Wat als slaapexpert Steven Laureys zélf te maken krijgt met slaapdeprivatie?

zondag 21 mei 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

De week is halfweg en al 5 van de 11 deelnemers hebben de Special Forces-opleiding verlaten. De 6 overgebleven rekruten, Koen Wauters, Davy Parmentier, Laura Tesoro, Steven Laureys, Dirk Van Tichelt en Ann Wauters denken nog niet aan opgeven.

Voorlopig toch. Slaapdeprivatie doet immers stilaan zijn intrede. In de vierde aflevering van 'Special Forces: Wie Durft Wint', op maandag 22 mei, staat de rekruten niet alleen een loodzware vierde dag te wachten op fysiek en mentaal gebied. Ze maken ook kennis met het peer report: wie zijn volgens de rekruten de sterkste en zwakste schakel in het team?


Opdracht na opdracht vormen de deelnemers hoe langer hoe meer een hechte groep. Hopelijk nog voor lang, want in het peer report worden de rekruten verplicht om te antwoorden op vragen als: 'Wie is de sterkste van het team?', 'Wie is de zwakste schakel?' en 'Met wie zou je niet graag op opdracht gaan?'. Het peer report mist zijn effect niet: de vragenronde brengt verrassende resultaten aan het licht die de instructeurs moeten bespreken.

Slaapdeprivatie. Het was vroeger niet voor niets een marteltechniek. Het slaaptekort begint de rekruten parten te spelen en uitgerekend op dag 4 worden ze nog vroeger uit bed getild. Nummer 11, Steven Laureys, is zelf auteur van het ‘No-nonsense Slaapboek’. 'Dat gaat over het feit dat slaap verschrikkelijk belangrijk is. Dat we emotioneel labiel worden als we te weinig slapen. Slaapdeprivatie is een marteling. Voor mij is 7, 8 uur toch belangrijk voor mijn mentaal welzijn', aldus Steven Laureys. 7 uur zit er helaas verre van in in de Marokkaanse woestijn. De neuroloog ondervindt dan ook aan den lijve wat te weinig slaap met een mens doet. Hoe beleeft de slaapexpert bij uitstek de combinatie van honger, fysieke uitputting en veel te korte niet-kwalitatieve nachten?

Steven Laureys schreef tevens boeken over meditatie, maar wanneer hij tijdens een loodzware opdracht zorgt voor onrust en chaos in het team, confronteren de instructeurs nummer 11 met zijn chaotisch handelen. Doel? Voorkomen dat ergernissen de kop opsteken bij het team. De rekruten werken immers maar beter goed samen tijdens de 2 andere opdrachten: een 12 kilometer lange oriëntatietocht door de Marokkaanse woestijn en een koelbloedige rappel-afdaling van een steile bergwand.


'Special Forces: Wie Durft Wint', maandag 22 mei om 20.35 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Witse
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:10
    De Zevende Dag
    13:00
    Winterbeelden
  • 17:30
    GameKeepers
    14:20
    Sarah zingt
  • 17:05
    Bestemming X
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:15
    Ambulance
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:20
    Angel
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:35
    Caught on Dashcam
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:00
    ER
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 17:30
    Nonkel Jef
    10:00
    Joe
  • 17:10
    Daan & Jani
    18:15
    De Rechtbank
  • 16:55
    Walker
    18:45
    Family Law
  • 17:20
    Brooklyn Nine-Nine
    18:50
    Bar Rescue
  • 17:40
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 17:40
    The British Airways Killer
    18:35
    Cold Justice
  • 14:00
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:34
    Audiomeubel
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 17:30
    Loïc: Zot van Koken
    18:40
    Comfort Food
  • 16:55
    Call the Midwife
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 16:45
    American Pickers
    18:45
    First Dates Australia
  • 17:10
    Tijd voor Max
    19:00
    Een huis vol
  • 17:05
    Natuur op 2: Frozen Planet
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 17:30
    Wilde buren
    19:00
    NOS Jeugdjournaal