Zijn gamers echte atleten? 'Ze Zeggen Dat' zoekt het uit

woensdag 19 juni 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

Ze zeggen dat je niet altijd moet geloven wat anderen zeggen. Maar wat moet je dan wel geloven? Dina en Andy zoeken het uit in een nieuwe aflevering van 'Ze Zeggen Dat'.

Daarin sturen Dina en Andy twee mystery shoppers op pad om te onderzoeken of je echt alles kunt kopen met ecocheques, trekken ze samen met comedian Jan Jaap van der Wal de grens over om te vergelijken of Belgen even slim zijn als Nederlanders en komt Andy tijdens een spannende match 'duim tegen duim' te staan met professioneel pokerspeelster Charlotte Van Brabander. Want zijn gamers echte atleten?


Uit een Amerikaanse studie blijkt dat je meer calorieën verbrandt door intensief te gamen dan door te wandelen. Een stelling die voor gamers als muziek in de oren klinkt. Maar klopt het eigenlijk wel? Om dat te onderzoeken, krijgt Andy hulp uit onverwachte hoek. Niemand minder dan Charlotte Van Brabander gooit haar duimen in de strijd tijdens een spannende Esports-match. 'We gaan jullie afmaken!', lacht Charlotte. Tijdens een stevige match meet inspanningsfysioloog dr. Bert Op 't Eijnde van de UHasselt hoeveel calorieën er worden verbrand. Die resultaten vergelijken ze met wat je verbrandt tijdens het wandelen en tijdens het darten. 'Dit is nog nooit onderzocht, dus ik ben geweldig nieuwsgierig', klinkt het bij Bert. Wat leveren de resultaten op?


Zijn ecocheques ook écht ecologisch?
Ecocheques werden ingevoerd als een belastingvrij extraatje, speciaal voor spullen en diensten die goed zijn voor het milieu. Maar zijn ze wel echt zo groen als ze beweren? Om dat te onderzoeken, sturen Andy en Dina twee mystery shoppers undercover op pad met heel veel ecocheques en maar één missie: producten en diensten kopen die zo haaks mogelijk staan op wat je normaal met ecocheques kunt kopen. 'Bijna alle medewerkers zeiden hetzelfde: neem er gewoon een lampje of oplaadbare batterijen bij en je kunt eigenlijk alles kopen', rapporteren de twee mystery shoppers na de eerste test. Maar hoe ver kunnen ze gaan? En lukt het hen om zelfs vliegtuigtickets van Brussel naar Parijs te kopen met ecocheques?

'Ze Zeggen Dat', donderdag 20 juni om 21.10 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: BK Wielrennen
    18:40
    Sporza: Formule 1
  • 08:00
    Zomerbeelden
    16:50
    Alexander Armstrong in Sri Lanka
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:30
    Florentina
    16:40
    Wie zoekt die wint
  • 15:30
    De slechtste chauffeur van Nederland
    16:20
    Costa Belgica
  • 15:20
    After We Collided
    17:15
    How I Met Your Mother
  • 14:55
    Airwolf
    16:45
    Caught on Dashcam
  • 15:40
    La Brea
    16:35
    ER
  • 15:20
    Geen uitzending
    15:50
    Joe
  • 15:30
    Friends
    15:55
    Stukken van mensen
  • 15:10
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:50
    Criminal Minds
  • 15:25
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Superman
  • 15:00
    Sort Your Life Out
    17:20
    Komen Eten
  • 15:05
    Spring Break Murders
    16:00
    Killer at the Crime Scene
  • 15:18
    Fleet TV
    15:53
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:33
    Het perfecte terras
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:25
    Vanavond bij ons
    16:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 15:15
    The Good Ship Murder
    17:05
    Murdoch Mysteries
  • 15:40
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 13:35
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 15:15
    De Samaritanen, een Bijbels volk
    16:25
    Iedereen Verlicht
  • 15:25
    In Oranje
    17:00
    Klaas Kan Alles Kort