Welk effect hebben liters koffie op Lieven Scheire en Gloria Monserez in 'Ons DNA'?

Vorige week werden meer dan 710.000 kijkers* (36.1%) meegenomen in de wondere wereld van de genetica in 'Ons DNA'. Nu donderdag komt Frances meer te weten over het knippen en plakken in DNA, over geiten die naast melk ook spinnendraad produceren en gaat ze via het DNA van Yannis op zoek naar zijn biologische ouders.
Lieven duikt dan weer in het DNA van jong geweld Gloria Monserez. Daarin heeft hij een aantal unieke dingen ontdekt die hij graag eigenhandig wil uittesten. In zijn experiment speelt één vloeistof alvast een heel belangrijke rol: koffie. Liters koffie.
'Sommige mensen kunnen gigantisch veel koffie drinken en slapen als een roos, anderen liggen er heel de nacht van wakker. De manier waarop het lichaam cafeïne afbreekt is genetisch bepaald', vertelt Lieven. 'In het DNA van Gloria staat te lezen dat cafeïne een positieve invloed zou hebben op haar sportprestaties.' Tijd voor de test! Lieven neemt Gloria mee naar het zwembad voor een sportief uitje. Daar moeten ze allebei zo snel mogelijk twee lengtes zwemmen. Vervolgens gieten ze zichzelf vol met koffie om nadien dezelfde test opnieuw te doen. 'Ik ben wat licht in mijn hoofd', lacht Lieven na zijn cafeïneshot. Krijgen hun sportprestaties een boost na al die liters koffie of niet? En hoe komt dat nu precies?
Frances gaat langs bij Stefanie, die geboren is met de genetische aandoening osteogenesis imperfecta. 'Ik heb een defect in een stof die zich bevindt in mijn botten, waardoor ik heel gemakkelijk iets breek. Als kind zat ik meer in het gips dan eruit. Ik denk dat ik in heel mijn leven wel meer dan 70 keer iets gebroken heb', vertelt Stefanie. Frances neemt Stefanie mee naar het UZ in Gent waar ze dr. Coucke ontmoeten, professor in de genetica. Hij doet samen met zijn team baanbrekend onderzoek naar genetische aandoeningen en dat doen ze met behulp van zebravisjes. 'De mens deelt voor 70% zijn genen met die van een vis. We kunnen knippen en plakken in het DNA van de zebravis en zo onderzoek doen naar genetische aandoeningen', vertelt professor Coucke. Hoe gaan de onderzoekers precies te werk? Hoe zien de zebravisjes met osteogenesis imperfecta eruit? En wat kunnen we hieruit leren?
'Ons DNA', donderdag 3 juni om 20.35 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Rutger Castricum zet politieke en maatschappelijke kwesties op scherp in nieuw programma 'Rutgers Lobby'
- Nieuw programma 'Keurmeesters': Omdat iedereen anders naar kunst kijkt
- En toen waren ze plots met 12... Twee extra kandidaten duiken op in 'De Mol'
- Eindelijk bevestiging! RTL stopt met 'RTL Tonight' en zet in op nieuwe talkshow met Renze Klamer
- Cruciale week breekt aan in 'Huis Gemaakt': welke koppels verbouwen verder en wiens droom spat uit elkaar?
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Van verborgen schatten tot historische moordzaken in april op The HISTORY Channel
- Dit zie je in april bij National Geographic
- Dit staat in april op het vuur bij 24Kitchen
- Geniet van een maand met grote filmhits en premières bij Comedy Central
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Rene van Kooten in 'FM op 5'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk
Kijktip van de dag

Karl Vannieuwkerke blikt samen met zijn gasten vooruit op de 110de editie van de Ronde van Vlaanderen. Wie volgt zondag 5 april de Sloveense wereldkampioen Tadej Pogačar in Oudenaarde op?
'Vive le Vélo, Leve de Ronde', om 21.35 uur op VRT 1.



































