Wie schopt het tot in de finale van 'LEGO Masters'?

Wie schopt het tot de finale van 'LEGO Masters'? Andreas en Arno zijn er alvast niet bij. Gemiddeld 779.752 kijkers (live +3) zagen de voorbije week hoe het sympathieke koppel de wedstrijd moest verlaten.
Daarmee was de vorige uitzending goed voor 38,8% marktaandeel op VVA 18-54 en maar liefst 50,6% op de jongere doelgroep 18-44.
Op zaterdag 23 mei is de inzet groot tijdens de halve finale. Er zijn nog vier duo’s, 2 Vlaamse en 2 Nederlandse, in de running. De spanning is te snijden. De concurrentie moordend. Iedereen moet z’n A-game laten zien in deze visueel impressionante halve finale waarin reizen door de tijd centraal staat in de twee opdrachten die Bjorn en Corneel, David en Giovanni, Jan en Lola en Jos en Martijn tot een goed einde moeten brengen.
Hoe goed hebben de deelnemers opgelet tijdens de geschiedenislessen? Ook dat speelt mee naast de bouwtechnieken en de creativiteit van de duo’s. Bjorn en Corneel: 'We hebben al een paar afleveringen gewonnen dus dat schept misschien verwachtingen en ook wat extra druk, maar we gaan er gewoon weer keihard voor gaan vandaag'.
De deelnemers moeten een teletijdtrein bouwen tijdens de eerste opdracht en daarvoor krijgen ze één uur de tijd. Voor de ene een nog grotere uitdaging dan voor de andere. Giovanni: 'Ik heb helemaal niets met treinen. Alle treinen die ik ooit heb genomen, komen te laat. En ik heb nog nooit in m’n leven een trein gemaakt.'
Opdracht 2? Brickmaster Bas heeft een basisontwerp neergepoot met daarin vlakken voor de prehistorie, de middeleeuwen, de industriële revolutie en de toekomst, die de deelnemers moeten bebouwen op 16 uur tijd. David en Giovanni moeten echter eerst op dezelfde golflengte zien te geraken over het verhaal dat ze willen brengen en dat blijkt deze keer geen sinecure te zijn. Bouwen met twee: het is niet altijd evident, zo blijkt. 'Ik denk dat we straks nog zullen moeten gaan armworstelen. Of met modder gooien'. De Nederlandse studenten Jos en Martijn moeten na enkele uren bouwen weer een deel afbreken door een praktisch probleem. En ook Corneel ervaart tegenslag en moet keuzes maken in de hoop door te kunnen stoten naar de finale en aanspraak te maken op de geldprijs van 25.000 euro.
Inschrijven voor een eventueel tweede seizoen van 'Lego Masters' kan hier.
'Lego Masters', zaterdag 23 mei om 20.25 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Verwacht twee keer per week het onverwachte in 'De Box'
- KRO-NCRV komt met speciale uitzending rondom verwoestende brand in Vondelkerk
- Pas als de deur opengaat, begint het spel voor de BN’ers in 'The Box'
- Dromen zijn fragiel, deadlines keihard: wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'?
- Vernieuwde 'MolTalk' warmt kijker op met voorbeschouwing vol theorieën en aanwijzingen
- Klaasje Meijer, Alex Agnew en meer in 'Ik Vraag Het Aan' deze week
- Dit zie je dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben'
- 'Telefacts' brengt getuigenissen over horrornacht in Crans-Montana
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Deze zaken zie je dinsdag in 'De Rechtbank'
- Ramadan begint: tijd voor 'Suhoor Stories' op NPO Radio 1
- Luisteraar Philippe kraakt de tweede lach van JOE en wordt 19.500 euro rijker
- Roxy Dekker, Sef en Bente grootste kanshebbers '3FM Awards'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio
Kijktip van de dag

Met nog twee dagen te gaan toont de Andes zich van zijn hardste kant. De groep klautert over rotsblokken richting de gletsjer en bereikt op 5.200 meter het ijskoude hoogtekamp. Om 3.00 uur 's nachts, bij -15°C, start de ultieme klim: een ijshelling van 45 graden, elke stap een test van focus en kracht. Daarna lijkt de weg vrij, maar de berg blijft genadeloos. Uitputting en ijle lucht wegen door terwijl elke adem hen dichter bij de 5.752 meter hoge top brengt.
'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.



































