Tom Waes sluit zijn reis door Nederland af op de Wadden

zondag 16 januari 2022
Foto: TVvisie - © Roger Mortelmans 2017

In de laatste aflevering van 'Reizen Waes: Nederland' hopt Tom de Waddeneilanden af, iets wat niet vaak gedaan wordt. Starten doet hij op het grootste Waddeneiland: Texel.

14.000 inwoners telt het eiland en … even veel schapen. Tom gaat op bezoek bij schapenboer Jan-Willem Bakker en proeft van zijn illegale, groene kaas. Parachutespringen doet Tom ook, onder begeleiding van levende legende Jan Boyen Rienks. Die sprong als negenjarige als jongste ooit uit een vliegtuig. Veel slaap krijgt Tom niet op Texel, want hij staat in het holst van de nacht op om vogels te spotten op de Big Day, samen met Team Tureluurs.


Van Texel reist Tom naar Vlieland, waar hij samen met het Nederlandse leger Cornfield Range bewaakt. Dat is een groot stuk natuur en strand waar verschillende landen bommen leren droppen en schietoefeningen doen. Kapitein Debbie geeft Tom een unieke kijk op de Vliehors. Overnachten doet Tom op een schip en zo maakt hij een van zijn dromen waar: droogvallen op de Wadden. Eeuwe Kooi neemt Tom mee en bezorgt hem een onvergetelijke ochtend.

Op Terschelling heeft Tom een bijzondere gids geregeld - iemand die Terschelling de mooiste plek ter wereld noemt. Goede vriend Frank Lammers stond erop om Tom zijn eiland te laten zien. Van de Brandaris over blokarten tot afsluiten in duikclub Ecuador. Een dag waarvan Tom even moest bekomen.

Tom eindigt zijn reis op Schiermonnikoog. Daar leert hij sliksleeën, een oeroud gebruik dat vroeger de vissers tot bij hun fuiken hielp maar nu een gewone sport is. Nu ja, gewoon… door de modder is het best een intense sport. En de ideale manier om de trip door Nederland te eindigen.

'Reizen Waes: Nederland', vanaf 13 december elke maandag om 20.40 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:40
    Dodo
    02:35
    Journaallus
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 06:45
    Sarah knutselt
    05:40
    Geen uitzending
  • 06:40
    Plop & de Peppers
    02:20
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    12:35
    Urk!
  • 05:25
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    This Is Us
  • 06:45
    Journey to the Center of the Earth
    02:00
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:05
    911 Crisis Center
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:15
    Without a Trace
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:38
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:10
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:15
    Meat Timon
  • 06:00
    All Creatures Great and Small
    02:40
    Call the Midwife
  • 06:00
    First Dates Australia
    02:05
    American Housewife
  • 03:35
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 02:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:40
    Ziggy en de Zootram
    02:10
    Eva