Zondag in 'Taboe': Mensen met een opvallend uiterlijk

zaterdag 22 januari 2022
Foto: Eén/VRT - © Panenka 2022

Philippe trekt naar de Ardennen met vier mensen met een opvallend uiterlijk. Zijn gasten hebben een medische aandoening of kregen een ongeluk waardoor ze een uiterlijk hebben dat opvalt.

Van gepest worden als kind tot nagestaard worden op straat, hun uiterlijk nemen ze overal mee naartoe. Philippe komt te weten hoe ze hebben leren omgaan met een uiterlijk dat de aandacht trekt en vaak felle reacties veroorzaakt.


Ze bezoeken het Kasteel van Bouillon, dat een prachtig uitzicht biedt over het lager gelegen dorp van Bouillon. Ze varen met een pedalo op de wateren van de Semois, maar helaas niet zonder bekeken en nagewezen te worden. Philippe ervaart zo van dichtbij wat de onvermijdelijke obstakels zijn wanneer je uiterlijk de aandacht trekt. Ze bezoeken ook de Abdij Notre-Dame d’Orval in Florenville, en de week sluiten ze af met een karaoke, waar Ruben boven zichzelf uitstijgt en het podium helemaal durft in te nemen.

De geportretteerden

Joyce (23) heeft littekens aan haar mond en lippen door een ongeluk op driejarige leeftijd. Ze stak de stekker van kerstverlichting, die onder elektrische spanning stond, in haar mond, wat haar gehele bovenlip verbrandde. Haar lip werd geconstrueerd met vel van haar onderlip, waardoor ze nu littekens heeft rond haar hele mond. Joyce begrijpt dat mensen nog steeds vaak vreemd opkijken maar dat maakt het voor haar niet minder vervelend. 

Kristof (46) heeft sinds zijn geboorte een wijnvlek in zijn gezicht, iets waar hij vooral als kind en jongvolwassene mee geworsteld heeft. Hij schminkte zich en volgde lasertherapie om de vlekken weg te branden. Pas tussen de leeftijd van 25 à 30 jaar draaide Kristof de knop om, en leerde hij het te accepteren. Hij merkte het verschil: als je zelf sterk in je schoenen staat, gaan de mensen er ook veel normaler mee om. Maar dat betekent niet dat er geen twijfels meer bestaan.

Mohamed (36) heeft een moedervlek op de linkerkant van zijn gezicht, die tegenwoordig wat verstopt zit achter zijn baard. Op achtjarige leeftijd onderging hij een operatie om een aantal delen van de moedervlek weg te snijden, maar dat werd nauwelijks met hem besproken. Het enige wat hij op dat moment onthield was dat die moedervlek hem niet mooi maakte, en dat hoe hij eruitzag een probleem was. Recent is hij zijn vlek en zijn gevoelens onder ogen beginnen zien en erover spreken helpt.

Ruben (34) is geboren met een arterioveneuze malformatie: er ontbreken haarvaatjes in zijn kaak waardoor er zwellingen ontstaan. Vooral in het middelbaar had Ruben het moeilijk met zijn uiterlijk door vele pesterijen. Later ging hij Sinologie studeren en woonde hij enkele jaren in China. Dat gaf een boost voor zijn zelfvertrouwen omdat hij zelfstandig moest worden én hij als witte Europeaan toch al werd aangestaard, malformatie of niet.

'Taboe', zondag 23 januari om 20.05 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Ian en Maïté beslissen vandaag of ze getrouwd blijven of niet. Ook voor Ellen en Leander breekt de grote dag aan, maar niet vooraleer Ellen haar beste vriendin Charlotte geraadpleegd heeft, en Leander zijn mama heeft gesproken. Vijf maanden na het beslissingsmoment zien de koppels elkaar allemaal terug in Chalet Robinson voor een reünie in winterse sfeer. Gastvrouw Frances ontvangt iedereen met een cadeautje en blikt terug op de voorbije maanden: wat is er nog gebeurd sinds de 'ja' of 'neen'? Wie is er nog samen, wie niet?

'Blind Getrouwd', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 Top 2000
    06:00
    In bed met Olly
  • 09:00
    De Tijdloze Countdown
    01:55
    Nachtlus
  • 11:25
    Vos en Haas
    04:55
    Geen uitzending
  • 09:55
    Geen uitzending
    05:45
    Kabouter Plop
  • 11:20
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 10:15
    A Unicorn for Christmas
    01:30
    JOE XMAS
  • 10:00
    Joe
    00:50
    Geen uitzending
  • 11:00
    De Eregast
    01:15
    Huizenjagers
  • 11:25
    FBI
    00:30
    New Girl
  • 11:20
    Two and a Half Men
    00:15
    60 Days In
  • 11:00
    Merry Kiss Cam
    02:10
    Play kerst haardvuur 2025
  • 10:55
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:23
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 11:00
    Ware Delicatessen
    01:30
    Winterse Kost
  • 11:00
    Death in Paradise
    02:20
    All Creatures Great and Small
  • 11:05
    American Pickers
    01:00
    Hudson & Rex
  • 11:15
    Denkend aan Holland
    01:05
    NOS Journaal
  • 11:05
    Zembla
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 11:00
    Maya en het gouden ei
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal