Wie maakt het best te vernietigen bouwwerk in 'LEGO MASTERS'?

vrijdag 17 april 2020

De voorbije week keken een massa mensen naar de eerste aflevering van 'LEGO MASTERS': maar liefst 906.204 kijkers, goed voor een marktaandeel van 37,5% (VVA 18-54; live +4) genoten van de sublieme bouwwerken die in maar liefst 15 uur from scratch werden bedacht, ontworpen en gebouwd.

Op zaterdag 18 april staat de 8 duo’s een explosieve opdracht te wachten. De teams moeten iets 'buitenaards' bouwen om de bouwwerken vervolgens zonder genade en op spectaculaire wijze te laten vernietigen, alsof er nooit 7 uur aan gebouwd werd… Hosts Kürt Rogiers en Ruben Nicolai maken in hoogsteigen persoon korte metten met de werken. Ofwel door ze tegen 100 kilometer per uur af te schieten tegen een muur, ofwel door ze vanop 4 meter hoogte te pletter te laten storten, ofwel door een hardhandige ontmoeting met een honkbalknuppel, of door er explosieven bij te halen. Bij één van de teams is aan de bouwtafel helaas al een kleine uitbarsting. Als dat maar goed gaat…


De creatie die het mooist uit elkaar springt op de slow motion-beelden, wint de aflevering. Nog belangrijker echter: vorige week zaten alle duo’s nog safe, maar aan het eind van deze aflevering zal voor het eerst een team huiswaarts gestuurd worden door Brickmaster Bas, die de werken vakkundig jureert.

De Nederlandse studenten Jos en Martijn wonnen in de eerste aflevering het gouden blokje, dat ze alvast kunnen inzetten bij een eliminatie moesten ze niet zeker zijn van hun zaak. Zij hebben dus een streepje voor op o.a. het Vlaams-Nederlandse duo Eric en Jaco, dat vorige week de commentaar kreeg dat ze te weinig kleur hadden gebruikt. Eén ding is nu al zeker: dat zal hen geen tweede keer overkomen. Het verliefde stel Andreas en Arno besluit een vliegende kaasschotel te maken, die aangevallen wordt door een enorme muis. Aan creativiteit alvast geen gebrek. Niet dat Andreas kaas lust, want hij is er vies van. 'Laat ons bouwwerk maar snel te pletter storten, ik wil kaas liefst zo ver mogelijk uit mijn buurt.' Maar wie weet levert het werk het duo wel een overwinning op en staan de twee jongemannen één stapje dichter bij de titel van LEGO MASTER 2020 en de geldprijs van 25.000 euro?

Al meer dan 4600 Vlamingen deden mee aan de home challenges
Wat te doen in deze corona-tijden buiten 'LEGO MASTERS' kijken? Mee bouwen natuurlijk! Vorige week kondigde Kürt Rogiers de eerste home challenge aan: 'bouw een monster'. Ondertussen liepen maar liefst meer dan 4600 foto’s en video’s binnen van vlijtige Lego Masters thuis.

Op zaterdag 18 april wordt de tweede thuisopdracht aangekondigd, waarna iedereen die meedoet opgeroepen wordt om een leuke foto of video van zijn creatie te delen op Instagram met #wijzijnLEGOmasters.

'LEGO MASTERS', zaterdag 18 april om 20.20 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Columbus' met Wim Lybaert

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 11:00
    Winterbeelden
    13:35
    Sporza: Veldrijden
  • 12:15
    Wannabe's
  • 11:45
    Benidorm Bastards
    12:20
    Zot!
  • 11:30
    Selling Super Houses
    12:30
    De Meilandjes zonder Centen
  • 12:10
    Geen uitzending
    14:45
    The Mask of Zorro
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:00
    Baywatch
  • 08:30
    Geen uitzending
    15:40
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 12:00
    De Gastentafel
    12:40
    Roger van Damme - Goud
  • 11:55
    C.S.I. New York
    16:35
    Criminal Minds
  • 12:10
    Borderforce USA: The Bridges
    14:00
    Family Matters
  • 12:00
    De wereld op je bord
    12:25
    Comfort Food
  • 10:45
    Last Scene Alive: An Aurora Teagarden Mystery
    12:20
    Mark of a Serial Killer
  • 12:17
    Z-Weekoverzicht
    12:50
    Trends Talk
  • 12:12
    Publireportage
    12:21
    Zo doe je het!
  • 11:35
    Winterse Kost
    12:20
    de Chalet, 3 chefs, een feest
  • 11:50
    The Good Ship Murder
    13:35
    Midsomer Murders
  • 11:50
    First Dates Australia
    16:05
    The Mountain Between Us
  • 11:20
    NOS Olympische Winterspelen
    18:55
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 12:10
    Buitenhof
    13:10
    Fryslân Dok
  • 12:15
    BarnKidz
    12:30
    Mega Mindy