Zaterdag in 'Vranckx': Klimaatslaven

vrijdag 21 februari 2020

India is de trieste koploper als het op slavernij aankomt. Nergens anders ter wereld belanden meer vrouwen in de prostitutie of werken ze als huisslaaf. Ook klimaatverandering werkt mensenhandel en slavernij in de hand. Hoe dat kan onderzoekt Nomade Jan De Deken.

Lalita (25) werd verkocht als bruid. 'Zes maanden lang werd ik verkracht. Opnieuw en opnieuw. Ik zat heel die tijd opgesloten.' Lalita kon gered worden en nu reist ze door India met een bus vol lotgenoten. Met deze tocht van de waardigheid willen de slachtoffers hun verhaal naar buiten brengen en zo vechten tegen slavernij. 'Wat mij overkomen is, mag met geen enkel ander meisje gebeuren. Daarom is deze reis zo belangrijk voor mij.'


Jan trekt verder naar Sonagachi in Calcutta, de grootste prostitutiebuurt van India. Sapna trouwde met een mensenhandelaar en die dwong haar in de prostitutie. Nu baat ze zelf een bordeel uit. Uitgebuit worden of zelf uitbuiter worden. Dat was de keuze. ''Maar eigenlijk wil ik hier weg.' Negen maanden na de eerste opname keert Jan terug om te kijken hoe het Sapna vergaat.

Ruchira Gupta is activiste in Sonagachi: 'De meeste meisjes komen hier aan wanneer ze tussen de negen en dertien jaar oud zijn. Ze kunnen niets voor zichzelf beslissen. Vaak zitten ze hier door hun vader of hun broers of zelfs door omstandigheden. Door overstromingen en extreme droogte zijn mensen op de vlucht. Mensenhandelaars maken misbruik van de meisjes en brengen ze naar hier.' Veel meisjes in deze buurt zijn klimaatvluchtelingen uit de Sundarbans, de mangrovebossen in de delta van de Ganges.

Een reportage van Jan De Deken – The Polar Project © 2020Met steun van het Fonds Pascal Decroos en Free Press Unlimited

'Vranckx', zaterdag 22 februari om 20.05 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    De Zevende Dag
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 08:00
    Lentebeelden
    17:00
    The Canary Islands
  • 12:00
    De mini's
  • 12:00
    Chicago Fire
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:05
    Achter gesloten deuren
    13:00
    World Cup of Darts 2026
  • 05:30
    Geen uitzending
    14:00
    Departure
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 11:45
    DIY
    12:10
    Achter de schermen
  • 11:40
    FBI: International
    12:30
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:05
    Geen uitzending
    13:05
    Highway Thru Hell
  • 12:05
    A la carte
    12:25
    Foodies & The City
  • 11:20
    Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
    12:50
    Snapped: Killer Couples
  • 11:43
    Z-Weekoverzicht
    12:16
    Trends Talk
  • 11:57
    Mijn tuin
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 11:30
    Becoming Meewis
    12:15
    BBQ Vanavond?!
  • 11:15
    Bookish
    12:20
    Sister Boniface Mysteries
  • 11:50
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Buitenhof
  • 12:00
    De Joodse Wereld
    12:35
    Volle Zalen
  • 12:00
    Peter Pan
    12:20
    BarnKidz