Vrouw bedankt brandweermannen op originele wijze in 'Helden van Hier: Door het Vuur'

dinsdag 14 november 2017

Een ploeg van de Gentse brandweer rukt uit voor een woningbrand in Mariakerke. 'Als je de straat inrijdt en je ziet dikke zwarte rook, dan weet je dat het erg is', zegt brandweerman Klaas. En dat is het inderdaad.

De brand is ontstaan in de garage, maar als de bluswagens toekomen, staat ook de rest van de woning in brand. Na het blussen, blijkt dat het huis veel schade heeft opgelopen. De brandweermannen doen hun uiterste best om zoveel mogelijk spullen van de bewoonster en haar zoons te redden.


Een maand later komt de vrouw de brandweermannen bedanken en heeft ze een verrassing bij: de ijskar. 'Het is het minste dat ik kan doen. Ik ben jullie geen 100, maar 1000 keren dankbaar. Jullie zijn helden', zegt ze met tranen in de ogen. Het initiatief wordt door adjudant Patrick en zijn collega’s op prijs gesteld: 'We weten dat ons werk gewaardeerd wordt, maar het doet plezier dat het eens op deze manier getoond wordt.'

Een jongeman is volgens getuigen in het water bij de Gentse jachthaven terechtgekomen en komt niet meer boven. Kapitein Joris vreest het ergste: 'Iemand die drie minuten geen zuurstof heeft, loopt hoogstwaarschijnlijk hersenschade op. Wij moeten vijf minuten rijden om tot aan het dok te geraken. Als de persoon niet boven is gekomen in tussentijd, is de kans heel klein dat hij het overleeft.' De duikers springen in het water om de jongeman te zoeken.

Een thuisverpleegster krijgt geen antwoord wanneer ze aanbelt bij een 93-jarige vrouw. De brandweer wordt opgeroepen om de deur open te breken, maar daar stopt het werk niet. Wat oorspronkelijk een technische interventie was, blijkt al snel een sociaal probleem te zijn. En ook ambulanciers Marlies en Marjo laten zich van hun meest menselijke kant zien. Een man met een drankprobleem zorgt voor een moeilijke thuissituatie. 'Dit was geen medisch, maar een sociaal probleem. Het was een schreeuw om hulp. En dan bieden wij een luisterend oor.'

'Helden van Hier: Door het Vuur', woensdag 15 november om 21.15 bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Het is de laatste ochtend op het eiland. De overgebleven koppels moeten beslissen: willen ze zich binden aan hun partner en samen vertrekken of zullen ze de relatie op het eiland beëindigen. Wie kiest voluit voor de liefde?

'Gestrand op Honeymoon Island - Australië', om 19.10 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 00:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:35
    Geen uitzending
    07:00
    Kaatje zingt
  • 00:30
    NYPD Blue
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 00:05
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
    03:00
    Geen uitzending
  • 00:30
    S.W.A.T.
    06:00
    Qmusic
  • 00:15
    Xena: Warrior Princess
    07:00
    Willy
  • 23:35
    Christmas on My Mind
    05:25
    Mystery on Mistletoe Lane
  • 00:35
    SOS Piet
    06:00
    Joe
  • 23:30
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 00:10
    New Girl
    06:40
    Friends
  • 00:20
    Ice Vikings
    06:45
    Wordt aangekondigd
  • 00:25
    Botched
    06:05
    The Block Australia
  • 00:10
    Coroner
    06:40
    Cold Case
  • 00:28
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:34
    Publireportage
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:15
    Meesterlijke Klassiekers
    06:45
    A la carte
  • 00:15
    Dalziel and Pascoe
    06:00
    Death in Paradise
  • 00:10
    The Resident
    06:40
    Storage Wars
  • 00:40
    Eva
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 00:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:15
    Onderweg naar liefde
    05:55
    Ziggy en de Zootram