'X Factor': auditie in West-Vlaanderen

maandag 8 september 2008

De site Oud Sint-Jan in Brugge is de arena van de eerste auditiemarathon van 'X Factor'. Van 's morgens vroeg maken de Vlamingen met muzikale ambitie hun opwachting. Velen zijn piepjong, evenveel anderen hebben heel wat levenservaring. Dat is geen enkel probleem, want werkelijk iedereen mag zijn kans wagen in deze muzikale talentenjacht: de 16- tot 24-jarigen, de 25-plussers en de groepen.

J


uryleden Kris Wauters, Do en Maurice Engelen moeten tijdens de provinciale audities samen het kaf van het koren scheiden. Daarom moet elke kandidaat a cappella zingen en zijn hulpstukken zoals muziekinstrumenten niet toegelaten. Dit vooruitzicht doet wat met de zenuwen. In de wachtzaal zien we kandidaten die tot de laatste seconde oefenen, stressballen die platgeknepen worden, handen die een eigen leven leiden en de toiletten zijn voortdurend bezet.

Dat is allemaal niet erg zolang de auditie maar vlot verloopt. Maar ook hier houdt de stress sommige zangers in spe in een wurggreep, met black outs, stembanden die niet meer meewillen of een slappe lach tot gevolg. Er zijn ook kandidaten die er een eigenzinnige tactiek op nahouden, zoals de blonde Sonny. Zij heeft met opzet een nummer gekozen dat ze nog niet vaak heeft gezongen. De jonge Nona heeft vooral veel geoefend. Het is haar grote droom om een muzikale carrière uit te bouwen en ze luistert met een bang hart naar het verdict van de jury.

Het oordeel van Kris Wauters, Do en Maurice Engelen lokt geregeld reacties uit, vooral als het negatief is en vooral dan door de mannelijke kandidaten die al meermaals opgetreden hebben. Over ervaring gesproken. In Brugge zien we met Marc een oude bekende terug. Hij waagde bij de eerste editie van 'X Factor' zijn kans, werd meegenomen naar het bootcamp, maar viel net voor de live-shows af. Hij keert nu terug met een nummer van Jacques Brel.

Tijdens de audities worden de juryleden zowel op recente hits als op onvervalste klassiekers getrakteerd. In alle genres, want zowel pop, country, rap als het levenslied passeren in West-Vlaanderen de revue.

In deze aflevering trakteert gastvrouw Hadise ons ook op een rit met de X Pressor, de mobiele auditiekamer die over het hele pakket van de kandidaten oordeelt en die van Kortrijk over Nieuwpoort en Madonna tot Brugge en Damme is gereden. De kandidaten met zangambities die niet zeker waren van zichzelf konden hier eerst de test komen doen vooraleer ze naar de jury stapten. Groen licht betekent dat ze iets speciaals hebben. Rood licht betekent dat ze geen schijn van kans maken voor Kris Wauters, Do en Maurice Engelen.

'X Factor', dinsdag 9 september om 20.40 uur op vtm.

DOSSIER: X Factor 2008 (vtm)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

Nicolas krijgt in Polen onverwacht gezelschap van vrijgezel Tine. Nicole belandt in Oostenrijk bij de spraakzame B&B-uitbater Dirk. Benjamins complimenten vallen in Zürich niet overal in goede aarde bij kinderoppas Inn.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:35
    Journaallus
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 00:30
    Nachtlus
    10:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    12:55
    Mega Mindy
  • 02:00
    Kan ik het ook?
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:40
    Geen uitzending
    12:25
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 01:30
    Geen uitzending
    14:40
    The Proposal
  • 01:35
    Geen uitzending
    14:35
    Baywatch
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:25
    The Endgame
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    13:00
    Toasted!
  • 02:45
    Neighbours: A New Chapter
    13:00
    Big Sky
  • 02:25
    Geen uitzending
    12:55
    Bar Rescue
  • 02:30
    Geen uitzending
    12:20
    A Place in the Sun
  • 01:55
    Geen uitzending
    12:15
    Snapped
  • 02:25
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:46
    De ambachter
    12:38
    Hallo Roger
  • 02:50
    Loïc: Zot van Koken
    12:30
    Het Weekmenu
  • 02:30
    Father Brown
    12:25
    New Tricks
  • 02:40
    Hudson & Rex
    12:55
    Storage Wars
  • 02:45
    NOS Journaal met gebarentaal
    13:00
    NOS Journaal
  • 01:45
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 02:15
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    12:40
    Mega Mindy