Welk duo wint de finale van 'LEGO Masters 2021'?

Op zaterdag 8 mei is het bij VTM D-day voor de drie resterende bouwteams in de allesbeslissende finale van 'LEGO Masters'. Gemiddeld keken zo'n 602.000 fans naar het programma, goed voor een marktaandeel van 36% op (VVA 18-54, live+uitgesteld).
Negen weken geleden startten vier Vlaamse en vier Nederlandse duo’s aan de wedstrijd en na 144 uur bouwen, blijven de beste drie teams van de Lage Landen over. Thomas en Roy (Lommel): 'We zijn heel trots dat we de finale mogen spelen. We hadden niet durven dromen dat we zo ver zouden komen. Het is een feestelijke dag, nu de winst nog en dan is het feestje compleet!' Jan (Wijtschate) en Julien (Gent): 'Het voelt vreemd om in de finale te staan maar het is echt wel top!' Bibi (Voorhout, NL) en Marcel (Dongen, NL): 'Het is écht fantastisch dat we erbij zijn!' Wie gaat met de hoofdprijs naar huis en wordt 'LEGO Masters 2021'?
Kürt Rogiers geeft de allerlaatste opdracht: 'De opdracht van vandaag is dat er geen opdracht is: jullie mogen bouwen wát jullie willen, jullie krijgen carte blanche, geen kaders, geen grenzen. Maar laat dat misschien wel de moeilijkheid zijn…' De kandidaten krijgen maar liefst 28 uur de tijd om hun meest indrukwekkende bouwwerk te maken en laten hun onbegrensde fantasie de vrije loop. Jan en Julien gaan voor een gigantisch kasteel op een rots met een boerendorp, Roy en Thomas hebben een skidorp in gedachten, gebouwd op een slapende reus, en Bibi en Marcel fantaseren over een afgeleide van Hollywood: de 'Brickwood Studio Tour'.
Voor de eindbeslissing wordt Brickmaster Jonathan Bennink bijgestaan door de belangrijkste designer van LEGO ter wereld en de eerste Brickmaster ooit: Matthew Ashton, vice president of LEGO Design. Er staat veel op het spel en de inzet is groot: de eer, de legendarische trofee, 25000 euro en een 4-daagse trip naar LEGOLAND® in Denemarken.
De finale wordt een heuse uitputtingsslag: na 14 uur non-stop bouwen, zit de eerste bouwdag erop. Bij de start van de tweede bouwdag en alvorens de laatste 14 uur van start gaan, krijgen de finalisten nog kostbare feedback van Matthew Ashton. Goed bedoeld uiteraard, maar dit zorgt wel voor extra druk en spanning bij de bouwers, niet in het minst bij Roy en Thomas.
Kunnen de zes bouwers nog helder nadenken en functioneren? Kunnen een massage in de zen-room en een blitzbezoek van enkele geliefden in de studio soelaas brengen? De spanning is te snijden en na 28 uur intensief bouwen, klinkt de allerlaatste '10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1… handjes los!' van dit seizoen. Welk duo wint deze laatste strijd en wordt 'LEGO Masters 2021'?
De afleveringen van 'LEGO Masters' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
LEGO® Masters is een VTM/RTLNl coproductie en wordt geproduceerd door EndemolShine Nederland - onderdeel van Banijay Benelux - en is gebaseerd op het originele Britse format van Tuesday’s Child en de LEGO Group.
'LEGO Masters 2021', zaterdag 8 mei om 20.30 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van Golden Buzzer naar de overwinning: dansgroep Una Vez Squad wint ‘Got Talent 2026’
- Mats Akkerman kroont zich tot winnaar van 'De Slimste Mens'
- Margôt Ros is Scrooge in live-uitzending vanuit Drenthe
- Kijkcijfers: donderdag 5 november 2026
- Honger, zware proeven, verraad en 9 BV's die moeten overleven: 'Expeditie Robinson' is terug op VTM
- 'Klaas Kan Alles': Kan Klaas lava aanraken?
- Loes Haverkort is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Cul De Bas gaat nog een stap verder in finale 'Got Talent': 'Nog meer risico'
- 'Welkom in de jaren 50': Van Drees tot Elvis en van Greet Hofmans tot de hoelahoep
- Zaterdag zie je het 'Herinneringen Top 50 concert' op NPO 3
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabèl Usher
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Glazen Huis-dj Wijnand Speelman rent tot hij niet meer kan voor '3FM Serious Request'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
Multimedia SPOTLIGHT
-
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+
Kijktip van de dag

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.
'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































