Vrouw bedankt brandweermannen op originele wijze in 'Helden van Hier: Door het Vuur'

Een ploeg van de Gentse brandweer rukt uit voor een woningbrand in Mariakerke. 'Als je de straat inrijdt en je ziet dikke zwarte rook, dan weet je dat het erg is', zegt brandweerman Klaas. En dat is het inderdaad.
De brand is ontstaan in de garage, maar als de bluswagens toekomen, staat ook de rest van de woning in brand. Na het blussen, blijkt dat het huis veel schade heeft opgelopen. De brandweermannen doen hun uiterste best om zoveel mogelijk spullen van de bewoonster en haar zoons te redden.
Een maand later komt de vrouw de brandweermannen bedanken en heeft ze een verrassing bij: de ijskar. 'Het is het minste dat ik kan doen. Ik ben jullie geen 100, maar 1000 keren dankbaar. Jullie zijn helden', zegt ze met tranen in de ogen. Het initiatief wordt door adjudant Patrick en zijn collega’s op prijs gesteld: 'We weten dat ons werk gewaardeerd wordt, maar het doet plezier dat het eens op deze manier getoond wordt.'
Een jongeman is volgens getuigen in het water bij de Gentse jachthaven terechtgekomen en komt niet meer boven. Kapitein Joris vreest het ergste: 'Iemand die drie minuten geen zuurstof heeft, loopt hoogstwaarschijnlijk hersenschade op. Wij moeten vijf minuten rijden om tot aan het dok te geraken. Als de persoon niet boven is gekomen in tussentijd, is de kans heel klein dat hij het overleeft.' De duikers springen in het water om de jongeman te zoeken.
Een thuisverpleegster krijgt geen antwoord wanneer ze aanbelt bij een 93-jarige vrouw. De brandweer wordt opgeroepen om de deur open te breken, maar daar stopt het werk niet. Wat oorspronkelijk een technische interventie was, blijkt al snel een sociaal probleem te zijn. En ook ambulanciers Marlies en Marjo laten zich van hun meest menselijke kant zien. Een man met een drankprobleem zorgt voor een moeilijke thuissituatie. 'Dit was geen medisch, maar een sociaal probleem. Het was een schreeuw om hulp. En dan bieden wij een luisterend oor.'
'Helden van Hier: Door het Vuur', woensdag 15 november om 21.15 bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Omroep WNL komt met nieuw indringend seizoen van docuserie 'Brandmerk'
- Kijkcijfers: woensdag 18 maart 2026
- Ray 'Albert' Verhaeghe wordt voor zijn 100ste verjaardag verrast door zijn 'Familie'
- 'VRT Zomerhit': heel de zomer lang VRT aan zee in Blankenberge
- Kijkcijfers: dinsdag 17 maart 2026
- Jean-Marie Pfaff verrast Griekse taxichauffer in 'Expeditie Gooris - Citytripping'
- 'De Box'-kandidaten abseilen vanop DPG Media-gebouw in Antwerpen
- De jacht op de erfenis in 'Meldpunt Actueel'
- Peter Boeckx volgt verschillende zedenzaken en gaat ook in gesprek met Reuben D.B. in 'Justice For All'
- Speciale 'Mocronado’s' van Omroep WNL toont contrast tussen generaties
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.'
Kijktip van de dag

Jurgen heeft zijn knappe collega Sibel na een korte affaire ten huwelijk gevraagd. Hij is een Vlaming, zij heeft Turkse roots. Voor de ouders van beide twintigers komt de trouw als een complete verrassing. Sibel en Jurgen zijn smoorverliefd en kijken enorm uit naar een prachtig trouwfeest. Dat is echter buiten de druk, de verwachtingen en de twijfels van hun families gerekend. Eén ding is zeker: het wordt een trouwfeest om nooit meer te vergeten.
'Trouw met Mij!', film uit 2014 met oa. Mieke Bouve, om 20.40 uur op VRT 1.



































