Vrouw die nog nooit van Erik Van Looy hoorde in 'Van Algemeen Nut'

woensdag 20 maart 2019

Heel Vlaanderen kent Erik Van Looy als succesvolle filmregisseur en populaire tv-presentator, behalve Lucrèce Maenhout.

Doet die kroane toe! Lucrèce Maenhout speelde mee in de kortfilm De douche. 'Etienne, doet die koane toe!', was de enige tekst die ze uitsprak. Naast alle hilariteit van de opnames, ontdekt Steven 16 jaar later een ecologische boodschap in de kortfilm. Vrijdag 22 maart is het Werelwaterdag en daarom zet Steven de boodschap van Lucrèce graag extra dik in de verf.


Erik Van Looy als vakidioot
Steven ontdekt in het VRT-archief dat Erik Van Looy een echte vakidioot was. Voor het filmprogramma 'Première' interviewde Erik begin jaren ’90 filmsterren als Anthony Hopkins, Mel Gibson en Warren Beatty. De nogal knullige poging om intellectuele vragen te stellen, doen Steven de wenkbrauwen fronsen.

'Ik had de neiging te laten zien dat ik slim was. Ik zocht moeilijke woorden op in het woordenboek, vertaalde ze en pakte er dan mee uit. In de hoop dat die acteurs zouden zeggen: straffe gast', lacht Erik Van Looy. De vakidiote vragen die Erik stelt, zijn zo onbegrijpelijk dat de filmsterren niet weten wat te antwoorden. Dat zorgt voor zo'n gênante stiltes, dat Erik met het schaamrood moet toegeven: 'I'm falling still for a moment'.

De penismobiel van Wim
Enkele afleveringen geleden lanceerde Steven een omroep naar de bestuurder van de penismobiel. Nu is hij terecht! Wim De Ceuster geeft tekst en uitleg bij z’n opvallende constructie in een anti-raketbetoging in 1983. En ook over de spelfout in de bijbehorende slogan 'geeen gelul'.

'Ik heb het ontwerp aan de toog bedacht. Een piet met twee ballen. De ene met de vlag van de Russen, de andere met die van de Amerikanen', vertelt Wim De Ceuster.

'Van Algemeen Nut', donderdag 21 maart om 20.35 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.

'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:20
    Sisters
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 06:25
    Simon
    06:00
    Tik Tak
  • 06:25
    Kabouter Plop
    00:50
    The Floor
  • 00:55
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:35
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:40
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:45
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    Two and a Half Men
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:30
    Zo Man Zo Vrouw
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    The Spencer Sisters
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:15
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:50
    Open Vuur
    02:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    02:55
    Six Four
  • 06:20
    Storage Wars
    02:15
    Law & Order: Organized Crime
  • 06:10
    MAX Geheugentrainer
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:15
    Sesamstraat
    02:50
    Andere Tijden Sport