Wie van de overlevers haalt de eindmeet in 'Special Forces'?

zondag 9 juni 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

Aan de vooravond van de langverwachte eindmissie worden rekruten Saïd Boumazoughe, Jan Bakelants, Loïc Van Impe en Olivier Deschacht in 'Special Forces' geconfronteerd met de zwaarste fase van hun opleiding: de RTI, oftewel Resistance to Interrogation.

Een fase die bij de doorgewinterde instructeurs in hun geheugen staat gegrift. De chefs volgen hoe hun Zuid-Afrikaanse collega’s de overgebleven rekruten urenlang ondervragen met maar één doel: de rekruten zo snel mogelijk doen kraken. Wie van de rekruten wint tijd en houdt zijn cover story vol? Wie mag de eindmissie aanvangen? En wie is nog helder genoeg om alle kennis toe te passen in een slopende, spannende eindmissie?


De rekruten worden ontvoerd en onderworpen aan een stevige ondervraging. Ze worden compleet gedesoriënteerd, geblinddoekt en krijgen regelmatig een emmer koud water over zich heen. 'Dit is zeker één van de zwaarste onderdelen van de opleiding. Veel rekruten breken daar', klinkt het bij chef Blom. De rekruten weten niet wat er gaat komen, niet wanneer de ondervraging stopt en ze worden bovendien ook tegen elkaar opgezet. Het is aan de rekruten om tijd te winnen via hun ingestudeerde cover story en vooral ook te vechten tegen hun eigen ‘kopke’. 'Wat doe ik toch allemaal?! Blijf toch gewoon thuis', klinkt het bij Olivier. Terwijl Olivier de ondervragers aan het lijntje houdt, onderneemt Loïc eigenhandig een poging om te ontsnappen… Doorstaan de rekruten de loodzware ondervragingen?


En dan is het D-day. Na amper twee uur slaap worden de rekruten voorbereid op de eindmissie, waarbij al hun geleerde vaardigheden op de proef worden gesteld. 'Hopelijk zijn jullie er klaar voor', verklaart chef Blom. Tijdens de missie moeten de rekruten een explosief op een stuwdam plaatsen en tot ontploffing brengen. Maar voordat ze de dam kunnen bereiken, moeten ze zich nog een laatste keer bewijzen aan de instructeurs. Wie bijt door en blinkt uit? Wie brengt de eindmissie tot een goed eind en slaagt voor de opleiding? En wie zouden de chefs meenemen op een échte Special Forces-missie?

'Special Forces', maandag 10 juni om 20.40 uur bij VTM en in weekpreview bij Streamz.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Elixer' (NTR)

Het bestuur heeft Isabelles onderzoek in Roemenië met Hamza ontdekt en ontslaat haar. Dit, in combinatie met het feit dat ze Art al dagen niet kan bereiken, zorgt ervoor dat ze hevig protesteert. Om reputatieschade te voorkomen, wordt Isabelle gedwongen opgenomen. Art ondervindt nog steeds bijwerkingen van het abrupt stoppen met Aspergon en komt op Bali in ernstige problemen. Julien stelt orde op zaken binnen het bedrijf, terwijl Riekje naar Indonesië afreist om haar kleinzoon te redden. Quinten wil niets meer met de familie te maken hebben. Isabelle vindt belangrijke informatie in Lola's dagboek.

'Elixir', om 22.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Switch
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 13:45
    Dag Sinterklaas
    07:00
    Kaatje zingt
  • 13:40
    Familie
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 13:25
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    03:00
    Geen uitzending
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    Angel
  • 13:45
    All New Traffic Cops
    07:00
    Willy
  • 13:25
    Catch Me if You Claus
    05:45
    The Christmas Promise
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 13:30
    Two and a Half Men
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 13:45
    Neighbours: A New Chapter
    06:40
    Friends
  • 13:40
    Heavy Rescue: 401
    06:50
    Wordt aangekondigd
  • 13:40
    Feest van Eigen Bodem
    12:45
    Winters Grillen
  • 13:25
    Cold Justice
    13:50
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:40
    Maand van de duurzaamheid
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:10
    Winterse Kost
    06:55
    Sarah's Sweet Table
  • 13:45
    All Creatures Great and Small
    06:00
    Death in Paradise
  • 13:35
    Storage Wars
    12:00
    First Dates Australia
  • 13:35
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 13:20
    Stand van Nederland: Generatie Next
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 13:30
    Mike de Ridder
    08:13
    Zin in Zappelin