Tweede seizoen van 'De Columbus' start op Eén

maandag 22 april 2019

Zonder plan en zonder voorbereiding, zo trekt Wim Lybaert opnieuw de wereld in met 'De Columbus'. Hij laat zich leiden door het toeval én door zijn wekelijkse gast.

Samen genieten ze van het goeie leven onderweg. Of Wim en zijn compagnon de route op hun bestemming geraken is niet zo belangrijk. Door samen in het onbekende te springen, komen ze dichter bij elkaar en ook wat dichter bij zichzelf. 'De Columbus' is geen reisprogramma en ook geen avonturenprogramma. Het is een programma over onthaasten, loslaten en genieten.


Net als in de eerste reeks, pikt Wim elke week een andere gast op. En opnieuw weten ze allebei niet waar 'De Columbus' hen heen zal leiden. Ze volgen de richting van het toeval. De kauwgomballenautomaat in de stuurcabine is gevuld met veelkleurige balletjes vol nieuwe bestemmingen. Met een simpele draai aan de hendel bepaalt de gast het doel van de reis. Zo ontdekt de kijker samen met Wim en zijn gast welke koers 'De Columbus' een week lang zal varen.

Wim trekt er dit seizoen op uit met Jeroen Meus, Philippe Geubels, Annelien Coorevits, Stefaan Degand, Onbekende Vlaming Laurens, Linde Merckpoel en Jan Peumans (in volgorde van uitzending).

'Geen stress met de Columbus. Al wat we moeten doen, is genieten.' - Wim Lybaert

Het goeie leven onderweg
'De Columbus' is geen gewone bus. Hij heeft alles aan boord dat Wim als gastheer nodig heeft om zijn gasten te verwennen en hen te laten genieten van het goeie leven. Waar Wim en zijn gezelschap ook naartoe gaan of belanden, ze zijn altijd 100% uitgerust om te genieten. Van visgerief tot een 'wijnkelder', alles is aanwezig.

De topsnelheid van de bus is 90 km per uur, zonder tegenwind en op vlak terrein. 'De Columbus' volgt zijn eigen tempo en vermijdt de snelwegen. Liefst kronkelt hij door onbekend terrein om te genieten van prachtige landschappen of contact te maken met toevallige passanten. Want buiten de snelwegen ligt een hele wereld open. Toeval en gezelligheid bepalen de route. Wim en zijn gasten nemen hun tijd. Ze gaan op zoek naar schoonheid in de kleine dingen. Ze amuseren zich en komen onderweg dichter bij elkaar. Maar of ze ook dichter bij hun bestemming geraken? Dat doet er niet echt toe, want Wim en zijn gasten reizen in de geest van Christoffel Columbus. Hij trok naar Indië en ontdekte de Nieuwe Wereld.

Columbussen gaat over de vrijheid van het moment en over het loslaten van vertrouwde verwachtingen. Het toeval zit aan het stuur en bepaalt het verloop van de trip vanaf het eerste moment. En dat zal gedurende de hele reis niet anders zijn.

'De Columbus' is een programma van Liefhebbers voor Eén. Bij de reeks zal ook een gelijknamig boek verschijnen, waarin Wim je uitnodigt om te 'columbussen'. De zeven wegwijzers van 'De Columbus' wijzen je de weg om op pauze te duwen en los te laten.

'De Columbus', vanaf 23 april elke dinsdag op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Máxima' - seizoen 2 (Videoland)

In de aanloop naar haar huwelijk merkt Máxima dat het leven aan het hof zwaarder weegt dan ze had voorzien. Haar verlangen naar zelfstandigheid botst met de strenge koninklijke regels. Terwijl de gebeurtenissen van 11 september de wereld op zijn kop zetten, groeit haar band met de schoonfamilie. Op de dag van de indrukwekkende bruiloft voelt ze echter het gemis van haar eigen familie, een gemis dat haar een traan doet laten.

'Máxima', om 21.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    De Campus Cup
    19:15
    De ideale wereld
  • 18:50
    De Hoppers
    19:05
    De Raad van Soekie
  • 18:20
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:50
    Home and Away
    19:20
    Blind getrouwd: Australië
  • 18:45
    The Simpsons
    19:40
    The Big Bang Theory
  • 18:05
    Police Interceptors
    20:00
    Premier League Darts
  • 18:20
    ER
    19:05
    Allegiance
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 18:05
    Brieven aan Samson
    19:10
    De Container Cup
  • 18:45
    The Rookie
    19:40
    FBI
  • 18:30
    Pawn Stars
    19:25
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:10
    Million Dollar Listing Los Angeles
    19:05
    Masterchef USA
  • 18:35
    Fear Thy Roommate
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:53
    Het appartement
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:55
    De Zomertafel
    19:25
    Chris Cooks Cymru
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:15
    Hope Street
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:45
    Het Klokhuis
    19:00
    NOS Jeugdjournaal