'Voor Hetzelfde Geld' test leesbrillen

dinsdag 20 oktober 2015

Voorgemonteerde leesbrillen vind je tegenwoordig overal. Britt Van Marsenille vraagt zich af of die spotgoedkope leesbrillen schadelijk zijn voor de ogen. Ze brengt het antwoord op woensdag 21 oktober in 'Voor Hetzelfde Geld'.

Koken met superfoods is uitgegroeid tot een ware hype, maar superfoods zijn ook superduur. Thomas Vanderveken onderzoekt of superfoods hun geld waard zijn en of ze noodzakelijk zijn om gezond te eten en te leven.


Jan Van Looveren en Britt Van Marsenille krijgen een nieuwe uitdaging van Thomas Vanderveken: verschijn voor minder dan 100 euro in chique galakledij op de finale van de Koningin Elisabethwedstrijd.

Zijn spotgoedkope leesbrillen schadelijk voor de ogen?
Britt Van Marsenille vraagt zich af of goedkope leesbrillen schade veroorzaken aan de ogen. Ze test goedkope leesbrillen met een opvallend resultaat: slechts 3 op de 12 brillen voldoen aan de kwaliteitstest.

'Voor Hetzelfde Geld' onderwerpt zo'n 12 verschillende leesbrillen aan een grondige kwaliteitstest. Zo moet de sterkte van de brilglazen overeenkomen met de sterkte van de ogen, maar ook de afstand tussen de pupillen moet kloppen met het optisch centrum van het glas. Bij de 12 leesbrillen wordt getest of de aangegeven sterkte van de bril wel klopt, de pupilafstand correct is en of er geen beeldafwijkingen zijn.

Britt betaalt in een discounter slecht 59 eurocent voor de goedkoopste leesbril, in de drogisterij 4,25 euro en in de supermarkt 10,55 euro. Uit de test blijkt dat de goedkoopste bril van 59 eurocent op geen enkel vlak scoort. Slechts 3 brillen hebben de juiste sterkte, een correcte pupilafstand en vertonen geen beeldafwijkingen.

Johan Blanckaerts (oogarts): 'Schadelijk voor je ogen is dat niet, maar het kan wel leiden tot heel wat ongemakken zoals hoofdpijn of snel vermoeide ogen.'

Thomas Vanderveken kookt met superfoods
De zogenaamde superfoods vullen steeds meer de rekken in de supermarkt. Superfoods zijn bessen, poeders of granen die volgens de fabrikanten supervoedzaam en ook super gezond zijn. De verpakking van de quinoa, hennep of chiazaden beloven je een boost aan vitamines, energie of een verhoogd libido.

Koken met superfoods is uitgegroeid tot een ware hype, maar superfoods zijn ook superduur, met prijzen tot 189 euro per kilo. Thomas Vanderveken onderzoekt of ze ook hun geld waard zijn en of ze noodzakelijk zijn om gezond te eten en te leven.

Voor 100 euro in chique galakledij naar de Koningin Elisabethwedstrijd?
Hoe pakken Jan Van Looveren en Britt Van Marsenille de uitdaging van Thomas Vanderveken aan, om voor minder dan 100 euro in chique galakledij te verschijnen op de finale van de Koningin Elisabethwedstrijd?

Jan Van Looveren ontdekt al snel dat outletwinkels wel mooie pakken verkopen, maar dat de prijs ver boven zijn budget ligt. Hij wil een pak huren, maar ook daarvoor moet hij te veel betalen.

Britt Van Marsenille krijgt een gouden tip: in Nederland zijn er kledingbibliotheken waar je kleren kan huren. Vindt ze daar de passende outfit voor een betaalbare prijs?

'Voor Hetzelfde Geld', woensdag 21 oktober om 20.35 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sarafian' - Fauve (VTM)

De derde maand op kot begint heftig. Fauve en Léandro hebben knallende ruzie. Bij Maxim loopt het beter en hij leert iemand kennen. Eléa heeft als enige al examens, terwijl Stefan een film maakt. De griep is in het land en doet ook op kot de ronde.

'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Zomerbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:00
    Mush Mush en de Zwammetjes
    12:15
    Wannabe's
  • 11:45
    Familie
    12:20
    Florentina
  • 11:50
    Onderweg naar liefde
    12:55
    Kitchen Nightmares
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:00
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:35
    Geen uitzending
  • 11:45
    Lang Leve de Liefde
    12:10
    Huizenjagers
  • 11:35
    FBI: Most Wanted
    12:30
    NCIS
  • 11:55
    The Neighborhood
    12:50
    Storage Wars
  • 12:05
    Lang Leve de Liefde
    12:30
    Het Roer Om
  • 11:40
    Hailey Dean Mystery: Dating Is Murder
    13:15
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:57
    De perfecte vloerbekleding
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:00
    Meat Timon
    12:30
    Foodies & The City
  • 11:20
    Death in Paradise
    12:25
    Father Brown
  • 11:40
    Grey's Anatomy
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Ongehoord Nieuws
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    Sarah en Eend
    12:10
    Pipi, Pupu & Rosemarie