Unieke beelden van 'Boer Charel' in 'Jambers, Back to the 90's'

maandag 12 september 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2022

Het vinden van een levenspartner voor een landbouwer is niet altijd gemakkelijk. Die problematiek behandelde Paul Jambers in 1995 in een reportage waarin ongehuwde boeren hun verhaal deden. Een van die alleenstaande oudere landbouwers was Karel Declerck uit Lotenhulle.

De dag na de uitzending was hij meteen een beroemdheid. Hij vertelde zijn levensverhaal met zoveel humor dat de tragiek ervan helemaal op de achtergrond raakte. Van dan af ging hij door het leven als ‘Boer Charel’. 


In de aflevering van dinsdag toont Jambers unieke privébeelden uit het leven van Charel, en praat hij onder meer met zijn weduwe, Vera Schouppe, 27 jaar na zijn eerste reportage.


Er was een tijd dat jongeren met het syndroom van Down nooit op televisie te zien waren. Dertig jaar geleden maakte Paul Jambers een reportage over hen. Hij stuitte toen op veel tegenstand, maar vond toch een aantal ouders die hun kinderen lieten meewerken. Dat leidde tot een aantal onvergetelijke ontmoetingen en gesprekken. Steven was er eentje van. Sinds zijn jeugd verblijft hij in het zorgcentrum De Meander en Paul gaat vandaag bij hem op bezoek.

Meer dan 25 jaar geleden registreerde Jambers het verhaal van Sylvie, een jonge vrouw die op haar 21ste zwaar verbrand raakte bij een ontploffing in haar woning. Ze was fotomodel, maar die carrière kon ze na het ongeluk wel vergeten. Het genezingsproces duurde vele jaren en aan de plastische chirurgische ingrepen kwam geen einde. Toch slaagde de moedige vrouw er in om een nieuw leven te beginnen. 29 jaar na het ongeval woont Sylvie in Monaco. Paul zoekt haar opnieuw op.

'Jambers Back to the 90’s', dinsdag 13 september om 21.55 uur bij VTM en ook op VTM GO.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Noodcentrale' (Eén)

De calltakers krijgen te maken met onder meer een bootje in nood op zee, een acute longembolie, een carjacking met een baseballbat, een elektrische fiets die tegen een lantaarnpaal knalt en een colonne buitenlandse brandweervoertuigen op weg naar Oekraïne.

'De Noodcentrale', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:06
    Het weer (vooravond)
    18:10
    Dagelijkse kost
  • 17:30
    The Man Who Definitely Didn't Steal Hollywood
  • 18:05
    Lettersoep
    18:25
    Waiko: reis door de ruimte
  • 17:10
    Huis Gemaakt
    18:25
    Florentina
  • 18:05
    Home and Away
    18:35
    Blind getrouwd: Australië
  • 17:20
    9-1-1
    18:10
    The Goldbergs
  • 17:40
    Ultimate Police Interceptors
    20:35
    American Gangster
  • 17:35
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 17:50
    Nonkel Jef
    18:20
    Sturm der Liebe
  • 17:10
    Huizenjagers
    18:10
    Brieven aan Samson
  • 17:55
    Fire Country
    18:45
    The Rookie
  • 17:45
    3rd Rock From the Sun
    18:50
    Pawn Stars
  • 18:00
    Million Dollar Listing Los Angeles
    19:00
    Next Level Chef
  • 17:50
    The British Airways Killer
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 13:23
    Herhalingslus
    19:00
    Z-Extra
  • 17:53
    Tooldokter
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:00
    Op de Rooster
    18:30
    De Wereldkeuken
  • 17:15
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Mediterranean
    18:55
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Sportjournaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 17:55
    Checkpoint
    18:25
    Vlogmania