Zo vader, zo zoon in 'Helden van Hier: Door het Vuur'

dinsdag 30 april 2019

De brandweer is één grote familie. Dat mag op woensdag 1 mei letterlijk genomen worden in 'Helden van Hier: Door het Vuur'.

Adjudant Karel Libot gaat dit jaar nog met pensioen, maar opvolging is al verzekerd. Zijn zoon Pieter neemt de fakkel als brandweerman over. 'Of onze Pieter een goeie brandweerman is? Ik denk het wel', vertelt Karel. 'Hij is gedreven en heel sociaal. Je kan veel uit de boekjes leren, maar ervaring telt ook. Dus hij heeft nog wel een eindje te gaan (lacht).' Ook Pieter is vol lof over zijn vader: 'Ik heb dat van kleins af aan gezien en koester de band die wij hebben. Uiteraard ben ik enorm trots en kijk ik naar hem op. Wat hij ondertussen gepresteerd heeft in het korps… dat is een hele goeie leerschool.'


Adjudant Karel mag meteen uitrukken wanneer een droogkast een hele kelder in vuur en vlam zet. Een grote, zwarte rookpluim zoekt haar weg naar buiten. Tijdens de evacuatie van het huis treffen de brandweermannen ook enkele dieren aan die snel geholpen moeten worden. Wanneer blijkt dat de kleindochter van de bewoners nog achteraan in de tuin zit, breekt er paniek uit.

De Brandweer Zone Antwerpen redt heel wat slachtoffers. Het doet de brandweermannen extra deugd wanneer ze een dankwoordje krijgen van twee slachtoffers die uit een heel zwaar auto-ongeval werden gered. Beiden bezoeken ze de oude kazerne in Antwerpen-Zuid.

Een heel kantoor staat op z’n kop wanneer er een verdacht pakket wordt gevonden. Eén van de werkneemsters kreeg namelijk een enveloppe met wit poeder toegestuurd. Alle scenario’s worden overlopen, ook de piste van de dodelijke stof Antrax. De hele ruimte wordt geëvacueerd en de brandweermannen maken zich klaar voor een worst case scenario.

'Helden van Hier: Door het Vuur', woensdag 1 mei om 20.35 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Ian en Maïté beslissen vandaag of ze getrouwd blijven of niet. Ook voor Ellen en Leander breekt de grote dag aan, maar niet vooraleer Ellen haar beste vriendin Charlotte geraadpleegd heeft, en Leander zijn mama heeft gesproken. Vijf maanden na het beslissingsmoment zien de koppels elkaar allemaal terug in Chalet Robinson voor een reünie in winterse sfeer. Gastvrouw Frances ontvangt iedereen met een cadeautje en blikt terug op de voorbije maanden: wat is er nog gebeurd sinds de 'ja' of 'neen'? Wie is er nog samen, wie niet?

'Blind Getrouwd', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 23:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 Top 2000
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:05
    Geen uitzending
    05:45
    Kabouter Plop
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    05:35
    Five Gold Rings
  • 01:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:35
    Play kerst haardvuur 2025
    01:15
    Huizenjagers
  • 02:10
    RFDS
    00:30
    New Girl
  • 01:15
    Fire Down Below
    00:15
    60 Days In
  • 02:00
    Play kerst haardvuur 2025
    07:00
    Feest van Eigen Bodem
  • 02:20
    Play kerst haardvuur 2025
    01:15
    My Life is Murder
  • 00:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:15
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:30
    Winterse Kost
  • 02:05
    Murder on the Blackpool Express
    01:30
    Death in Paradise
  • 02:10
    Grey's Anatomy
  • 01:55
    NOS Journaal
    01:30
    EenVandaag
  • 01:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    NPO Radio 2 Top 2000
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal