'Wetsdokters': ongelukkige val van de trap of moord?

dinsdag 14 mei 2019

Wetsdokters zien elke dag waartoe een mens in staat is. Prof. dr. Wim Van de Voorde: 'Er wordt soms gezegd dat een mens erger is dan een beest. Ik denk dat dat effectief zo is.'

'Het gebeurt niet frequent maar zelfs ogenschijnlijk brave mensen of mensen die een schijnbaar normaal leven leiden, zijn tot de meest gruwelijke zaken in staat.'


In de zevende aflevering van 'Wetsdokters' op woensdag 15 april vertelt Prof. dr. Van de Voorde over één van zijn allereerste cases. Een pasgetrouwde vrouw sterft na een val van de trap. De politie heeft geen redenen om te denken aan kwaad opzet en vermoedt dat het om een ongelukkig voorval met dodelijke gevolgen gaat. Maar na de autopsie denkt de wetsdokter dat er toch meer aan de hand is.

Prof dr. Van de Voorde: 'Bij een val van de trap, bots je één of misschien twee keer. Maar je blijft niet botsen.' De bevindingen van de wetsdokter roepen vraagtekens op bij de politie. 'Ze konden echt niet geloven dat er misschien sprake was van doding. En daar hadden ze ook hun redenen voor.' Kunnen de wetsdokter en de politie samen achterhalen wat er precies gebeurd is met de jonge vrouw?

Ook op woensdag 15 april in 'Wetsdokters': op een afgesloten braakliggend terrein vlakbij het Centraal Station van Antwerpen stoten werkmannen op een skelet. Een uitdagende job voor dokter Diona D’hondt: 'Je zag het skelet gewoon liggen, je moest er niet eens voor graven. We dachten dus aan een relatief recent overlijden en niet aan botresten van pakweg dertig jaar geleden.'

Hoe het skelet in het drukke centrum van Antwerpen is beland, is een groot vraagteken voor de wetsdokter. Diona D’hondt: 'Op het eerste gezicht leek het skelet volledig te zijn. Ik zag geen fracturen en er was ook geen kogelgat te bespeuren.' Kan de wetsdokter achterhalen om wie het gaat en hoe die persoon om het leven is gekomen? En waarom heeft niemand iets opgemerkt?

'Wetsdokters', woensdag 15 mei om 22.15 uur op VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Glacioloog Eric Rignot keert samen met zijn zoon terug naar hun woning in Los Angeles die verwoest werd door de bosbranden in 2025. Wanneer wetenschapper Alain Hubert met zijn team in een whiteout terechtkomt, wordt duidelijk hoe onvoorspelbaar het leven op Antarctica is. Klimaatwetenschapper Simon Steffen zet het levenswerk van zijn vader Konrad Steffen rond automatische weerstations verder.

'2050', om 21.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:00
    Mr. Magoo
    06:05
    Ninja Express
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 06:00
    Tik Tak
    06:05
    Bumba
  • 05:35
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:50
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    So Help Me Todd
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:45
    Blood & Treasure
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:50
    Paris in Love
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:10
    Shades of Blue
  • 03:05
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:50
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:40
    Het Weekmenu
    02:10
    De Garde van Gert
  • 06:00
    Ms Fisher's Modern Murder Mysteries
  • 06:00
    Storage Wars
    02:00
    Cougar Town
  • 01:25
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 00:55
    Buitenhof
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:10
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:50
    Eva