Zijn gamers echte atleten? 'Ze Zeggen Dat' zoekt het uit

woensdag 19 juni 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

Ze zeggen dat je niet altijd moet geloven wat anderen zeggen. Maar wat moet je dan wel geloven? Dina en Andy zoeken het uit in een nieuwe aflevering van 'Ze Zeggen Dat'.

Daarin sturen Dina en Andy twee mystery shoppers op pad om te onderzoeken of je echt alles kunt kopen met ecocheques, trekken ze samen met comedian Jan Jaap van der Wal de grens over om te vergelijken of Belgen even slim zijn als Nederlanders en komt Andy tijdens een spannende match 'duim tegen duim' te staan met professioneel pokerspeelster Charlotte Van Brabander. Want zijn gamers echte atleten?


Uit een Amerikaanse studie blijkt dat je meer calorieën verbrandt door intensief te gamen dan door te wandelen. Een stelling die voor gamers als muziek in de oren klinkt. Maar klopt het eigenlijk wel? Om dat te onderzoeken, krijgt Andy hulp uit onverwachte hoek. Niemand minder dan Charlotte Van Brabander gooit haar duimen in de strijd tijdens een spannende Esports-match. 'We gaan jullie afmaken!', lacht Charlotte. Tijdens een stevige match meet inspanningsfysioloog dr. Bert Op 't Eijnde van de UHasselt hoeveel calorieën er worden verbrand. Die resultaten vergelijken ze met wat je verbrandt tijdens het wandelen en tijdens het darten. 'Dit is nog nooit onderzocht, dus ik ben geweldig nieuwsgierig', klinkt het bij Bert. Wat leveren de resultaten op?


Zijn ecocheques ook écht ecologisch?
Ecocheques werden ingevoerd als een belastingvrij extraatje, speciaal voor spullen en diensten die goed zijn voor het milieu. Maar zijn ze wel echt zo groen als ze beweren? Om dat te onderzoeken, sturen Andy en Dina twee mystery shoppers undercover op pad met heel veel ecocheques en maar één missie: producten en diensten kopen die zo haaks mogelijk staan op wat je normaal met ecocheques kunt kopen. 'Bijna alle medewerkers zeiden hetzelfde: neem er gewoon een lampje of oplaadbare batterijen bij en je kunt eigenlijk alles kopen', rapporteren de twee mystery shoppers na de eerste test. Maar hoe ver kunnen ze gaan? En lukt het hen om zelfs vliegtuigtickets van Brussel naar Parijs te kopen met ecocheques?

'Ze Zeggen Dat', donderdag 20 juni om 21.10 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De jonge Harry Potter woont na de dood van zijn ouders bij zijn oom en tante, waar hij slecht wordt behandeld en voortdurend de pesterijen van zijn verwende neefje moet ondergaan. Op zijn elfde verjaardag verneemt Harry dat zijn ouders machtige tovenaars waren en dat ook hij unieke magische krachten heeft. Hij vertrekt naar een Britse kostschool voor leerling-tovenaars, waar hij heel wat vrienden maakt die net als hij speciale krachten hebben. Beetje bij beetje zal hij de waarheid over de mysterieuze dood van zijn ouders ontdekken.

'Harry Potter and the Sorcerer's Stone', film uit 2001 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:55
    De Warmste Week
    01:05
    Dagelijkse kost
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    De Warmste Week
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 02:30
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    JOE XMAS
    05:25
    Jingle All the Way to Love
  • 02:00
    Geen uitzending
    00:35
    SOS Piet
  • 03:00
    De Slimste Tafel
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 02:10
    Play kerst haardvuur 2025
    01:25
    New Amsterdam
  • 02:30
    The Suicide Squad
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:30
    Love Island UK
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:20
    Play kerst haardvuur 2025
    07:00
    Cold Case
  • 02:30
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:09
    Publireportage
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:55
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:45
    Loïc: Zot van Koken
  • 02:45
    The Good Ship Murder
    00:45
    Whitstable Pearl
  • 03:00
    Law & Order: Organized Crime
    06:40
    Storage Wars
  • 02:30
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 02:30
    Buitenhof
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    3FM Serious Request Live
    06:55
    Ezel Chiel