Vrijdag in 'Meldpunt': Opa en oma gaan scheiden

Nooit eerder was het aantal grijze scheidingen zo hoog als vorig jaar: bijna vierduizend stellen van boven de zestig jaar gingen uit elkaar, soms na een halve eeuw huwelijk. Pas dan waagt één van de twee alsnog de stap met hoop op rust en herwonnen geluk in de herfst van het leven.
Laatste kind
Vooral vrouwen nemen de stap om op hoge leeftijd uit elkaar te gaan. Volgens het Centraal Bureau van de Statistiek zijn de oorzaken de groeiende arbeidsparticipatie van vrouwen, waardoor ze vaker economisch zelfstandig zijn, en de toenemende acceptatie van scheiden. Sinds 2007 is onder gescheiden stellen het percentage 60-plussers verdubbeld.
Annechien Boerema (81) en haar man gaan na vijftig jaar huwelijk uit elkaar. 'Eigenlijk merkte ik binnen een jaar al dat er iets niet klopte.' Als mevrouw Boerema na vijftien jaar wil scheiden, dreigt haar man de kinderen naar de Kinderbescherming te brengen. 'Toen heb ik voor mezelf besloten dat ik zou blijven tot het laatste kind de deur uit was.' Het duurt dan nog jaren voordat het stel uit elkaar gaat. Het wordt een vechtscheiding met rechtszaken die ook een wig drijft tussen de kinderen.
Fredy Schild (77) hakt na 36 jaar huwelijk de knoop door. Zij twijfelde lang omdat ze bang was niet rond te komen. Gelukkig steunt haar omgeving haar. 'Iedereen kwam met spulletjes voor mijn kleine flat. Het leek op mijn studententijd. Ik heb het niet breed, maar ik red me prima. En ik heb er absoluut geen spijt van. Ik hoop de jaren die mij resten met plezier door te brengen.'
Elles de Bruin praat met relatiemiddelaar Marie-José Bosch en scheidingsplanner Edwin Zeegers over de gevolgen van scheiden op hoge leeftijd.
Verder in 'Meldpunt'
Reisorganisatie Prijsvrij stapelt fout op fout. Martine Muhlbauer boekt bij reisorganisatie Prijsvrij een vakantie met als voorwaarde dat ze bij code oranje de reissom terug krijgt. Maar als dit een dag voor vertrek het geval is, krijgt ze geen reactie van Prijsvrij. Omdat ze niets hoort van de reisorganisatie, vliegt ze toch. Eenmaal aangekomen, blijkt het hotel gesloten te zijn. Alternatieve hotels zijn van mindere kwaliteit en ver verwijderd van het strand. Bij terugkomst in Nederland, wordt ook haar klacht niet naar behoren afgewikkeld. MAX Ombudsman Jeanine Janssen vraagt om opheldering bij Prijsvrij en bemiddelt voor een redelijke onkostenvergoeding.
'MAX: Meldpunt', vrijdag 12 november om 19.20 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Verhulstjes' zijn terug en zorgen meteen voor een verrassingsontbijt voor Gert: 'Nul enthousiasme'
- 'Crashers' woensdag nieuw op HGTV
- De Librije behoudt drie Michelinsterren: emotionele weg vastgelegd in tweede seizoen 'De Opvolging'
- Kijkcijfers: 2, 3 en 4 oktober 2026
- Dit zijn de 'Heel Holland Bakt'-bakkers van seizoen 14
- Pintjes, Aperol en een mysterieuze badkamervondst: zware ochtend voor 'Blind Getrouwd'-koppel Matti en Ellen
- Dinsdag in 'Focus': Hoe slecht is schermgebruik nu écht?
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Annabelle getuigt over de slopende zoektocht naar haar biologische moeder in 'Sous X'
- Cartoon Network kondigt 'Tijd voor Avontuur: Side Quests' aan
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie'
Kijktip van de dag

Vijf ambitieuze duo's zetten alles op alles voor hun droom van een eigen restaurant. Indra en Marco botsen meteen, terwijl Kelly en Zeno harde kritiek krijgen. Elroy en Gaetano willen uitpakken met finesse en passie. Wie maakt de sterkste eerste indruk?
'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.



































