Vrijdag in 'Kampioenenjaar': Duivels duo

donderdag 20 oktober 2022

KRC Genk begint als een wervelwind aan het seizoen. Het blijft ongeslagen en scoort aan de lopende band. Vooral het spitsenduo valt op. Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi zijn twee jongens uit de Genkse jeugd, over wie voor het seizoen twijfels bestonden of ze het wel zouden kunnen maken bij Genk.

Onder de vleugels van Frank Vercauteren stijgen ze boven zichzelf uit. Ze schoppen het zelfs tot Rode Duivel. In de interland tegen Kazachstan start Vossen aan de zijde van de 17-jarige Romelu Lukaku, maar die laatste vindt zijn draai niet bij de nationale ploeg. Bij de rust mag Ogunjimi hem komen vervangen. Twintig minuten later staat het 0-2 voor de Belgen: twee keer een actie van Vossen, twee keer een doelpunt van Ogunjimi.


'Individueel waren wij geen Lukaku, maar wat we samen brachten was van een ander niveau', aldus Marvin Ogunjimi.

Tegen Oostenrijk mogen de twee Genkies starten. Het wordt een memorabele match, die de geschiedenis zal ingaan als een van de kantelpunten in de recente geschiedenis van de Rode Duivels. Bondscoach Georges Leekens buigt tien jaar aan negativiteit om in een geweldige groepssfeer en legt dat jaar de basis (of toch voor 90%) van de 'gouden generatie' die in de jaren nadien zal volgen. Al gooiden een vriendschappelijke interland in Rusland en een krakkemikkig vliegtuig bijna roet in het eten.

'Voor hetzelfde geld is er nu, in plaats van hoop op een wereldbeker, een herdenkingsdienst om de zoveel jaar', vertelt Peter Vandenbempt, voetbalanalist Sporza.

Met getuigenissen van onder meer Marvin Ogunjimi, Jelle Vossen, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Frank Vercauteren, Georges Leekens, Toby Alderweireld, Christian Benteke, Steven Defour en Peter Vandenbempt.

'Kampioenenjaar', vrijdag 21 oktober om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

In de toekomst woedt er oorlog tussen de mens en een AI-leger. Joshua is een voormalig agent van de speciale eenheid die rouwt om de verdwijning van zijn vrouw. Hij wordt gerekruteerd om de Schepper, de architect van de geavanceerde AI, op te sporen en te doden. Deze architect heeft een mysterieus wapen ontwikkeld dat niet alleen de oorlog maar ook de mensheid kan beëindigen.

'The Creator', film uit 2023 met oa. John David Washington en Gemma Chan, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:10
    Hotel Romantiek
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    10:00
    Winterbeelden
  • 16:20
    100% Wolf: The Book Of Hath
    12:55
    Mega Mindy
  • 16:30
    Winter Vol Liefde
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:05
    Ik Vertrek
    12:25
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 14:50
    Exodus: Gods and Kings
    12:10
    Geen uitzending
  • 16:30
    Xena: Warrior Princess
    10:00
    Geen uitzending
  • 16:05
    Suits
    09:10
    Geen uitzending
  • 16:30
    Home Improvement
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:15
    Achter de schermen
    13:00
    Toasted!
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 16:35
    Brooklyn Nine-Nine
    12:55
    Bar Rescue
  • 15:45
    The Block Australia
    12:20
    A Place in the Sun
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:39
    Tooldokter
    12:38
    Hallo Roger
  • 16:10
    Winterse Kost
    12:30
    Het Weekmenu
  • 15:45
    The Doctor Blake Mysteries
    12:25
    New Tricks
  • 15:40
    Below Deck
    12:55
    Storage Wars
  • 16:30
    Ik mis je
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:25
    Per Seconde Wijzer
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:25
    Lassie Animated
    12:40
    Mega Mindy