Vrijdag in 'Kampioenenjaar': Duivels duo

donderdag 20 oktober 2022

KRC Genk begint als een wervelwind aan het seizoen. Het blijft ongeslagen en scoort aan de lopende band. Vooral het spitsenduo valt op. Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi zijn twee jongens uit de Genkse jeugd, over wie voor het seizoen twijfels bestonden of ze het wel zouden kunnen maken bij Genk.

Onder de vleugels van Frank Vercauteren stijgen ze boven zichzelf uit. Ze schoppen het zelfs tot Rode Duivel. In de interland tegen Kazachstan start Vossen aan de zijde van de 17-jarige Romelu Lukaku, maar die laatste vindt zijn draai niet bij de nationale ploeg. Bij de rust mag Ogunjimi hem komen vervangen. Twintig minuten later staat het 0-2 voor de Belgen: twee keer een actie van Vossen, twee keer een doelpunt van Ogunjimi.


'Individueel waren wij geen Lukaku, maar wat we samen brachten was van een ander niveau', aldus Marvin Ogunjimi.

Tegen Oostenrijk mogen de twee Genkies starten. Het wordt een memorabele match, die de geschiedenis zal ingaan als een van de kantelpunten in de recente geschiedenis van de Rode Duivels. Bondscoach Georges Leekens buigt tien jaar aan negativiteit om in een geweldige groepssfeer en legt dat jaar de basis (of toch voor 90%) van de 'gouden generatie' die in de jaren nadien zal volgen. Al gooiden een vriendschappelijke interland in Rusland en een krakkemikkig vliegtuig bijna roet in het eten.

'Voor hetzelfde geld is er nu, in plaats van hoop op een wereldbeker, een herdenkingsdienst om de zoveel jaar', vertelt Peter Vandenbempt, voetbalanalist Sporza.

Met getuigenissen van onder meer Marvin Ogunjimi, Jelle Vossen, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Frank Vercauteren, Georges Leekens, Toby Alderweireld, Christian Benteke, Steven Defour en Peter Vandenbempt.

'Kampioenenjaar', vrijdag 21 oktober om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.

'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 03:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:50
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 23:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:45
    Geen uitzending
    02:10
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:50
    Bar Rescue
  • 02:20
    Geen uitzending
    06:20
    Paris in Love
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:45
    Shades of Blue
  • 00:21
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:07
    Simple diy
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:05
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:10
    De Garde van Gert
  • 04:05
    Midsomer Murders
    02:25
    A Remarkable Place to Die
  • 04:20
    Below Deck Down Under
    02:00
    Cougar Town
  • 03:45
    NOS Journaal Laat
    02:00
    EenVandaag
  • 01:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:40
    Eva
    04:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal