Welk duo valt vlak voor de finale af in LEGO Masters?

Op zaterdag 1 mei om 20.30 uur bij VTM strijden de vier beste bouwteams verder in de halve finale van 'LEGO Masters' en valt er op het einde van de aflevering nog 1 duo af. De kandidaten die opdracht 1 winnen, krijgen een belangrijk voordeel voor opdracht 2, de eliminatie-opdracht.
Er staat dus heel wat op het spel deze week. Een toren van 2,5 meter hoog valt door een 'onhandigheidje' van presentator Ruben Nicolai compleet stuk in de studio. 'Natuurlijk deed ik dit niet per ongeluk, ik ben niet compleet achterlijk. Met deze klap is opdracht 1 officieel begonnen. Want de eerste opdracht heet 'crash en graai'.'
Het goede nieuws is: de kandidaten mogen bouwen wat ze willen. Het minder goede nieuws is: de brickshop blijft dicht. De duo’s mogen enkel de 35.000 steentjes gebruiken die verspreid op de werkvloer liggen en krijgen slechts drie minuten de tijd om zoveel mogelijk steentjes te graaien. 'Ik begin gewoon een beetje te zwemmen in die berg, kijken wat ik tegenkom en misschien gaat er dan wel een lampje branden', luidt het bij Thomas die oorspronkelijk wat inspiratie mist. Uiteindelijk beslissen hij en Roy een luxe jacht te bouwen, Jan en Julien gaan voor 'een eenzame boom op een onbekende planeet'. Na 4 uur bouwen, beslist Brickmaster welk duo deze eerste opdracht wint.
Kürt Rogiers kondigt vervolgens opdracht 2 aan: 'Dit is - by far - de moeilijkste opdracht van dit seizoen.' Er werd een hele stad gebouwd maar er zijn vier plekken leeg met als thema’s: industrie, openbare ruimte, wonen en kantoor. De kandidaten moeten er leven in brengen én er moet een verschillend verhaal te zien zijn bij dag en nacht. De winnaar van opdracht 1 mag zijn stadsdeel kiezen en zelf beslissen welk thema de drie andere teams krijgen. De bouwers krijgen voor deze cruciale opdracht 12 uur de tijd. Jan en Julien maken een bruiloft bij een gemeentehuis, Roy en Thomas bouwen een boekhoudkantoor.
Voor de beoordeling bij deze belangrijke halve finale wordt Brickmaster Jonathan Bennink bijgestaan door Benedikte Stamp, Senior Design Manager bij LEGO. Zij heeft eveneens de creatieve leiding over het LEGO Disney-team. Welk duo valt af en haalt dus nipt de finale van volgende week niet? De spanning stijgt...
De afleveringen van 'LEGO Masters' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
LEGO® Masters is een VTM/RTLNl coproductie en wordt geproduceerd door EndemolShine Nederland - onderdeel van Banijay Benelux - en is gebaseerd op het originele Britse format van Tuesday’s Child en de LEGO Group.
'LEGO Masters?', zaterdag 1 mei om 20.30 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Camelia's eerste etentje als nieuwe 'Housewife' loopt meteen uit de hand
- 100 vakken, 100 kandidaten, 0 genade: de strijd barst opnieuw los in 'The Floor'
- Fien Vermeulen nieuwe presentatrice van 'Shownieuws'
- Kijkcijfers: woensdag 1 april 2026
- Voortvluchtigen staan bij de start van 'Klopjacht' meteen oog in oog met de speurders
- Dit zijn zaterdag de onderwerpen van 'Kassa'
- Van VRT naar VTM: An Lemmens verrast Yasmina in laatste Blind Auditions van 'The Voice'
- 'De Trein' onthult verborgen koninklijk erfgoed van Brussel-Centraal
- 'Meldpunt Actueel' over pensioencompensatie
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
Multimedia SPOTLIGHT
-
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max
Kijktip van de dag

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.
'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.



































