Woensdag slotaflevering 'Sergio & Axel: Van de Kaart'

dinsdag 19 november 2019

De voorbije weken maakten Sergio Herman en Axel Daeseleire zes onvergetelijke reizen. Ze proefden culinaire hoogstandjes in Thailand, Mexico, India, Noorwegen, Libanon en Japan en snoven de cultuur op in elk land.

Op woensdag 20 november eindigen ze hun reis in Cadzand, waar Sergio een uitzonderlijke service te wachten staat. In zijn eigen restaurant AIRrepublic nodigt hij 40 gelukkigen uit voor een culinaire wereldreis. In de keuken gaat de chef voor niets minder dan perfectie en ook in de zaal zijn fouten niet veroorloofd. De stress stijgt dus bij maître Axel, die in zijn eerste service op sterrenniveau wordt gegooid. 'De Sergio die ik hier zie is een ander mens dan de Sergio waarmee ik op reis ben gegaan', klinkt het.


Sergio tovert de 40 genodigden een menu op tafel zoals alleen hij dat kan. Zes gangen waarin hij alle opgedane inspiratie en ervaringen van zijn wereldreis samenbrengt. Ook zijn oudste zoon Boy roert mee in de potten. De typische Thaise vissaus, de Libanese geitenkaas, het smakenpallet van de Mexicaanse honingmier: de allerbeste smaken krijgen een plekje in het menu. Voor de vis rekent Sergio op Axel, die zélf de Zeeuwse wateren induikt op zoek naar tarbot en garnalen. Slaat hij deze keer ook iets aan de haak?

De laatste aflevering volgt niet alleen de bijzondere slotservice van Sergio en Axel. De twee blikken ook terug op de mooiste en grappigste momenten van hun trip en tonen nooit eerder uitgezonden beelden. Zoals van hun bezoek aan een sakébrouwerij in Japan, waar elke werkdag wordt voorafgegaan door ochtendgymnastiek. Of van de Thaise vissausfabriek, waar Sergio en Axel voor een groep monniken een lunch klaarmaakten op basis van… gefermenteerde vis.

'Voor mij was 'Sergio & Axel: Van de Kaart' een belevenis waar ik als chef super lang naar uitgekeken heb', besluit Sergio. 'Alle landen, alle belevenissen, alle ervaringen en alle smaken hebben bij mij een diepe indruk nagelaten. Ik ben tot de conclusie gekomen dat je nooit uitgeleerd bent, dat je overal iets nieuws ziet en proeft. Om dit samen met Axel te mogen meemaken was iets unieks.'

'Sergio & Axel: Van de Kaart', woensdag 20 november om 21.45 uur op VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?

'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:10
    Sporza: rally
  • 12:00
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 13:55
    Kleine dingen
    14:00
    Tik Tak
  • 13:45
    SOS Piet XL
    14:20
    Liefde voor muziek
  • 13:35
    I Am Number Four
    15:35
    De slechtste chauffeur van Nederland
  • 13:35
    Geen uitzending
    14:10
    Grosse Pointe Garden Society
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 13:45
    Friends
    15:40
    Stukken van mensen
  • 13:30
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:55
    Criminal Minds
  • 13:30
    Highway Thru Hell
    15:15
    3rd Rock From the Sun
  • 13:50
    Sort Your Life Out
    17:15
    Komen Eten
  • 13:05
    Spring Break Murders
    15:50
    Killer at the Crime Scene
  • 13:58
    Trends Talk
    14:32
    Transport & Van.TV
  • 13:55
    De perfecte tuin
    14:00
    De Muziekshow
  • 13:25
    Loïc zot van koken weekmenu
    14:20
    De Dagschotel
  • 13:20
    Midsomer Murders
    15:25
    The Good Ship Murder
  • 13:45
    Law & Order: Special Victims Unit
    18:10
    Scandal
  • 13:50
    Beste Zangers
    14:50
    NOS Tour de France 2026
  • 13:55
    Over Leven
    14:45
    Kloostergasten
  • 13:40
    For the Win
    14:15
    De Selectie