'Vermist-Award' voor initiator amber-alert

donderdag 14 mei 2009

Frank Hoen krijgt dit jaar de 'Vergeet-Me-Niet' Award van het TROS-programma 'Vermist' voor zijn alarmsysteem om gekidnapte kinderen op te sporen. Hoen, directeur van Netpresenter, is initiator van het AMBER Alert dat burgers in no-time informatie verstrekt over een ontvoerd kind en de dader.

P


resentator Jaap Jongbloed liet vorige week Frank Hoen in een wegopbreking rijden waar hij via een AMBER-waarschuwingsbord werd geconfronteerd met zijn nominatie voor de Award. 'Het systeem werkt! Ik ben van top tot teen alert', zegt de blij verraste Frank Hoen: 'hopelijk werkt het bij een echt AMBER Alert ook zo en redt het kinderen'.

Volgens Carlo Schippers van het Korps Landelijke Politie Diensten is het van groot belang om direct en opvallend alarm te slaan wanneer een kind op gewelddadige wijze is ontvoerd: 'Juist de eerste drie uren na de ontvoering van een jong kind zijn cruciaal omdat een pedofiel zich dan ontdoet van zijn slachtoffer'.

Het AMBER waarschuwingssysteem is opgezet in Texas en vernoemd naar de 9-jarige Amber Hagerman die in 1996 werd ontvoerd en vermoord. In Nederland reikt 'Vermist' jaarlijks de 'Vergeet-me-niet Award uit in het kader van de 'Internationale Dag van de Vermiste Kinderen' op 25 mei. De Award is bedoeld als aanmoediging voor mensen die zich verdienstelijk maken bij het opsporen van vermiste kinderen.

In de uitzending van vrijdag 15 mei wordt de Award uitgereikt door Corrie van Buuren, ambassadrice van 'Vermist'. Corrie is de moeder en oma van de vermoord teruggevonden Marion en Romy van Buuren.

Presentatie: Jaap Jongbloed

'Vermist', vrijdag 15 mei om 22.00 uur op Nederland 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

André probeert Luc met een geschenk aan zijn kant te krijgen. Rudy's pogingen om opnieuw een goede beenhouwer te worden, zijn niet echt succesvol. Joepie, de hond van de familie, zorgt ervoor dat Luc en Rudy een andere kant van André leren kennen.

'Van Vlees en Bloed', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:20
    Loslopend wild
    22:50
    VRT NWS laat
  • 21:45
    Corpus Christi
    23:34
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:55
    Gooische Vrouwen
    22:55
    Sergio Over De Grens
  • 20:30
    Gran Turismo
    22:50
    Deep Impact
  • 22:20
    I Know What You Did Last Summer
    00:10
    Dave
  • 22:30
    Ironclad: Battle for Blood
    00:20
    Mee met de Flikken
  • 22:10
    Allegiance
    00:40
    Murder in a Small Town
  • 22:20
    De Planckaerts
    00:50
    Geen uitzending
  • 22:25
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:45
    Achter de schermen
  • 21:55
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 21:40
    Formule 1
    23:30
    Daredevil
  • 22:10
    Zo Man Zo Vrouw
    23:00
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
  • 22:30
    The Murdaugh Murders
    00:10
    My Life is Murder
  • 22:33
    De CFO podcast
    23:07
    Fleet TV
  • 22:39
    Tooldokter
    22:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 22:05
    Becoming Meewis
    22:45
    De Smaaktoerist
  • 22:00
    The Doctor Blake Mysteries
    00:15
    Murdoch Mysteries
  • 22:20
    Bob's Burgers
  • 22:00
    Even tot hier
    23:00
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 22:40
    Dit is de Week
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:25
    De slag om de Schelde
    00:25
    First Dates