Wat neemt de bovenhand bij Koen Wauters: zijn winnaarsmentaliteit of zijn empathie?

Is Koen Wauters van nature een empathisch persoon? Is hij een geboren leider? En is hij een ochtend- of toch eerder een avondmens? In 'Ons DNA' neuzen Frances Lefebure en Lieven Scheire in het DNA van Koen Wauters.
'Ik heb heel veel vraagtekens', lacht Koen wanneer hij Frances ontmoet. 'Ik ben benieuwd of ik iets zal ontdekken wat ik nog niet weet.' En daar komt snel verandering in, want Frances heeft een uniek experiment voor Koen in petto. Op de quad nemen ze het tegen elkaar op tijdens een spannende race tegen de tijd. Maar tijdens de rit zal Frances een klein ongelukje faken. Wat neemt de bovenhand bij Koen: zijn winnaarsmentaliteit of zijn empathie?
Daarnaast gaat Frances samen met Tris op familiezoektocht. Tris is 51 jaar en werd meteen na haar geboorte afgestaan ter adoptie. Ze weet ondertussen wie haar biologische moeder is, maar over wie haar vader is zijn er nog steeds twijfels. 'Toen ik ging trouwen kreeg ik een enveloppe en daar stond in wie mijn echte moeder en vader zijnen waar ze wonen. Dus het was niet moeilijk om te gaan zoeken. Mijn moeder was officieel nog getrouwd met de man die mij erkend heeft, maar hijzelf ontkende het vaderschap. Ik wil mijn biologische vader graag ontmoeten en mezelf een spiegel voorhouden. Dat zou mijn leven completer maken', vertelt Tris. Vinden ze op basis van haar DNA haar biologische vader eindelijk terug? En heeft Tris nog broers of zussen?
Lieven trotseert dan weer het genetisch unieke IJsland en gaat langs bij deCODE Genetics. 'Dit bedrijf heeft DNA van 150.000 IJslandse vrijwilligers verzameld. Dat is ongeveer de helft van de bevolking. Met deze stalen doen ze baanbrekend onderzoek naar bijvoorbeeld genetische aandoeningen', legt Lieven uit. Het is vooral de samenstelling van de bevolking die het land zo interessant maakt. 'Bijna 70% heeft blond haar en maar liefst 90% heeft blauwe ogen', vertelt Lieven. Daarnaast gaat Lieven ook ‘wetenschappelijk’ op café om te weten te komen hoe IJslanders zelf denken over DNA-onderzoek en om uit te zoeken of de zogenaamde ‘Bump-app’, waarmee je te weten kan komen of je familie bent voor je begint te daten, ook in de praktijk gebruikt wordt.
'Ons DNA', donderdag 17 november om 20.35 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Na lange zomerstop! Dan start 'Sturm der Liebe' opnieuw op VTM GOLD
- Kijkcijfers: donderdag 10 september 2026
- Studio 100 onderzoekt volop nieuwe locatie voor tijdelijk theater en stelt musical 'Hallo Radio 2' uit
- Ellen Callebout gaat voor gloednieuw Play-programma op zoek naar bijzondere huisdieren en unieke dierenverhalen
- 'Dat bloeden stopt niet': kan Emma ontsnappen uit de klauwen van Dennis in 'Thuis'?
- Metejoor onthult in 'Happy Hour' dat hij al meerdere K3-nummers schreef onder een schuilnaam
- Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
- Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek: 'Ik had een jumpsuit aan'
- Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd'
- Oproep om pensioenschade te repareren in 'Meldpunt Actueel'
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander vieren bijzonder radiohuwelijk op JOE
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz!
Kijktip van de dag

Nick Bannister heeft een manier ontdekt om mensen hun herinneringen te laten herbeleven. Zijn leven neemt een drastische wending wanneer hij zijn nieuwe cliënte, de aantrekkelijke exotische danseres Mae, ontmoet. De twee beginnen een passionele affaire, die abrupt stopt wanneer Mae plots van de aardbol verdwijnt. Nick besluit gebruik te maken van zijn eigen technieken om haar op te sporen.
'Reminiscence', film uit 2021 met oa. Hugh Jackman, om 20.30 uur Play Actie.



































