Vrijdag in 'Meldpunt': Opa en oma gaan scheiden

Nooit eerder was het aantal grijze scheidingen zo hoog als vorig jaar: bijna vierduizend stellen van boven de zestig jaar gingen uit elkaar, soms na een halve eeuw huwelijk. Pas dan waagt één van de twee alsnog de stap met hoop op rust en herwonnen geluk in de herfst van het leven.
Laatste kind
Vooral vrouwen nemen de stap om op hoge leeftijd uit elkaar te gaan. Volgens het Centraal Bureau van de Statistiek zijn de oorzaken de groeiende arbeidsparticipatie van vrouwen, waardoor ze vaker economisch zelfstandig zijn, en de toenemende acceptatie van scheiden. Sinds 2007 is onder gescheiden stellen het percentage 60-plussers verdubbeld.
Annechien Boerema (81) en haar man gaan na vijftig jaar huwelijk uit elkaar. 'Eigenlijk merkte ik binnen een jaar al dat er iets niet klopte.' Als mevrouw Boerema na vijftien jaar wil scheiden, dreigt haar man de kinderen naar de Kinderbescherming te brengen. 'Toen heb ik voor mezelf besloten dat ik zou blijven tot het laatste kind de deur uit was.' Het duurt dan nog jaren voordat het stel uit elkaar gaat. Het wordt een vechtscheiding met rechtszaken die ook een wig drijft tussen de kinderen.
Fredy Schild (77) hakt na 36 jaar huwelijk de knoop door. Zij twijfelde lang omdat ze bang was niet rond te komen. Gelukkig steunt haar omgeving haar. 'Iedereen kwam met spulletjes voor mijn kleine flat. Het leek op mijn studententijd. Ik heb het niet breed, maar ik red me prima. En ik heb er absoluut geen spijt van. Ik hoop de jaren die mij resten met plezier door te brengen.'
Elles de Bruin praat met relatiemiddelaar Marie-José Bosch en scheidingsplanner Edwin Zeegers over de gevolgen van scheiden op hoge leeftijd.
Verder in 'Meldpunt'
Reisorganisatie Prijsvrij stapelt fout op fout. Martine Muhlbauer boekt bij reisorganisatie Prijsvrij een vakantie met als voorwaarde dat ze bij code oranje de reissom terug krijgt. Maar als dit een dag voor vertrek het geval is, krijgt ze geen reactie van Prijsvrij. Omdat ze niets hoort van de reisorganisatie, vliegt ze toch. Eenmaal aangekomen, blijkt het hotel gesloten te zijn. Alternatieve hotels zijn van mindere kwaliteit en ver verwijderd van het strand. Bij terugkomst in Nederland, wordt ook haar klacht niet naar behoren afgewikkeld. MAX Ombudsman Jeanine Janssen vraagt om opheldering bij Prijsvrij en bemiddelt voor een redelijke onkostenvergoeding.
'MAX: Meldpunt', vrijdag 12 november om 19.20 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ziggo en Ajax verbinden fans en clubiconen in nieuwe uitvoering van 'Dit is mijn club'
- Dit weekend écht de laatste kans: stem nu voor jouw favoriet bij de Kastaars!
- VRT moet boven op 16 miljoen euro nóg eens extra besparen: 'Woordbreuk van de Vlaamse Regering'
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Annemarie Oster is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- 'Kassa' zaterdag over vluchtcompensaties en de gehandicaptenparkeerkaart
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
- 'De Lach van JOE' is terug!
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander introduceren 'Nederlandstalige top 100' bij JOE met marathonuitzending
- Recordaantal versprekingen in week van 'Het Verboden Woord' op Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug
Kijktip van de dag

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.
'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.



































