'Vermist-Award' voor initiator amber-alert

donderdag 14 mei 2009

Frank Hoen krijgt dit jaar de 'Vergeet-Me-Niet' Award van het TROS-programma 'Vermist' voor zijn alarmsysteem om gekidnapte kinderen op te sporen. Hoen, directeur van Netpresenter, is initiator van het AMBER Alert dat burgers in no-time informatie verstrekt over een ontvoerd kind en de dader.

P


resentator Jaap Jongbloed liet vorige week Frank Hoen in een wegopbreking rijden waar hij via een AMBER-waarschuwingsbord werd geconfronteerd met zijn nominatie voor de Award. 'Het systeem werkt! Ik ben van top tot teen alert', zegt de blij verraste Frank Hoen: 'hopelijk werkt het bij een echt AMBER Alert ook zo en redt het kinderen'.

Volgens Carlo Schippers van het Korps Landelijke Politie Diensten is het van groot belang om direct en opvallend alarm te slaan wanneer een kind op gewelddadige wijze is ontvoerd: 'Juist de eerste drie uren na de ontvoering van een jong kind zijn cruciaal omdat een pedofiel zich dan ontdoet van zijn slachtoffer'.

Het AMBER waarschuwingssysteem is opgezet in Texas en vernoemd naar de 9-jarige Amber Hagerman die in 1996 werd ontvoerd en vermoord. In Nederland reikt 'Vermist' jaarlijks de 'Vergeet-me-niet Award uit in het kader van de 'Internationale Dag van de Vermiste Kinderen' op 25 mei. De Award is bedoeld als aanmoediging voor mensen die zich verdienstelijk maken bij het opsporen van vermiste kinderen.

In de uitzending van vrijdag 15 mei wordt de Award uitgereikt door Corrie van Buuren, ambassadrice van 'Vermist'. Corrie is de moeder en oma van de vermoord teruggevonden Marion en Romy van Buuren.

Presentatie: Jaap Jongbloed

'Vermist', vrijdag 15 mei om 22.00 uur op Nederland 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Ian en Maïté beslissen vandaag of ze getrouwd blijven of niet. Ook voor Ellen en Leander breekt de grote dag aan, maar niet vooraleer Ellen haar beste vriendin Charlotte geraadpleegd heeft, en Leander zijn mama heeft gesproken. Vijf maanden na het beslissingsmoment zien de koppels elkaar allemaal terug in Chalet Robinson voor een reünie in winterse sfeer. Gastvrouw Frances ontvangt iedereen met een cadeautje en blikt terug op de voorbije maanden: wat is er nog gebeurd sinds de 'ja' of 'neen'? Wie is er nog samen, wie niet?

'Blind Getrouwd', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    06:00
    In bed met Olly
  • 18:45
    Wild world
    01:55
    Nachtlus
  • 19:25
    The Athena
    04:55
    Geen uitzending
  • 19:00
    VTM Nieuws
    01:15
    Geen uitzending
  • 19:05
    Kitchen Nightmares
    01:00
    Geen uitzending
  • 19:15
    The Simpsons
    01:05
    Geen uitzending
  • 18:50
    Caught on Dashcam
    01:20
    Geen uitzending
  • 19:05
    Five Gold Rings
    01:30
    JOE XMAS
  • 19:15
    De keuken van Sofie
    00:50
    Geen uitzending
  • 19:10
    Blind Gekocht
    01:15
    Huizenjagers
  • 18:45
    Coroner
    00:30
    New Girl
  • 19:15
    Storage Wars
    00:15
    60 Days In
  • 18:55
    One Delicious Christmas
    02:10
    Play kerst haardvuur 2025
  • 18:40
    Cold Justice
    01:15
    My Life is Murder
  • 18:00
    Z-Extra
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:25
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:15
    De Eregast
    01:30
    Winterse Kost
  • 19:00
    Death in Paradise
    02:20
    All Creatures Great and Small
  • 18:40
    First Dates Australia
    01:00
    Hudson & Rex
  • 19:05
    NOS Sport: OKT Schaatsen
    01:05
    NOS Journaal
  • 19:05
    Bromet over de schutting
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal