'Netwerk' doet onderzoek naar stemmers Geert Wilders

'Netwerk' presenteert maandag 20 april, in de rubriek Stand.tv, een onderzoek naar de wijze waarop de achterban van Geert Wilders in het leven staat. Zo komt naar voren dat de aanhangers van de Partij voor de Vrijheid (PVV) sterk gericht zijn op hun eigen leefwereld.
Z
e houden van actie, snelheid en spanning, zoals autosport en laserquest. Hun muzikale voorkeur betreft het levenslied en Nederpop. Boodschappen doen ze bij de traditionele middenstand, om vervolgens de Hollandse pot te koken.
PVV-ers zijn door bureau Motivaction vergeleken met de rest van Nederland. Dat is gebeurd op basis van een representatief jaarlijks onderzoek naar waarden en leefstijlen van de Nederlandse bevolking.
Andere resultaten uit het onderzoek naar de aanhangers van Geert Wilders:
Ontevreden mannen en vrouwen
De man-vrouw-verdeling binnen de PVV-aanhang is 60-40. Gezamenlijk vormen ze een eigengereide groep die ontevreden is over de maatschappij. Ze houden de buitenwereld het liefst op afstand. In de samenleving en de overheid hebben ze weinig vertrouwen, ze trekken zich relatief weinig aan van oordelen van anderen, neigen er naar anderen te kritiseren en richten zich vooral op de eigen leefwereld. Enerzijds klinkt de roep om gerechtigheid, anderzijds kenmerkt de PVV-achterban zich door een grotere acceptatie van geweld dan gemiddeld.
Interesse in het aardse
De doorsnee PVV-er houdt ervan om in het middelpunt van de belangstelling te staan en leeft graag uitbundig. Er is vooral interesse voor het lichamelijke, het aardse en het materiële. Voor empathie, kwetsbaarheid, milieubewustzijn en spiritualiteit bestaat weinig aandacht. Niet alleen mannen, maar ook vrouwen hebben een voorkeur voor technologie en spanning. Dit komt tot uiting in voorkeuren voor dvd's, computers, motor- en autosport, paintball en laserquest.
De achterban is sterk gericht op Nederlandse cultuur, zoals bijvoorbeeld blijkt uit hun voorkeur voor het levenslied, Nederpop, Hollandse gerechten en (Hollandse) middenstanders zoals de groenteboer, slager, visboer en het café om de hoek.
Top 5 van Nederlanders
Opvallend is verder de aantrekkingskracht van Nederlanders die bekend staan om hun volkse uitstraling of hun rebelse dan wel kritische houding ten aanzien van autoriteit. Daarbij staat Frans Bauer op de vijfde plaats, Hans Teeuwen op de vierde, Rita Verdonk op de derde, en de eigen PVV-leider Geert Wilders op de tweede plaats. Wie nummer 1 is, meldt NCRV Netwerk vanavond.
'Netwerk', maandag 20 april om 20.25 uur op Nederland 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘VRT NWS Laat’ verdwijnt: focus verschuift naar Journaal van 19 uur
- Kijkcijfers: 15, 16 en 17 mei 2026
- Drama, glitter en onthullingen: 'The Real Housewives of Antwerp' sluiten seizoen 2 af met spannende reünie
- RTL Nieuws komt vanuit nieuwe studio
- Yvon Jaspers reist door Nederland in nieuw seizoen 'Onze Boerderij: De Oogst'
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Jani trekt meteen aan de alarmbel bij nieuw 'Blind Gekocht'-koppel: 'Geef ons meer regio!'
- Coks Donders duikt 150 jaar na zijn dood in het leven van Groen van Prinsterer
- Malik Mohammed waagt zich dinsdag aan 'Door de Bomen'
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- TOPradio evalueert AI-test tijdens 'TOPibiza 100'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+
Kijktip van de dag

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.
































