Tweede seizoen van 'De Columbus' start op Eén

Zonder plan en zonder voorbereiding, zo trekt Wim Lybaert opnieuw de wereld in met 'De Columbus'. Hij laat zich leiden door het toeval én door zijn wekelijkse gast.
Samen genieten ze van het goeie leven onderweg. Of Wim en zijn compagnon de route op hun bestemming geraken is niet zo belangrijk. Door samen in het onbekende te springen, komen ze dichter bij elkaar en ook wat dichter bij zichzelf. 'De Columbus' is geen reisprogramma en ook geen avonturenprogramma. Het is een programma over onthaasten, loslaten en genieten.
Net als in de eerste reeks, pikt Wim elke week een andere gast op. En opnieuw weten ze allebei niet waar 'De Columbus' hen heen zal leiden. Ze volgen de richting van het toeval. De kauwgomballenautomaat in de stuurcabine is gevuld met veelkleurige balletjes vol nieuwe bestemmingen. Met een simpele draai aan de hendel bepaalt de gast het doel van de reis. Zo ontdekt de kijker samen met Wim en zijn gast welke koers 'De Columbus' een week lang zal varen.
Wim trekt er dit seizoen op uit met Jeroen Meus, Philippe Geubels, Annelien Coorevits, Stefaan Degand, Onbekende Vlaming Laurens, Linde Merckpoel en Jan Peumans (in volgorde van uitzending).
'Geen stress met de Columbus. Al wat we moeten doen, is genieten.' - Wim Lybaert
Het goeie leven onderweg
'De Columbus' is geen gewone bus. Hij heeft alles aan boord dat Wim als gastheer nodig heeft om zijn gasten te verwennen en hen te laten genieten van het goeie leven. Waar Wim en zijn gezelschap ook naartoe gaan of belanden, ze zijn altijd 100% uitgerust om te genieten. Van visgerief tot een 'wijnkelder', alles is aanwezig.
De topsnelheid van de bus is 90 km per uur, zonder tegenwind en op vlak terrein. 'De Columbus' volgt zijn eigen tempo en vermijdt de snelwegen. Liefst kronkelt hij door onbekend terrein om te genieten van prachtige landschappen of contact te maken met toevallige passanten. Want buiten de snelwegen ligt een hele wereld open. Toeval en gezelligheid bepalen de route. Wim en zijn gasten nemen hun tijd. Ze gaan op zoek naar schoonheid in de kleine dingen. Ze amuseren zich en komen onderweg dichter bij elkaar. Maar of ze ook dichter bij hun bestemming geraken? Dat doet er niet echt toe, want Wim en zijn gasten reizen in de geest van Christoffel Columbus. Hij trok naar Indië en ontdekte de Nieuwe Wereld.
Columbussen gaat over de vrijheid van het moment en over het loslaten van vertrouwde verwachtingen. Het toeval zit aan het stuur en bepaalt het verloop van de trip vanaf het eerste moment. En dat zal gedurende de hele reis niet anders zijn.
'De Columbus' is een programma van Liefhebbers voor Eén. Bij de reeks zal ook een gelijknamig boek verschijnen, waarin Wim je uitnodigt om te 'columbussen'. De zeven wegwijzers van 'De Columbus' wijzen je de weg om op pauze te duwen en los te laten.
'De Columbus', vanaf 23 april elke dinsdag op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Na lange zomerstop! Dan start 'Sturm der Liebe' opnieuw op VTM GOLD
- Kijkcijfers: donderdag 10 september 2026
- Studio 100 onderzoekt volop nieuwe locatie voor tijdelijk theater en stelt musical 'Hallo Radio 2' uit
- Ellen Callebout gaat voor gloednieuw Play-programma op zoek naar bijzondere huisdieren en unieke dierenverhalen
- 'Dat bloeden stopt niet': kan Emma ontsnappen uit de klauwen van Dennis in 'Thuis'?
- Metejoor onthult in 'Happy Hour' dat hij al meerdere K3-nummers schreef onder een schuilnaam
- Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
- Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek: 'Ik had een jumpsuit aan'
- Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd'
- Oproep om pensioenschade te repareren in 'Meldpunt Actueel'
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander vieren bijzonder radiohuwelijk op JOE
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz!
Kijktip van de dag

Nick Bannister heeft een manier ontdekt om mensen hun herinneringen te laten herbeleven. Zijn leven neemt een drastische wending wanneer hij zijn nieuwe cliënte, de aantrekkelijke exotische danseres Mae, ontmoet. De twee beginnen een passionele affaire, die abrupt stopt wanneer Mae plots van de aardbol verdwijnt. Nick besluit gebruik te maken van zijn eigen technieken om haar op te sporen.
'Reminiscence', film uit 2021 met oa. Hugh Jackman, om 20.30 uur Play Actie.



































