'Vermist-Award' voor initiator amber-alert

donderdag 14 mei 2009

Frank Hoen krijgt dit jaar de 'Vergeet-Me-Niet' Award van het TROS-programma 'Vermist' voor zijn alarmsysteem om gekidnapte kinderen op te sporen. Hoen, directeur van Netpresenter, is initiator van het AMBER Alert dat burgers in no-time informatie verstrekt over een ontvoerd kind en de dader.

P


resentator Jaap Jongbloed liet vorige week Frank Hoen in een wegopbreking rijden waar hij via een AMBER-waarschuwingsbord werd geconfronteerd met zijn nominatie voor de Award. 'Het systeem werkt! Ik ben van top tot teen alert', zegt de blij verraste Frank Hoen: 'hopelijk werkt het bij een echt AMBER Alert ook zo en redt het kinderen'.

Volgens Carlo Schippers van het Korps Landelijke Politie Diensten is het van groot belang om direct en opvallend alarm te slaan wanneer een kind op gewelddadige wijze is ontvoerd: 'Juist de eerste drie uren na de ontvoering van een jong kind zijn cruciaal omdat een pedofiel zich dan ontdoet van zijn slachtoffer'.

Het AMBER waarschuwingssysteem is opgezet in Texas en vernoemd naar de 9-jarige Amber Hagerman die in 1996 werd ontvoerd en vermoord. In Nederland reikt 'Vermist' jaarlijks de 'Vergeet-me-niet Award uit in het kader van de 'Internationale Dag van de Vermiste Kinderen' op 25 mei. De Award is bedoeld als aanmoediging voor mensen die zich verdienstelijk maken bij het opsporen van vermiste kinderen.

In de uitzending van vrijdag 15 mei wordt de Award uitgereikt door Corrie van Buuren, ambassadrice van 'Vermist'. Corrie is de moeder en oma van de vermoord teruggevonden Marion en Romy van Buuren.

Presentatie: Jaap Jongbloed

'Vermist', vrijdag 15 mei om 22.00 uur op Nederland 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'22/3: Tien Jaar Geleden' (VRT)

Tien jaar na de aanslagen van 22 maart 2016 brengt VRT NWS een unieke historische en maatschappelijke documentaire op basis van een zorgvuldige selectie van beelden van bewakingscamera's. VRT NWS bekijkt de beelden van deze gitzwarte dag met elf slachtoffers, nabestaanden, speurders en hulpverleners. Welke impact hebben de aanslagen gehad op hun leven en waar staan ze vandaag? Hoe houden we de collectieve herinnering in stand voor de huidige en toekomstige generaties?

'22/3 Tien Jaar Geleden', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:15
    Journaallus
    07:30
    Extra journaal
  • 00:00
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:15
    Geen uitzending
    05:40
    Plop & de Peppers
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:20
    Geen uitzending
    00:30
    American Horror Story: NYC
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:15
    Mee met de Flikken
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:20
    9-1-1
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:00
    De Tafel van Gert
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 02:15
    Friends
    01:00
    Criminal Minds
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:00
    MacGyver
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:40
    Kinderen kopen een huis
  • 02:00
    Geen uitzending
    01:15
    C.S.I. New York
  • 01:03
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 02:20
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:15
    De Garde van Gert
    01:25
    Becoming Meewis
  • 02:15
    A Remarkable Place to Die
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 02:05
    Grey's Anatomy
  • 02:20
    EenVandaag
    01:15
    MolTalk
  • 02:30
    Eus' Boekenclub
  • 02:00
    Eva
    01:25
    First Dates