'Netwerk' doet onderzoek naar stemmers Geert Wilders

'Netwerk' presenteert maandag 20 april, in de rubriek Stand.tv, een onderzoek naar de wijze waarop de achterban van Geert Wilders in het leven staat. Zo komt naar voren dat de aanhangers van de Partij voor de Vrijheid (PVV) sterk gericht zijn op hun eigen leefwereld.
Z
e houden van actie, snelheid en spanning, zoals autosport en laserquest. Hun muzikale voorkeur betreft het levenslied en Nederpop. Boodschappen doen ze bij de traditionele middenstand, om vervolgens de Hollandse pot te koken.
PVV-ers zijn door bureau Motivaction vergeleken met de rest van Nederland. Dat is gebeurd op basis van een representatief jaarlijks onderzoek naar waarden en leefstijlen van de Nederlandse bevolking.
Andere resultaten uit het onderzoek naar de aanhangers van Geert Wilders:
Ontevreden mannen en vrouwen
De man-vrouw-verdeling binnen de PVV-aanhang is 60-40. Gezamenlijk vormen ze een eigengereide groep die ontevreden is over de maatschappij. Ze houden de buitenwereld het liefst op afstand. In de samenleving en de overheid hebben ze weinig vertrouwen, ze trekken zich relatief weinig aan van oordelen van anderen, neigen er naar anderen te kritiseren en richten zich vooral op de eigen leefwereld. Enerzijds klinkt de roep om gerechtigheid, anderzijds kenmerkt de PVV-achterban zich door een grotere acceptatie van geweld dan gemiddeld.
Interesse in het aardse
De doorsnee PVV-er houdt ervan om in het middelpunt van de belangstelling te staan en leeft graag uitbundig. Er is vooral interesse voor het lichamelijke, het aardse en het materiële. Voor empathie, kwetsbaarheid, milieubewustzijn en spiritualiteit bestaat weinig aandacht. Niet alleen mannen, maar ook vrouwen hebben een voorkeur voor technologie en spanning. Dit komt tot uiting in voorkeuren voor dvd's, computers, motor- en autosport, paintball en laserquest.
De achterban is sterk gericht op Nederlandse cultuur, zoals bijvoorbeeld blijkt uit hun voorkeur voor het levenslied, Nederpop, Hollandse gerechten en (Hollandse) middenstanders zoals de groenteboer, slager, visboer en het café om de hoek.
Top 5 van Nederlanders
Opvallend is verder de aantrekkingskracht van Nederlanders die bekend staan om hun volkse uitstraling of hun rebelse dan wel kritische houding ten aanzien van autoriteit. Daarbij staat Frans Bauer op de vijfde plaats, Hans Teeuwen op de vierde, Rita Verdonk op de derde, en de eigen PVV-leider Geert Wilders op de tweede plaats. Wie nummer 1 is, meldt NCRV Netwerk vanavond.
'Netwerk', maandag 20 april om 20.25 uur op Nederland 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jury beoordeelt de laatste kamers in 'Huis Gemaakt'
- Kijkcijfers: dinsdag 26 mei 2026
- Martine Prenen (62) overleden na strijd tegen pancreaskanker
- Kijkcijfers: 22, 23, 24 en 25 mei 2026
- De Bomma staat centraal in meest bijzondere seizoensfinale ooit van 'Familie'
- Opmerkelijke bekentenis van Viktor in 'Brieven Aan Samson': 'Ik kon pas op mijn twaalfde fietsen'
- 'Zembla' onderzoekt de oprukkende jeugdcriminaliteit
- Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
- Europees debutant Crystal Palace tegen volksclub Rayo Vallecano in de Conference League-finale op Ziggo Sport
- 'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
- Véronique De Kock opent haar eigen B&B… op de radio
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'?
Kijktip van de dag

De extra kamer is af en de jury bezoekt opnieuw alle werven. Ondertussen breekt de allerlaatste fase van het avontuur aan: de afwerkingsweek. Er moet nog keihard gewerkt worden, want net deze laatste details kunnen bepalen wie straks zijn droomhuis wint.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.
































