Willy Sommers steekt een sigaartje op in 1964

maandag 4 mei 2020

Een vintage outfit, unieke gadgets en nostalgische muziek. Vorige week volgden 571.000 kijkers (23.2% marktaandeel, live+uitgesteld) hoe Saartje Vandendriessche met haar 'vrouwenclubje' terugkeerde in de tijd.

Deze week is het de beurt aan zanger en televisiepresentator Willy Sommers. Samen met zijn vrouw Cindy, zoon Luka en dochter Luna keren ze terug naar 1964. In dat jaar veroveren The Beatles en The Rolling Stones de wereld met hun hits én hun kapsels, mogen vrouwen voor het eerst bussen en trams besturen, is een rijbewijs nog gewoon af te halen in het gemeentehuis van zodra je 21 bent en is Willy Sommers 12 jaar.


Willy’s vader was autohandelaar waardoor hij als kind opgroeide tussen de auto’s. In een vintage Mercedes 190 - het lievelingsmerk van zijn vader - met schuifdak én staartvinnen rijdt het gezin terug in de tijd. Dochter Luna vindt dat de vering van de achterbank wel wat te wensen overlaat: 'Precies een trampoline!' In de wagen zit de ambiance er meteen in en zingt het gezin mee met enkele van de grootste hits uit 1964: 'Draai Dan 797204' van Will Tura, 'My Boy Lollipop' van Millie Small en 'Pretty Woman' van Roy Orbison.

Aangekomen in het 'huis vol kruiskes' ontdekt het gezin het interieur, de huishoudelijke toestellen uit 1964 en steelt vooral Luka de show als 'mini-Willy' in zijn 60’s-outfit. Het gezin ontdekt ook een doosje sigaren en Willy besluit meteen de nostalgie op te snuiven… Vooral Luna en Luka zijn daardoor erg gechoqueerd: 'Ik was verschoten, ik had dat nog nooit gezien dat papa dat deed! En dat stinkt!'

Na een heerlijke filterkoffie bij het ontbijt is het op zaterdagochtend in 1964 tijd voor… school! Schok nummer twee voor de kids. In een authentieke lijnbus van dat jaar trekken de kinderen samen met Willy naar zijn oude school: het Sint-Niklaasinstituut in Anderlecht. Daar krijgen ze Franse les van Willy’s oud-leraar, 'monsieur Raymond'. Heeft Willy de Franse taal nog onder de knie?

Cindy ontpopt zich ondertussen tot een ware huisvrouw. Samen met Luna maakt ze 's avonds voor de allereerste keer in haar leven zelfgemaakte kroketten. Ze mogen daarbij een extra grote portie voorzien want ook Willy's jeugdvrienden, Mark en Hugo, schuiven mee aan tafel. 'Ik vind dat wel raar dat de mannen vroeger eerst werden bediend', oordeelt Luna. Wanneer iedereen zijn buik heeft volgegeten, is het tijd om te verhuizen naar de tot discobar omgebouwde kelder. En daar wordt net zoals vroeger een heus feestje gebouwd.

Het weekend wordt afgesloten in het dorpscafé, de plek waar vader Sommers in 64 na de mis met de kaarten ging spelen en muziek beluisterden op de jukebox. En wanneer An Lemmens op het einde van het weekend opduikt, mogen de kinderen het rapport van 1964 invullen. Was het vroeger echt beter?

'Groeten Uit', dinsdag 5 mei om 20.35 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:00
    Het weer
    20:05
    Gene paniek
  • 20:00
    The Handmaid's Tale
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 19:55
    So You Think You Can Dance
    21:45
    Moordzaken: Liefde is geen Alibi
  • 19:00
    Darts
    23:00
    Expeditie Gooris
  • 19:40
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Karate Kid
  • 19:45
    Walker, Texas Ranger
    22:30
    Cape Fear
  • 19:45
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 19:55
    Hallo België!
    20:30
    SUPER 50
  • 20:00
    Konvooi
    21:10
    Café De Mol: de kandidaten
  • 19:30
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 19:35
    Family Matters
    20:35
    Dumb and Dumber
  • 19:50
    Het Beste Bod
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 19:25
    Cold Case Killers
    20:30
    Demons and Saviors
  • 19:53
    CEO van mijn leven
    20:19
    De CFO podcast
  • 19:46
    De ambachter
    21:00
    Hadiemicha
  • 19:50
    Vlaamse Klassiekers
    20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 20:00
    Reunion
    21:05
    Agatha Christie's Marple
  • 20:00
    Bob's Burgers
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:25
    Rust en Vreugd
  • 19:25
    Joanna Lumley reist langs de Donau
    20:20
    De vrouwen van ..
  • 19:45
    NOS Sport: WK Indoor Atletiek 2026
    21:10
    Rundfunk: Schwalbe