'Yes We Can': 6 jongeren op ecologische missie in Bolivië

Kunnen jongeren de wereld redden? Op die vraag probeert jongerenzender TMF vanaf maandag een antwoord te geven met de nieuwe reeks 'Yes We Can'! Hierin trekken VJ Sofie en 6 jongeren naar Bolivia om er van zeer nabij geconfronteerd te worden met de problematiek van de klimaatsopwarming. Een uitgesproken mening hebben ze allemaal. Vraag is nu of zij in staat zijn mee te bouwen aan de oplossing.
In 'Yes We Can' trekken 6 Vlaamse jongeren tussen de 18 en 23 jaar samen met VJ Sofie naar Bolivia om er aan den lijve te ondervinden wat de gevolgen zijn van de klimaatsopwarming. Op hun eigen manier zijn ze allemaal begaan met de toekomst van de aardbol. Samen met de inwoners van een bedreigd Boliviaans dorp proberen ze de toekomst van het dorp veilig te stellen.
De jongeren werken samen, maar zijn tegelijkertijd concurrenten van elkaar. Want aan het eind van de rit is er maar één van hen die wint. En die krijgt een ticket naar Mexico, om er de regeringsleiders op de klimaattop tot actie aan te zetten. Maar dat komen de deelnemers maar stukje bij beetje te weten.
Als de jongeren nog maar net in Bolivia zijn aangekomen, ondernemen ze een slopende trektocht naar de top van de Chacaltaya. Nergens zijn de gevolgen van de klimaatsopwarming beter te voelen dan op deze plek waar ooit het hoogste skigebied ter wereld lag, maar waar nu de gletsjer nagenoeg helemaal is verdwenen. De gesmolten gletsjer is een ramp voor de watervoorziening in La Paz en de omliggende gebieden. Maar de Chacaltaya is meer dat, het is een symbool voor de gevolgen van de klimaatopwarming in heel Bolivia. Die twee graden meer, zijn immers overal in het land voelbaar.
De 6 jongeren trekken naar het zuiden, naar het piepkleine dorpje Choroqete in de Boliviaanse Chaco. Het regenseizoen wordt daar elk jaar korter, waardoor het vee sterft en er nog amper aan landbouw wordt gedaan. Samen met de bewoners bouwen de jongeren een waterreservoir op de hoogste plek van het dorp. Zo kunnen de inwoners hun akkers bevloeien en de schrale grond vruchtbaar maken.
Elke aflevering eindigt met een stemronde waarbij elke jongere zijn stem geeft aan diegene die het volgens hem of haar verdient, om de groep als afgevaardigde te vertegenwoordigen. Aan het einde van de rit is er dus maar één van hen die wint. En die winnaar krijgt een ticket naar Mexico, om er tijdens de klimaattop de regeringsleiders tot actie aan te zetten. Tijdens de loop van het programma komen de jongeren beetje bij beetje te weten wat de winnaar te wachten staat!
Tijdens hun verblijf in Bolivia werken de jongeren en VJ Sofie niet alleen samen met de plaatselijke bewoners, ze leven er ook voortdurend mee samen. In hun primitieve tent delen ze de levensomstandigheden: beperkt drinkwater, geen elektriciteit, eentonig voedsel, geen warm water om je te wassen...
VJ Sofie: 'Deze 3 weken Bolivia zijn één van de mooiste ervaringen in mijn leven, zowel persoonlijk als professioneel. Het heeft me allemaal veel bewuster gemaakt van hoe wij leven en hoe goed we het hier wel niet hebben. Ikzelf was er al van overtuigd dat er écht wel nog geëngageerde jongeren bestaan. Met Yes We Can bewijzen we dit ook! En ook al hebben we niet de hele wereld verbeterd, we zijn alvast begonnen met een klein stukje!'
De 6 Yes We Can-jongeren kwamen de afgelopen week al uitgebreid in het nieuws. Als compensatie voor hun ecologische voetafdruk tijdens de reis naar Bolivia, besloten zij in één nacht tijd, een nieuw bos aan te planten. Zo ontstond afgelopen week het Mexico-bos in hartje Antwerpen. Meteen was ook de toon gezet voor het reisverhaal dat vanaf maandag 22 november te volgen is op TMF.
'Yes We Can' is een programma van het productiehuis Breedbeeld en kwam tot stand met de medewerking van de Belgische Ontwikkelingssamenwerking, Broederlijk Delen en TMF.
'Yes We Can', vanaf maandag 22 november wekelijks om 16.30 uur op TMF. Herhaling op donderdag om 21.30 uur, zaterdag om 11.30 uur en zondag om 20.30 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.



































