'Netwerk' doet onderzoek naar stemmers Geert Wilders

'Netwerk' presenteert maandag 20 april, in de rubriek Stand.tv, een onderzoek naar de wijze waarop de achterban van Geert Wilders in het leven staat. Zo komt naar voren dat de aanhangers van de Partij voor de Vrijheid (PVV) sterk gericht zijn op hun eigen leefwereld.
Z
e houden van actie, snelheid en spanning, zoals autosport en laserquest. Hun muzikale voorkeur betreft het levenslied en Nederpop. Boodschappen doen ze bij de traditionele middenstand, om vervolgens de Hollandse pot te koken.
PVV-ers zijn door bureau Motivaction vergeleken met de rest van Nederland. Dat is gebeurd op basis van een representatief jaarlijks onderzoek naar waarden en leefstijlen van de Nederlandse bevolking.
Andere resultaten uit het onderzoek naar de aanhangers van Geert Wilders:
Ontevreden mannen en vrouwen
De man-vrouw-verdeling binnen de PVV-aanhang is 60-40. Gezamenlijk vormen ze een eigengereide groep die ontevreden is over de maatschappij. Ze houden de buitenwereld het liefst op afstand. In de samenleving en de overheid hebben ze weinig vertrouwen, ze trekken zich relatief weinig aan van oordelen van anderen, neigen er naar anderen te kritiseren en richten zich vooral op de eigen leefwereld. Enerzijds klinkt de roep om gerechtigheid, anderzijds kenmerkt de PVV-achterban zich door een grotere acceptatie van geweld dan gemiddeld.
Interesse in het aardse
De doorsnee PVV-er houdt ervan om in het middelpunt van de belangstelling te staan en leeft graag uitbundig. Er is vooral interesse voor het lichamelijke, het aardse en het materiële. Voor empathie, kwetsbaarheid, milieubewustzijn en spiritualiteit bestaat weinig aandacht. Niet alleen mannen, maar ook vrouwen hebben een voorkeur voor technologie en spanning. Dit komt tot uiting in voorkeuren voor dvd's, computers, motor- en autosport, paintball en laserquest.
De achterban is sterk gericht op Nederlandse cultuur, zoals bijvoorbeeld blijkt uit hun voorkeur voor het levenslied, Nederpop, Hollandse gerechten en (Hollandse) middenstanders zoals de groenteboer, slager, visboer en het café om de hoek.
Top 5 van Nederlanders
Opvallend is verder de aantrekkingskracht van Nederlanders die bekend staan om hun volkse uitstraling of hun rebelse dan wel kritische houding ten aanzien van autoriteit. Daarbij staat Frans Bauer op de vijfde plaats, Hans Teeuwen op de vierde, Rita Verdonk op de derde, en de eigen PVV-leider Geert Wilders op de tweede plaats. Wie nummer 1 is, meldt NCRV Netwerk vanavond.
'Netwerk', maandag 20 april om 20.25 uur op Nederland 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit is de tweede finalist van 'Huis Gemaakt'
- Kijkcijfers: 5, 6 en 7 juni 2026
- VRT 1 brengt ontroerende ode aan Margriet Hermans
- Pickx+ Sport presenteert 'Herinneringen aan 2018'
- Kijk 'Rookie Truckers' vanaf dinsdag op Discovery
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- 'Telefacts Zomer'-docu 'Ye, geniaal of gek?' onthult de man achter de mythe
- Soe Nsuki in de laatste aflevering van 'Door de Bomen'
- Derde seizoen van 'Batwheels' op Cartoonito
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.
'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.
































