Wat als slaapexpert Steven Laureys zélf te maken krijgt met slaapdeprivatie?

zondag 21 mei 2023

De week is halfweg en al 5 van de 11 deelnemers hebben de Special Forces-opleiding verlaten. De 6 overgebleven rekruten, Koen Wauters, Davy Parmentier, Laura Tesoro, Steven Laureys, Dirk Van Tichelt en Ann Wauters denken nog niet aan opgeven.

Voorlopig toch. Slaapdeprivatie doet immers stilaan zijn intrede. In de vierde aflevering van 'Special Forces: Wie Durft Wint', op maandag 22 mei, staat de rekruten niet alleen een loodzware vierde dag te wachten op fysiek en mentaal gebied. Ze maken ook kennis met het peer report: wie zijn volgens de rekruten de sterkste en zwakste schakel in het team?


Opdracht na opdracht vormen de deelnemers hoe langer hoe meer een hechte groep. Hopelijk nog voor lang, want in het peer report worden de rekruten verplicht om te antwoorden op vragen als: 'Wie is de sterkste van het team?', 'Wie is de zwakste schakel?' en 'Met wie zou je niet graag op opdracht gaan?'. Het peer report mist zijn effect niet: de vragenronde brengt verrassende resultaten aan het licht die de instructeurs moeten bespreken.

Slaapdeprivatie. Het was vroeger niet voor niets een marteltechniek. Het slaaptekort begint de rekruten parten te spelen en uitgerekend op dag 4 worden ze nog vroeger uit bed getild. Nummer 11, Steven Laureys, is zelf auteur van het ‘No-nonsense Slaapboek’. 'Dat gaat over het feit dat slaap verschrikkelijk belangrijk is. Dat we emotioneel labiel worden als we te weinig slapen. Slaapdeprivatie is een marteling. Voor mij is 7, 8 uur toch belangrijk voor mijn mentaal welzijn', aldus Steven Laureys. 7 uur zit er helaas verre van in in de Marokkaanse woestijn. De neuroloog ondervindt dan ook aan den lijve wat te weinig slaap met een mens doet. Hoe beleeft de slaapexpert bij uitstek de combinatie van honger, fysieke uitputting en veel te korte niet-kwalitatieve nachten?

Steven Laureys schreef tevens boeken over meditatie, maar wanneer hij tijdens een loodzware opdracht zorgt voor onrust en chaos in het team, confronteren de instructeurs nummer 11 met zijn chaotisch handelen. Doel? Voorkomen dat ergernissen de kop opsteken bij het team. De rekruten werken immers maar beter goed samen tijdens de 2 andere opdrachten: een 12 kilometer lange oriëntatietocht door de Marokkaanse woestijn en een koelbloedige rappel-afdaling van een steile bergwand.


'Special Forces: Wie Durft Wint', maandag 22 mei om 20.35 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.

'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:04
    Het weer (vooravond)
    18:10
    Dagelijkse kost
  • 17:50
    Drugsdelta
    18:40
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
  • 18:07
    STIP IT Liedjes
    18:10
    No Yap!
  • 17:20
    Kotmadam Sergeant
    18:20
    Florentina
  • 17:15
    B&B zoekt Lief NL
    18:35
    Home and Away
  • 17:25
    9-1-1: Lone Star
    18:25
    How I Met Your Mother
  • 17:40
    Caught on Dashcam
    20:35
    The Man With the Iron Fists
  • 17:05
    Jingle All the Way to Love
    18:50
    Homemade Christmas
  • 18:05
    Sturm der Liebe
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 17:05
    Huizenjagers
    18:10
    Axel Terug Naar Amerika
  • 17:55
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 17:40
    The Neighborhood
    18:40
    Storage Wars
  • 17:10
    Masterchef New Zealand
    18:10
    Love It or List It UK
  • 17:15
    Hoax: The Kidnapping of Sherri Papini
    18:45
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:58
    De perfecte werkplaats
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:00
    De Zomerkeuken
    18:30
    Comfort Food
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Sportjournaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 18:00
    Checkpoint
    18:25
    De Faker op vakantie