15-jarige Hanny vrij dankzij 'Vermist'

maandag 2 juni 2014

Dankzij een tip bij 'Vermist' heeft de politie Hanny van Dijk kunnen ontzetten, die sinds 26 april was vermist. Het 15-jarige meisje verbleef op een adres vlak bij de Duitse grens en werd daar, samen met de bewoner van het pand, van haar bed gelicht.

De 15-jarige Hanny was weggelopen uit een instelling in Kortehemmen om bij haar vriendje onder te duiken. Toen deze in detentie moest zitten, zocht ze haar heil bij foute kennissen. Daar kreeg ze tijdelijk een dak boven haar hoofd en veel wiet, maar mocht ze geen contact meer met het thuisfront hebben. Een leeftijdgenootje die zag dat het niet goed ging met Hanny tipte 'Vermist'. Hanny's opgeluchte moeder vertelt in het programma over de barre omstandigheden waarin haar kind leefde.


Boodschap van overleden halfzus
De 66-jarige Herma te Water Mulder heeft 'Vermist' ingeschakeld na een seance, waarin de geest van haar overleden halfzus haar opriep uit te zoeken wat er met haar is gebeurd. Herma: 'Mijn 6-jarige kleindochter Roos heeft sinds haar jeugd ademhalingsproblemen. We kregen uiteindelijk het advies om een zogenaamde 'familieopstelling' te maken. Het medium kreeg tijdens die seance een soort spasme. Daarin maakte mijn halfzus, die ik niet goed ken, zich via het medium kenbaar aan mijn kleindochter. Ze gaf aan dat haar 'iets ergs' zou zijn overkomen en dat ze niet in de vergetelheid wilde raken. Best heftig allemaal.'

De doorgaans nuchtere Herma neemt de boodschap wel serieus en schakelt 'Vermist' in. Ze weet dat haar vader Harm te Water Mulder uit een eerder huwelijk al een dochter had, maar over haar werd thuis nooit gesproken. Als Herma vervolgens te horen krijgt dat haar halfzus al twintig jaar terug is overleden, wordt het verhaal voor haar en haar dochter Maddie nog raadselachtiger.

Herma hoopt dat haar overleden zus kinderen heeft die mogelijk weten waarom hun 'zoekende' moeder aan haar kleindochter verscheen. Herma: 'Roosje het sinds de seance overigens niet meer benauwd.'

'Vermist', dinsdag 3 juni om 20.30 uur bij de TROS op Nederland 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:40
    De Ridder
    14:30
    Sporza: GP Monseré
  • 12:20
    Sporza: Beker van België Basketbal Vrouwen
    14:30
    Lentebeelden
  • 13:35
    Draken: Rijders van Berk
    13:55
    Where's Chicky?
  • 13:40
    Het Weer (middag)
    13:45
    SOS Piet XL
  • 13:00
    Darts
    17:05
    Benidorm Bastards
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:30
    Dirty Dancing
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch Hawaii
  • 08:10
    Geen uitzending
    15:50
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:05
    Achter de schermen
    13:55
    Friends
  • 12:55
    C.S.I. New York
    16:40
    Criminal Minds
  • 13:25
    Borderforce USA: The Bridges
    15:20
    Family Matters
  • 13:40
    MasterChef UK
    17:45
    Het Beste Bod
  • 13:00
    Killer Couples
    15:35
    Cold Case Killers
  • 13:22
    CEO van mijn leven
    13:49
    De CFO podcast
  • 13:33
    Het appartement
    14:00
    De Muziekshow
  • 13:20
    Sportfood
    13:50
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 11:50
    McDonald and Dodds
    13:45
    Midsomer Murders
  • 13:25
    NCIS: Los Angeles
    16:10
    Fright Night
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 13:35
    Rail Away
    14:05
    Glasland
  • 13:35
    Theodosia
    14:00
    Party Crew