Tom Waes sluit zijn reis door Nederland af op de Wadden

zondag 16 januari 2022
Foto: TVvisie - © Roger Mortelmans 2017

In de laatste aflevering van 'Reizen Waes: Nederland' hopt Tom de Waddeneilanden af, iets wat niet vaak gedaan wordt. Starten doet hij op het grootste Waddeneiland: Texel.

14.000 inwoners telt het eiland en … even veel schapen. Tom gaat op bezoek bij schapenboer Jan-Willem Bakker en proeft van zijn illegale, groene kaas. Parachutespringen doet Tom ook, onder begeleiding van levende legende Jan Boyen Rienks. Die sprong als negenjarige als jongste ooit uit een vliegtuig. Veel slaap krijgt Tom niet op Texel, want hij staat in het holst van de nacht op om vogels te spotten op de Big Day, samen met Team Tureluurs.


Van Texel reist Tom naar Vlieland, waar hij samen met het Nederlandse leger Cornfield Range bewaakt. Dat is een groot stuk natuur en strand waar verschillende landen bommen leren droppen en schietoefeningen doen. Kapitein Debbie geeft Tom een unieke kijk op de Vliehors. Overnachten doet Tom op een schip en zo maakt hij een van zijn dromen waar: droogvallen op de Wadden. Eeuwe Kooi neemt Tom mee en bezorgt hem een onvergetelijke ochtend.

Op Terschelling heeft Tom een bijzondere gids geregeld - iemand die Terschelling de mooiste plek ter wereld noemt. Goede vriend Frank Lammers stond erop om Tom zijn eiland te laten zien. Van de Brandaris over blokarten tot afsluiten in duikclub Ecuador. Een dag waarvan Tom even moest bekomen.

Tom eindigt zijn reis op Schiermonnikoog. Daar leert hij sliksleeën, een oeroud gebruik dat vroeger de vissers tot bij hun fuiken hielp maar nu een gewone sport is. Nu ja, gewoon… door de modder is het best een intense sport. En de ideale manier om de trip door Nederland te eindigen.

'Reizen Waes: Nederland', vanaf 13 december elke maandag om 20.40 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mysteriejagers' (VRT 1)

De mysteriejagers onderzoeken de exacte omstandigheden van de diefstal in de nacht van 10 op 11 april 1934. Arnout ontdekt het originele gerechtelijk dossier in het Rijksarchief. Thomas duikt samen met kanunnik Ludo Collin in de geschiedenis van 'Het Lam Gods'. Danira gaat op stap met ex-commissaris Tony Vermeersch en volgt het pad van de dief in de kathedraal. Zijn kunstwerken vandaag nog zo makkelijk te stelen als bijna honderd jaar geleden? Jacotte zoekt het uit.

'Mysteriejagers', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:40
    De dag van vandaag
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 22:10
    Kokomo City
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 21:00
    Geen uitzending
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 21:50
    Florentina
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:15
    Henk Rijckaert - Apocalyps
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Failure to Launch
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Cop Land
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:35
    Yellowjackets
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:30
    The X-Files
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:10
    Nonkels
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 20:35
    The Secret Garden
    18:45
    Coroner
  • 21:30
    Seal Team
    18:40
    Bar Rescue
  • 21:40
    Komen eten
    18:45
    Retour Masters
  • 22:15
    Cold Case
    18:35
    Cold Justice
  • 22:20
    Z-Digital Disruption
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:11
    Het appartement
    16:00
    Vitamine 55
  • 22:05
    Ware Delicatessen
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 21:55
    Brian and Maggie
    19:00
    Death in Paradise
  • 21:30
    The Resident
    18:40
    First Dates Australia
  • 21:35
    Van onschatbare waarde
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:00
    Nieuwsuur
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 22:05
    3 Op Reis
    18:00
    Wordt aangekondigd