Tom Waes sluit zijn reis door Nederland af op de Wadden

zondag 16 januari 2022
Foto: TVvisie - © Roger Mortelmans 2017

In de laatste aflevering van 'Reizen Waes: Nederland' hopt Tom de Waddeneilanden af, iets wat niet vaak gedaan wordt. Starten doet hij op het grootste Waddeneiland: Texel.

14.000 inwoners telt het eiland en … even veel schapen. Tom gaat op bezoek bij schapenboer Jan-Willem Bakker en proeft van zijn illegale, groene kaas. Parachutespringen doet Tom ook, onder begeleiding van levende legende Jan Boyen Rienks. Die sprong als negenjarige als jongste ooit uit een vliegtuig. Veel slaap krijgt Tom niet op Texel, want hij staat in het holst van de nacht op om vogels te spotten op de Big Day, samen met Team Tureluurs.


Van Texel reist Tom naar Vlieland, waar hij samen met het Nederlandse leger Cornfield Range bewaakt. Dat is een groot stuk natuur en strand waar verschillende landen bommen leren droppen en schietoefeningen doen. Kapitein Debbie geeft Tom een unieke kijk op de Vliehors. Overnachten doet Tom op een schip en zo maakt hij een van zijn dromen waar: droogvallen op de Wadden. Eeuwe Kooi neemt Tom mee en bezorgt hem een onvergetelijke ochtend.

Op Terschelling heeft Tom een bijzondere gids geregeld - iemand die Terschelling de mooiste plek ter wereld noemt. Goede vriend Frank Lammers stond erop om Tom zijn eiland te laten zien. Van de Brandaris over blokarten tot afsluiten in duikclub Ecuador. Een dag waarvan Tom even moest bekomen.

Tom eindigt zijn reis op Schiermonnikoog. Daar leert hij sliksleeën, een oeroud gebruik dat vroeger de vissers tot bij hun fuiken hielp maar nu een gewone sport is. Nu ja, gewoon… door de modder is het best een intense sport. En de ideale manier om de trip door Nederland te eindigen.

'Reizen Waes: Nederland', vanaf 13 december elke maandag om 20.40 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.

'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Luik Bastenaken Luik
    18:20
    Sporza: 10 miles Antwerpen
  • 13:35
    Lentebeelden
    16:20
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
  • 14:35
    Bing
    14:40
    Odo
  • 14:20
    Florentina
    15:20
    Columbo
  • 14:15
    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
    16:25
    Ik Vertrek
  • 13:05
    Geen uitzending
    15:35
    Bad Neighbours
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Baywatch Hawaii
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:40
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 14:25
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    16:30
    De Container Cup
  • 14:25
    CSI: Miami
    16:55
    Criminal Minds
  • 14:25
    Borderforce USA: The Bridges
    15:20
    3rd Rock From the Sun
  • 14:35
    Masterchef USA
    17:35
    Komen Eten
  • 13:55
    Killer Couples
    15:40
    Fear Thy Neighbour
  • 14:21
    Trends Talk
    14:55
    Fleet TV
  • 14:28
    Het zelfbouwhuis
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:35
    Open Vuur
    15:20
    Becoming Meewis
  • 13:40
    Midsomer Murders
    15:40
    The Chelsea Detective
  • 14:30
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 13:55
    Koninklijke Kwesties
    14:45
    Bij Van Boven thuis, in Ierland
  • 14:20
    Party Crew
    14:40
    Home Sweet Rome!