Vrijdag in 'Kampioenenjaar': Duivels duo

donderdag 20 oktober 2022

KRC Genk begint als een wervelwind aan het seizoen. Het blijft ongeslagen en scoort aan de lopende band. Vooral het spitsenduo valt op. Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi zijn twee jongens uit de Genkse jeugd, over wie voor het seizoen twijfels bestonden of ze het wel zouden kunnen maken bij Genk.

Onder de vleugels van Frank Vercauteren stijgen ze boven zichzelf uit. Ze schoppen het zelfs tot Rode Duivel. In de interland tegen Kazachstan start Vossen aan de zijde van de 17-jarige Romelu Lukaku, maar die laatste vindt zijn draai niet bij de nationale ploeg. Bij de rust mag Ogunjimi hem komen vervangen. Twintig minuten later staat het 0-2 voor de Belgen: twee keer een actie van Vossen, twee keer een doelpunt van Ogunjimi.


'Individueel waren wij geen Lukaku, maar wat we samen brachten was van een ander niveau', aldus Marvin Ogunjimi.

Tegen Oostenrijk mogen de twee Genkies starten. Het wordt een memorabele match, die de geschiedenis zal ingaan als een van de kantelpunten in de recente geschiedenis van de Rode Duivels. Bondscoach Georges Leekens buigt tien jaar aan negativiteit om in een geweldige groepssfeer en legt dat jaar de basis (of toch voor 90%) van de 'gouden generatie' die in de jaren nadien zal volgen. Al gooiden een vriendschappelijke interland in Rusland en een krakkemikkig vliegtuig bijna roet in het eten.

'Voor hetzelfde geld is er nu, in plaats van hoop op een wereldbeker, een herdenkingsdienst om de zoveel jaar', vertelt Peter Vandenbempt, voetbalanalist Sporza.

Met getuigenissen van onder meer Marvin Ogunjimi, Jelle Vossen, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Frank Vercauteren, Georges Leekens, Toby Alderweireld, Christian Benteke, Steven Defour en Peter Vandenbempt.

'Kampioenenjaar', vrijdag 21 oktober om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' - José Masschelin (VTM)

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.

'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:40
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 00:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:25
    Telefacts
  • 03:05
    Geen uitzending
    07:15
    Achter gesloten deuren
  • 01:00
    Geen uitzending
    23:00
    The Karate Kid II
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:50
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:35
    Are You Being Served?
  • 03:35
    Geen uitzending
    01:25
    De Tafel van de Week
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:05
    Brilliant Minds
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:45
    Brooklyn Nine-Nine
  • 04:00
    Geen uitzending
    01:20
    Bake Off Vlaanderen
  • 03:30
    Geen uitzending
    01:00
    C.S.I. New York
  • 02:17
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:25
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 04:20
    Guillaume's Paris
  • 03:40
    Scott & Bailey
    01:20
    DCI Banks
  • 04:15
    Hot Yachts
    01:15
    NCIS
  • 04:25
    NOS Journaal Laat
    01:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:00
    Suhoor Stories
    01:25
    Nieuwsuur
  • 03:45
    NOS Studio Sport Voetbal
    01:10
    NOS Studio Sport