Vrouw die nog nooit van Erik Van Looy hoorde in 'Van Algemeen Nut'

woensdag 20 maart 2019

Heel Vlaanderen kent Erik Van Looy als succesvolle filmregisseur en populaire tv-presentator, behalve Lucrèce Maenhout.

Doet die kroane toe! Lucrèce Maenhout speelde mee in de kortfilm De douche. 'Etienne, doet die koane toe!', was de enige tekst die ze uitsprak. Naast alle hilariteit van de opnames, ontdekt Steven 16 jaar later een ecologische boodschap in de kortfilm. Vrijdag 22 maart is het Werelwaterdag en daarom zet Steven de boodschap van Lucrèce graag extra dik in de verf.


Erik Van Looy als vakidioot
Steven ontdekt in het VRT-archief dat Erik Van Looy een echte vakidioot was. Voor het filmprogramma 'Première' interviewde Erik begin jaren ’90 filmsterren als Anthony Hopkins, Mel Gibson en Warren Beatty. De nogal knullige poging om intellectuele vragen te stellen, doen Steven de wenkbrauwen fronsen.

'Ik had de neiging te laten zien dat ik slim was. Ik zocht moeilijke woorden op in het woordenboek, vertaalde ze en pakte er dan mee uit. In de hoop dat die acteurs zouden zeggen: straffe gast', lacht Erik Van Looy. De vakidiote vragen die Erik stelt, zijn zo onbegrijpelijk dat de filmsterren niet weten wat te antwoorden. Dat zorgt voor zo'n gênante stiltes, dat Erik met het schaamrood moet toegeven: 'I'm falling still for a moment'.

De penismobiel van Wim
Enkele afleveringen geleden lanceerde Steven een omroep naar de bestuurder van de penismobiel. Nu is hij terecht! Wim De Ceuster geeft tekst en uitleg bij z’n opvallende constructie in een anti-raketbetoging in 1983. En ook over de spelfout in de bijbehorende slogan 'geeen gelul'.

'Ik heb het ontwerp aan de toog bedacht. Een piet met twee ballen. De ene met de vlag van de Russen, de andere met die van de Amerikanen', vertelt Wim De Ceuster.

'Van Algemeen Nut', donderdag 21 maart om 20.35 uur op Eén.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De leden van het cryptozoölogische instituut Monarch nemen het op tegen immens grote monsters, waaronder de machtige Godzilla, die in botsing komt met Mothra, Rodan en zijn grootste aartsvijand: de driekoppige koning Ghidorah. Wanneer deze eeuwenoude monsters weer opstaan, strijden ze allemaal om de macht, waardoor het bestaan van de mensheid in gevaar komt.

'Godzilla: King of the Monsters', film uit 2019 met oa. Millie Bobby Brown, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Clips
    14:30
    Recht op recht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:20
    Sarah zingt
    14:25
    Meneer Papier
  • 13:40
    Familie
    14:40
    Wittekerke
  • 13:45
    Een Eigen Huis
    14:25
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 14:10
    Bel-Air
    15:00
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:50
    Police Interceptors
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:55
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 14:15
    Komen Eten
    15:00
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 14:05
    Watson
    16:25
    This Is Us
  • 13:55
    The First 48
    14:50
    Seal Team
  • 14:20
    Tot op de Graat
    14:40
    Zoete Zonde
  • 14:00
    Killer at the Crime Scene
    14:50
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:10
    Hobbyklus
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 13:50
    Open Vuur
    14:30
    Chris Cooks Cymru
  • 14:10
    The Madame Blanc Mysteries
    15:05
    Murdoch Mysteries
  • 13:50
    NCIS
    14:45
    From
  • 14:15
    NOS Journaal
    15:30
    FIFA WK Voetbal 2026 Magazine
  • 13:25
    Close Up: Ai Weiwei's opera Turandot
  • 14:20
    Mike de Ridder
    14:30
    Bob de Bouwer