'Wetsdokters': ongelukkige val van de trap of moord?

Wetsdokters zien elke dag waartoe een mens in staat is. Prof. dr. Wim Van de Voorde: 'Er wordt soms gezegd dat een mens erger is dan een beest. Ik denk dat dat effectief zo is.'
'Het gebeurt niet frequent maar zelfs ogenschijnlijk brave mensen of mensen die een schijnbaar normaal leven leiden, zijn tot de meest gruwelijke zaken in staat.'
In de zevende aflevering van 'Wetsdokters' op woensdag 15 april vertelt Prof. dr. Van de Voorde over één van zijn allereerste cases. Een pasgetrouwde vrouw sterft na een val van de trap. De politie heeft geen redenen om te denken aan kwaad opzet en vermoedt dat het om een ongelukkig voorval met dodelijke gevolgen gaat. Maar na de autopsie denkt de wetsdokter dat er toch meer aan de hand is.
Prof dr. Van de Voorde: 'Bij een val van de trap, bots je één of misschien twee keer. Maar je blijft niet botsen.' De bevindingen van de wetsdokter roepen vraagtekens op bij de politie. 'Ze konden echt niet geloven dat er misschien sprake was van doding. En daar hadden ze ook hun redenen voor.' Kunnen de wetsdokter en de politie samen achterhalen wat er precies gebeurd is met de jonge vrouw?
Ook op woensdag 15 april in 'Wetsdokters': op een afgesloten braakliggend terrein vlakbij het Centraal Station van Antwerpen stoten werkmannen op een skelet. Een uitdagende job voor dokter Diona D’hondt: 'Je zag het skelet gewoon liggen, je moest er niet eens voor graven. We dachten dus aan een relatief recent overlijden en niet aan botresten van pakweg dertig jaar geleden.'
Hoe het skelet in het drukke centrum van Antwerpen is beland, is een groot vraagteken voor de wetsdokter. Diona D’hondt: 'Op het eerste gezicht leek het skelet volledig te zijn. Ik zag geen fracturen en er was ook geen kogelgat te bespeuren.' Kan de wetsdokter achterhalen om wie het gaat en hoe die persoon om het leven is gekomen? En waarom heeft niemand iets opgemerkt?
'Wetsdokters', woensdag 15 mei om 22.15 uur op VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































