'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:10
    Dwars door de Lage landen
    17:00
    Witse
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:50
    Un monde à part
  • 16:20
    De Marsupilami's
  • 16:10
    America's Funniest Home Videos
  • 16:25
    De Bogaartjes
    17:15
    Ik Vertrek
  • 15:35
    Men in Black
    17:15
    9-1-1
  • 15:40
    Baywatch Hawaii
    17:25
    Police Interceptors
  • 16:05
    Murder in a Small Town
    16:50
    S.W.A.T.
  • 16:20
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 16:05
    Friends
    16:30
    Huizenjagers
  • 16:05
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 16:05
    Two and a Half Men
    20:35
    Contagion
  • 15:45
    Million Dollar Listing Los Angeles
    16:30
    Chateau Meiland
  • 16:20
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 16:06
    De CFO podcast
    16:40
    CEO van mijn leven
  • 16:17
    Hobbyklus
    18:00
    Classics 55
  • 16:15
    Foodies & The City
    16:50
    Open Vuur
  • 15:55
    The Marlow Murder Club
    16:50
    Art Detectives
  • 16:20
    Station 19
    18:10
    White Collar
  • 15:50
    NOS Sport: Hoofdklasse Hockey Vrouwen
    17:58
    Socutera
  • 16:05
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:30
    Lassie
    17:00
    Checkpoint