Vrachtwagenchauffeur openhartig over dodelijk ongeval in 'Alloo bij de Verkeerspolitie'

woensdag 13 oktober 2021

Vanaf donderdag volgt Luk Alloo de verkeerspolitie naar de lokale wegen met een nieuw arsenaal aan overtredingen. Zoals steeds op zijn geheel eigen manier: met open vizier en zonder taboes.

Maandenlang volgde Alloo dag en nacht de politieteams van zones Gent en Sint-Niklaas tijdens hun werkshiften. 'De Verkeerspolitie kampt vaak met onverwachte situaties op de weg en moet overal op inspelen. Je houdt het niet voor mogelijk wat er allemaal gebeurt tijdens hun werkuren', zegt Alloo.


Maar het blijven toch de kleine verhalen achter de chauffeur die Alloo het meeste beroeren. Tijdens een interventie 'zwaar vervoer' wordt truckchauffeur Victor berispt omdat hij zijn rij - en rusttijden niet heeft gerespecteerd. Hij reed 37 minuten te lang en moet een minnelijke schikking betalen. In het mobiel politielokaal doet hij zijn levensverhaal: 'Ik rij al 20 jaar met de vrachtwagen en dit is pas mijn vierde boete. Mijn job stresseert mij en mij ontspannen door eens uit te gaan, dat doe ik niet meer. Zelf drink ik niet meer. Ik heb vroeger een zwaar ongeval gehad na een nachtje stappen waarbij mijn broer verongelukt is. Dat laat mij niet meer los.'

Verder krijgt Luk Alloo te maken met foutief geparkeerde wagens, geïrriteerde chauffeurs en snelheidsduivels. Zo wordt motorrijder Johnny tegen een snelheid van 75 km per uur geflitst in een zone 50. Hij wordt door de politie aan de kant gezet. 'Ik kon nog net op de rem gaan staan en daarom was het nog maar 75 km per uur. Tijdens een politieactie ben ik al één keer gevlucht. Ze hebben mij achtervolgd en mijn nummerplaat helaas opgeschreven. Dat heeft mij 800 euro gekost. Dat was een gekke reflex', geeft Johnny toe. 'Het is lang geleden dat ik nog beboet ben geweest nu.'

'Alloo bij de Verkeerspolitie', donderdag 14 oktober om 21.45 uur bij VTM. De aflevering van 'Alloo bij de Verkeerspolitie' is ook te (her)bekijken op VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Herfstbeelden
    12:25
    De week van Bruzz
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:40
    The Americas
  • 12:00
    Mush Mush en de Zwammetjes
    12:15
    Optredens in Hallo Kroket!
  • 11:50
    Benidorm Bastards
    12:20
    UEFA Nations League Magazine
  • 11:05
    Achter gesloten deuren
    12:05
    Hotel Hell
  • 05:45
    Geen uitzending
    14:25
    Chicago Med
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:55
    Matlock
  • 11:20
    Once Upon a Holiday
    12:50
    Holiday Crashers
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 11:55
    Vik & Gert
    12:45
    De Tafel van de Week
  • 11:35
    Elsbeth
    14:10
    NCIS
  • 12:00
    Storage Wars
    13:25
    That '70s Show
  • 11:30
    Het feestmenu van ..
    12:25
    Tot op het Bot: Het Rund
  • 11:50
    Killer Grannies
    12:40
    Snapped
  • 11:50
    Trends Talk
    12:24
    Fleet TV
  • 11:55
    Publireportage
    12:08
    Tooldokter
  • 11:55
    Over (h)eerlijke groenten
    12:45
    Winters Grillen
  • 10:35
    McDonald and Dodds
    12:20
    Whitstable Pearl
  • 11:50
    NCIS
    18:05
    Hudson & Rex
  • 11:20
    The Connection
    12:20
    Sterren NL Top 25
  • 11:45
    Iedereen Verlicht
    12:15
    Dit is de kwestie
  • 12:00
    Moomin Vallei
    12:20
    Coop Troop