Woensdag slotaflevering 'Sergio & Axel: Van de Kaart'

dinsdag 19 november 2019

De voorbije weken maakten Sergio Herman en Axel Daeseleire zes onvergetelijke reizen. Ze proefden culinaire hoogstandjes in Thailand, Mexico, India, Noorwegen, Libanon en Japan en snoven de cultuur op in elk land.

Op woensdag 20 november eindigen ze hun reis in Cadzand, waar Sergio een uitzonderlijke service te wachten staat. In zijn eigen restaurant AIRrepublic nodigt hij 40 gelukkigen uit voor een culinaire wereldreis. In de keuken gaat de chef voor niets minder dan perfectie en ook in de zaal zijn fouten niet veroorloofd. De stress stijgt dus bij maître Axel, die in zijn eerste service op sterrenniveau wordt gegooid. 'De Sergio die ik hier zie is een ander mens dan de Sergio waarmee ik op reis ben gegaan', klinkt het.


Sergio tovert de 40 genodigden een menu op tafel zoals alleen hij dat kan. Zes gangen waarin hij alle opgedane inspiratie en ervaringen van zijn wereldreis samenbrengt. Ook zijn oudste zoon Boy roert mee in de potten. De typische Thaise vissaus, de Libanese geitenkaas, het smakenpallet van de Mexicaanse honingmier: de allerbeste smaken krijgen een plekje in het menu. Voor de vis rekent Sergio op Axel, die zélf de Zeeuwse wateren induikt op zoek naar tarbot en garnalen. Slaat hij deze keer ook iets aan de haak?

De laatste aflevering volgt niet alleen de bijzondere slotservice van Sergio en Axel. De twee blikken ook terug op de mooiste en grappigste momenten van hun trip en tonen nooit eerder uitgezonden beelden. Zoals van hun bezoek aan een sakébrouwerij in Japan, waar elke werkdag wordt voorafgegaan door ochtendgymnastiek. Of van de Thaise vissausfabriek, waar Sergio en Axel voor een groep monniken een lunch klaarmaakten op basis van… gefermenteerde vis.

'Voor mij was 'Sergio & Axel: Van de Kaart' een belevenis waar ik als chef super lang naar uitgekeken heb', besluit Sergio. 'Alle landen, alle belevenissen, alle ervaringen en alle smaken hebben bij mij een diepe indruk nagelaten. Ik ben tot de conclusie gekomen dat je nooit uitgeleerd bent, dat je overal iets nieuws ziet en proeft. Om dit samen met Axel te mogen meemaken was iets unieks.'

'Sergio & Axel: Van de Kaart', woensdag 20 november om 21.45 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    01:20
    Geen uitzending
  • 22:50
    Deep Impact
    00:55
    Mee met de Flikken
  • 00:10
    Dave
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:20
    Mee met de Flikken
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:40
    Murder in a Small Town
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:10
    De Planckaerts
    00:50
    Geen uitzending
  • 23:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:45
    Achter de schermen
  • 00:35
    Criminal Minds
    02:15
    Geen uitzending
  • 23:30
    Daredevil
    01:30
    Blood & Treasure
  • 00:05
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
    01:00
    48 Hours to Buy
  • 00:10
    My Life is Murder
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:21
    De CFO podcast
    00:55
    Fleet TV
  • 00:33
    Ver Gevorderd
    00:51
    De ambachter
  • 00:40
    Guillaume's Paris
  • 00:15
    Murdoch Mysteries
    01:55
    Midsomer Murders
  • 23:50
    Below Deck
    00:45
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 00:35
    Wie is de Mol?
    02:10
    EenVandaag
  • 00:30
    Nieuwsuur
    01:05
    Dit is de Week
  • 00:25
    First Dates
    03:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal