'Voor Hetzelfde Geld' test leesbrillen

Voorgemonteerde leesbrillen vind je tegenwoordig overal. Britt Van Marsenille vraagt zich af of die spotgoedkope leesbrillen schadelijk zijn voor de ogen. Ze brengt het antwoord op woensdag 21 oktober in 'Voor Hetzelfde Geld'.
Koken met superfoods is uitgegroeid tot een ware hype, maar superfoods zijn ook superduur. Thomas Vanderveken onderzoekt of superfoods hun geld waard zijn en of ze noodzakelijk zijn om gezond te eten en te leven.
Jan Van Looveren en Britt Van Marsenille krijgen een nieuwe uitdaging van Thomas Vanderveken: verschijn voor minder dan 100 euro in chique galakledij op de finale van de Koningin Elisabethwedstrijd.
Zijn spotgoedkope leesbrillen schadelijk voor de ogen?
Britt Van Marsenille vraagt zich af of goedkope leesbrillen schade veroorzaken aan de ogen. Ze test goedkope leesbrillen met een opvallend resultaat: slechts 3 op de 12 brillen voldoen aan de kwaliteitstest.
'Voor Hetzelfde Geld' onderwerpt zo'n 12 verschillende leesbrillen aan een grondige kwaliteitstest. Zo moet de sterkte van de brilglazen overeenkomen met de sterkte van de ogen, maar ook de afstand tussen de pupillen moet kloppen met het optisch centrum van het glas. Bij de 12 leesbrillen wordt getest of de aangegeven sterkte van de bril wel klopt, de pupilafstand correct is en of er geen beeldafwijkingen zijn.
Britt betaalt in een discounter slecht 59 eurocent voor de goedkoopste leesbril, in de drogisterij 4,25 euro en in de supermarkt 10,55 euro. Uit de test blijkt dat de goedkoopste bril van 59 eurocent op geen enkel vlak scoort. Slechts 3 brillen hebben de juiste sterkte, een correcte pupilafstand en vertonen geen beeldafwijkingen.
Johan Blanckaerts (oogarts): 'Schadelijk voor je ogen is dat niet, maar het kan wel leiden tot heel wat ongemakken zoals hoofdpijn of snel vermoeide ogen.'
Thomas Vanderveken kookt met superfoods
De zogenaamde superfoods vullen steeds meer de rekken in de supermarkt. Superfoods zijn bessen, poeders of granen die volgens de fabrikanten supervoedzaam en ook super gezond zijn. De verpakking van de quinoa, hennep of chiazaden beloven je een boost aan vitamines, energie of een verhoogd libido.
Koken met superfoods is uitgegroeid tot een ware hype, maar superfoods zijn ook superduur, met prijzen tot 189 euro per kilo. Thomas Vanderveken onderzoekt of ze ook hun geld waard zijn en of ze noodzakelijk zijn om gezond te eten en te leven.
Voor 100 euro in chique galakledij naar de Koningin Elisabethwedstrijd?
Hoe pakken Jan Van Looveren en Britt Van Marsenille de uitdaging van Thomas Vanderveken aan, om voor minder dan 100 euro in chique galakledij te verschijnen op de finale van de Koningin Elisabethwedstrijd?
Jan Van Looveren ontdekt al snel dat outletwinkels wel mooie pakken verkopen, maar dat de prijs ver boven zijn budget ligt. Hij wil een pak huren, maar ook daarvoor moet hij te veel betalen.
Britt Van Marsenille krijgt een gouden tip: in Nederland zijn er kledingbibliotheken waar je kleren kan huren. Vindt ze daar de passende outfit voor een betaalbare prijs?
'Voor Hetzelfde Geld', woensdag 21 oktober om 20.35 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Ziggo brengt alle wedstrijden VriendenLoterij Eredivisie via ESPN naar alle Nederlandse huiskamers
- Dit is 'The Voice of Holland' 2026
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Nieuwe series en zomerse favorieten in mei en juni op BBC NL en BBC NL+
- Highlights mei bij CANAL+, CANAL+ Action, Film1 en FilmBox
- Dit zie je in mei op Cartoonito
- Mei wordt lachen en chaos op Cartoon Network
- Minister Heleen Herbert bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.
'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.



































