125ste aflevering van 'TV Monument' over John de Mol

Op 3 januari 2021 zendt MAX om 23.00 uur op NPO 1 de 125ste aflevering uit van 'TV Monument'. Het programma is al twaalf jaar een eerbetoon voor mensen die een opmerkelijke rol spelen of speelden in de wereld van televisie, het medium dat in 2021 alweer 70 jaar bestaat.
Niemand minder dan John de Mol heeft de hoofdrol in de jubileumaflevering van tv-chroniqueur Han Peekel.
De afgelopen twintig jaar heeft John de Mol, de meest bepalende persoonlijkheid uit de geschiedenis van het medium televisie, nauwelijks interviews gegeven over zichzelf. Voor Han Peekel maakt hij een uitzondering. De Mol vertelt in de uitzending onbevangen over zijn rol - met vallen en opstaan - als televisieproducent. Ook zijn jarenlange samenwerking met die andere markante persoonlijkheid, Joop van den Ende komt op onthullende wijze aan bod. Joop vertelt openhartig over de succesvolle samenwerking met John, die hen beiden miljardair maakte.
Han Peekel werkt sinds 1963 in de media. Hij debuteerde als presentator bij Radio Veronica en werkte later voor de radio. In 1975 werd hij naar de televisie gehaald en presenteerde hij de talkshow 'Heel de Mens'. Sinds 1980 is Han onafhankelijk televisieproducent en produceerde hij in Nederland, België en Duitsland een groot aantal televisieprogramma's. Peekel is de Founding Father van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en heeft zich ontwikkeld tot chroniqueur van de geschiedenis van televisie. Hij maakte afleveringen van TV Monument over onder anderen Mies Bouwman, Willem Duys, Ramses Shaffy, Youp van 't Hek, Toon Hermans, Jan Slagter, Humberto Tan en Adèle Bloemendaal.
'TV Monument' heeft als doel om op een positieve manier een persoonlijkheid in beeld te brengen. Dit door middel van eigen, unieke interviews en door dankbaar gebruik te maken van de archieven van Beeld en Geluid. Han Peekel maakt de monumenten met passie en grote liefde voor het medium. Het zijn vaak persoonlijke ontboezemingen, waardoor de kijker meer begrip en een beter beeld krijgt van de hoofdpersoon. Maar 'TV Monument' is vooral een prikkeling van de herinnering, aan mooie en onvergetelijke televisiemomenten.
'TV Monument' over John de Mol, zondag 3 januari om 23.00 uur bij Omroep MAX op NPO 1.
https://www.omroepmax.nl/home/
OmroepMAX
omroepmax_
Meer artikels over Omroep MAX
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Ziggo brengt alle wedstrijden VriendenLoterij Eredivisie via ESPN naar alle Nederlandse huiskamers
- Dit is 'The Voice of Holland' 2026
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Minister Heleen Herbert bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Amy laat haar barbie-parel keuren in 'The Real Housewives of Antwerp'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.
'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.



































