'Yes We Can': 6 jongeren op ecologische missie in Bolivië

Kunnen jongeren de wereld redden? Op die vraag probeert jongerenzender TMF vanaf maandag een antwoord te geven met de nieuwe reeks 'Yes We Can'! Hierin trekken VJ Sofie en 6 jongeren naar Bolivia om er van zeer nabij geconfronteerd te worden met de problematiek van de klimaatsopwarming. Een uitgesproken mening hebben ze allemaal. Vraag is nu of zij in staat zijn mee te bouwen aan de oplossing.
In 'Yes We Can' trekken 6 Vlaamse jongeren tussen de 18 en 23 jaar samen met VJ Sofie naar Bolivia om er aan den lijve te ondervinden wat de gevolgen zijn van de klimaatsopwarming. Op hun eigen manier zijn ze allemaal begaan met de toekomst van de aardbol. Samen met de inwoners van een bedreigd Boliviaans dorp proberen ze de toekomst van het dorp veilig te stellen.
De jongeren werken samen, maar zijn tegelijkertijd concurrenten van elkaar. Want aan het eind van de rit is er maar één van hen die wint. En die krijgt een ticket naar Mexico, om er de regeringsleiders op de klimaattop tot actie aan te zetten. Maar dat komen de deelnemers maar stukje bij beetje te weten.
Als de jongeren nog maar net in Bolivia zijn aangekomen, ondernemen ze een slopende trektocht naar de top van de Chacaltaya. Nergens zijn de gevolgen van de klimaatsopwarming beter te voelen dan op deze plek waar ooit het hoogste skigebied ter wereld lag, maar waar nu de gletsjer nagenoeg helemaal is verdwenen. De gesmolten gletsjer is een ramp voor de watervoorziening in La Paz en de omliggende gebieden. Maar de Chacaltaya is meer dat, het is een symbool voor de gevolgen van de klimaatopwarming in heel Bolivia. Die twee graden meer, zijn immers overal in het land voelbaar.
De 6 jongeren trekken naar het zuiden, naar het piepkleine dorpje Choroqete in de Boliviaanse Chaco. Het regenseizoen wordt daar elk jaar korter, waardoor het vee sterft en er nog amper aan landbouw wordt gedaan. Samen met de bewoners bouwen de jongeren een waterreservoir op de hoogste plek van het dorp. Zo kunnen de inwoners hun akkers bevloeien en de schrale grond vruchtbaar maken.
Elke aflevering eindigt met een stemronde waarbij elke jongere zijn stem geeft aan diegene die het volgens hem of haar verdient, om de groep als afgevaardigde te vertegenwoordigen. Aan het einde van de rit is er dus maar één van hen die wint. En die winnaar krijgt een ticket naar Mexico, om er tijdens de klimaattop de regeringsleiders tot actie aan te zetten. Tijdens de loop van het programma komen de jongeren beetje bij beetje te weten wat de winnaar te wachten staat!
Tijdens hun verblijf in Bolivia werken de jongeren en VJ Sofie niet alleen samen met de plaatselijke bewoners, ze leven er ook voortdurend mee samen. In hun primitieve tent delen ze de levensomstandigheden: beperkt drinkwater, geen elektriciteit, eentonig voedsel, geen warm water om je te wassen...
VJ Sofie: 'Deze 3 weken Bolivia zijn één van de mooiste ervaringen in mijn leven, zowel persoonlijk als professioneel. Het heeft me allemaal veel bewuster gemaakt van hoe wij leven en hoe goed we het hier wel niet hebben. Ikzelf was er al van overtuigd dat er écht wel nog geëngageerde jongeren bestaan. Met Yes We Can bewijzen we dit ook! En ook al hebben we niet de hele wereld verbeterd, we zijn alvast begonnen met een klein stukje!'
De 6 Yes We Can-jongeren kwamen de afgelopen week al uitgebreid in het nieuws. Als compensatie voor hun ecologische voetafdruk tijdens de reis naar Bolivia, besloten zij in één nacht tijd, een nieuw bos aan te planten. Zo ontstond afgelopen week het Mexico-bos in hartje Antwerpen. Meteen was ook de toon gezet voor het reisverhaal dat vanaf maandag 22 november te volgen is op TMF.
'Yes We Can' is een programma van het productiehuis Breedbeeld en kwam tot stand met de medewerking van de Belgische Ontwikkelingssamenwerking, Broederlijk Delen en TMF.
'Yes We Can', vanaf maandag 22 november wekelijks om 16.30 uur op TMF. Herhaling op donderdag om 21.30 uur, zaterdag om 11.30 uur en zondag om 20.30 uur.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de winnaars van de Kastaars 2025!
- Dit zie je tot de zomer bij The HISTORY Channel en Crime+Investigation
- Maandag zie je aflevering 6000 van 'Thuis'
- Zo volg je de vierde editie van de Kastaars op radio en tv
- VTM zoekt publiek voor nieuw seizoen 'So You Think You Can Dance'
- Twee programma’s over Holocaustherdenking 2026
- EO zendt landelijke startdienst Week van gebed uit
- '3 Op Reis' met de trein van Wenen naar Amsterdam
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- Elodie Gabias viert haar verjaardag onderweg in 'De Columbus'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Hengelo
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM Op 5' zaterdag over troubadour Ad de Laat
- De Lach van JOE is Tessa Wullaert! Sofie uit Harelbeke wint 6.400 euro
Multimedia SPOTLIGHT
-
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
Kijktip van de dag

De zes kandidaten brengen de nacht door in een afgelegen schuur, maar slapen is allesbehalve vanzelfsprekend. Er valt namelijk iets belangrijks te verdienen. De volgende dag wacht een spectaculaire uitdaging. Wie zal ontsnappen aan de volgende exit?
'Bestemming X', om 19.55 uur op VTM.



































