'X Factor': auditie in West-Vlaanderen

De site Oud Sint-Jan in Brugge is de arena van de eerste auditiemarathon van 'X Factor'. Van 's morgens vroeg maken de Vlamingen met muzikale ambitie hun opwachting. Velen zijn piepjong, evenveel anderen hebben heel wat levenservaring. Dat is geen enkel probleem, want werkelijk iedereen mag zijn kans wagen in deze muzikale talentenjacht: de 16- tot 24-jarigen, de 25-plussers en de groepen.
J
uryleden Kris Wauters, Do en Maurice Engelen moeten tijdens de provinciale audities samen het kaf van het koren scheiden. Daarom moet elke kandidaat a cappella zingen en zijn hulpstukken zoals muziekinstrumenten niet toegelaten. Dit vooruitzicht doet wat met de zenuwen. In de wachtzaal zien we kandidaten die tot de laatste seconde oefenen, stressballen die platgeknepen worden, handen die een eigen leven leiden en de toiletten zijn voortdurend bezet.
Dat is allemaal niet erg zolang de auditie maar vlot verloopt. Maar ook hier houdt de stress sommige zangers in spe in een wurggreep, met black outs, stembanden die niet meer meewillen of een slappe lach tot gevolg. Er zijn ook kandidaten die er een eigenzinnige tactiek op nahouden, zoals de blonde Sonny. Zij heeft met opzet een nummer gekozen dat ze nog niet vaak heeft gezongen. De jonge Nona heeft vooral veel geoefend. Het is haar grote droom om een muzikale carrière uit te bouwen en ze luistert met een bang hart naar het verdict van de jury.
Het oordeel van Kris Wauters, Do en Maurice Engelen lokt geregeld reacties uit, vooral als het negatief is en vooral dan door de mannelijke kandidaten die al meermaals opgetreden hebben. Over ervaring gesproken. In Brugge zien we met Marc een oude bekende terug. Hij waagde bij de eerste editie van 'X Factor' zijn kans, werd meegenomen naar het bootcamp, maar viel net voor de live-shows af. Hij keert nu terug met een nummer van Jacques Brel.
Tijdens de audities worden de juryleden zowel op recente hits als op onvervalste klassiekers getrakteerd. In alle genres, want zowel pop, country, rap als het levenslied passeren in West-Vlaanderen de revue.
In deze aflevering trakteert gastvrouw Hadise ons ook op een rit met de X Pressor, de mobiele auditiekamer die over het hele pakket van de kandidaten oordeelt en die van Kortrijk over Nieuwpoort en Madonna tot Brugge en Damme is gereden. De kandidaten met zangambities die niet zeker waren van zichzelf konden hier eerst de test komen doen vooraleer ze naar de jury stapten. Groen licht betekent dat ze iets speciaals hebben. Rood licht betekent dat ze geen schijn van kans maken voor Kris Wauters, Do en Maurice Engelen.
'X Factor', dinsdag 9 september om 20.40 uur op vtm.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: X Factor 2008 (vtm)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Belgian Cat Julie Vanloo nieuwste naam van 'Het Huis'
- Pijnlijke misser in 'De Verraders': eerste verbanning treft bondgenoot, Ruben Van Gucht stemt op zichzelf
- Ruben Van Gucht maakt het opnieuw bont in 'De Verraders': 'Hij wil slimmer zijn dan het spel'
- Jolien Roets presenteert 'Naked Attraction Vlaanderen': naakt daten zonder filters op Streamz
- Wetsvoorstel voor hervorming landelijke publieke omroep ingediend
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Cartoonito introduceert 'Dino Ranch: Eilandverkenners'
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd!
Kijktip van de dag

De koppels groeien dichter naar elkaar toe tijdens hun huwelijksreis in Zuid-Tirol. Elke deelt een belangrijk geheim met Denzel. Marjan en Mattias praten over hun relatie, terwijl Hyndi Valentin uitdaagt. Ellen en Matti hervinden hun speelsheid.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.
































