'Wetsdokters': ongelukkige val van de trap of moord?

dinsdag 14 mei 2019

Wetsdokters zien elke dag waartoe een mens in staat is. Prof. dr. Wim Van de Voorde: 'Er wordt soms gezegd dat een mens erger is dan een beest. Ik denk dat dat effectief zo is.'

'Het gebeurt niet frequent maar zelfs ogenschijnlijk brave mensen of mensen die een schijnbaar normaal leven leiden, zijn tot de meest gruwelijke zaken in staat.'


In de zevende aflevering van 'Wetsdokters' op woensdag 15 april vertelt Prof. dr. Van de Voorde over één van zijn allereerste cases. Een pasgetrouwde vrouw sterft na een val van de trap. De politie heeft geen redenen om te denken aan kwaad opzet en vermoedt dat het om een ongelukkig voorval met dodelijke gevolgen gaat. Maar na de autopsie denkt de wetsdokter dat er toch meer aan de hand is.

Prof dr. Van de Voorde: 'Bij een val van de trap, bots je één of misschien twee keer. Maar je blijft niet botsen.' De bevindingen van de wetsdokter roepen vraagtekens op bij de politie. 'Ze konden echt niet geloven dat er misschien sprake was van doding. En daar hadden ze ook hun redenen voor.' Kunnen de wetsdokter en de politie samen achterhalen wat er precies gebeurd is met de jonge vrouw?

Ook op woensdag 15 april in 'Wetsdokters': op een afgesloten braakliggend terrein vlakbij het Centraal Station van Antwerpen stoten werkmannen op een skelet. Een uitdagende job voor dokter Diona D’hondt: 'Je zag het skelet gewoon liggen, je moest er niet eens voor graven. We dachten dus aan een relatief recent overlijden en niet aan botresten van pakweg dertig jaar geleden.'

Hoe het skelet in het drukke centrum van Antwerpen is beland, is een groot vraagteken voor de wetsdokter. Diona D’hondt: 'Op het eerste gezicht leek het skelet volledig te zijn. Ik zag geen fracturen en er was ook geen kogelgat te bespeuren.' Kan de wetsdokter achterhalen om wie het gaat en hoe die persoon om het leven is gekomen? En waarom heeft niemand iets opgemerkt?

'Wetsdokters', woensdag 15 mei om 22.15 uur op VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Vrederechters' (VTM)

In Lokeren moet vrederechter De Bruyne een vrouw wijzen op haar verplichtingen als verhuurster. Vrederechter Struyf gaat in Tongeren een kijkje nemen in de woning van twee huursters die klagen over een schimmelproblematiek.

'Vrederechters', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    Ons huis, nieuw huis
    22:50
    VRT NWS laat
  • 22:10
    De ideale wereld
    22:50
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    Operatiekamer
    23:05
    Chicago Med
  • 20:30
    UEFA Champions League
    23:20
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    The Pursuit of Happyness
    22:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 22:35
    60 Days In
    00:15
    Police Interceptors
  • 22:05
    Jolly Good Christmas
    23:30
    Holiday for Heroes
  • 22:25
    Cheers
    22:55
    Slisse & Cesar
  • 22:30
    Memory of a Killer
    23:35
    De Tafel van Ruben
  • 20:35
    Don't Worry Darling
  • 22:35
    Twisted Metal
    00:05
    Hawaii Five-0
  • 22:40
    Huizenjagers
    23:35
    Love It or List It
  • 21:55
    World's Most Evil Killers
  • 22:43
    Z-Beurs
    22:56
    CEO van mijn leven
  • 22:39
    Tooldokter
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:30
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    23:00
    Winterse Kost
  • 22:00
    Midsomer Murders
    22:55
    Unforgotten
  • 22:25
    NCIS
    00:10
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Pauw & De Wit
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    Droomland Koerdistan
    23:35
    Ongeschreven Regels
  • 21:55
    Dropout Resort
    22:50
    Reizen Waes