Tom Waes sluit zijn reis door Nederland af op de Wadden

zondag 16 januari 2022

In de laatste aflevering van 'Reizen Waes: Nederland' hopt Tom de Waddeneilanden af, iets wat niet vaak gedaan wordt. Starten doet hij op het grootste Waddeneiland: Texel.

14.000 inwoners telt het eiland en … even veel schapen. Tom gaat op bezoek bij schapenboer Jan-Willem Bakker en proeft van zijn illegale, groene kaas. Parachutespringen doet Tom ook, onder begeleiding van levende legende Jan Boyen Rienks. Die sprong als negenjarige als jongste ooit uit een vliegtuig. Veel slaap krijgt Tom niet op Texel, want hij staat in het holst van de nacht op om vogels te spotten op de Big Day, samen met Team Tureluurs.


Van Texel reist Tom naar Vlieland, waar hij samen met het Nederlandse leger Cornfield Range bewaakt. Dat is een groot stuk natuur en strand waar verschillende landen bommen leren droppen en schietoefeningen doen. Kapitein Debbie geeft Tom een unieke kijk op de Vliehors. Overnachten doet Tom op een schip en zo maakt hij een van zijn dromen waar: droogvallen op de Wadden. Eeuwe Kooi neemt Tom mee en bezorgt hem een onvergetelijke ochtend.

Op Terschelling heeft Tom een bijzondere gids geregeld - iemand die Terschelling de mooiste plek ter wereld noemt. Goede vriend Frank Lammers stond erop om Tom zijn eiland te laten zien. Van de Brandaris over blokarten tot afsluiten in duikclub Ecuador. Een dag waarvan Tom even moest bekomen.

Tom eindigt zijn reis op Schiermonnikoog. Daar leert hij sliksleeën, een oeroud gebruik dat vroeger de vissers tot bij hun fuiken hielp maar nu een gewone sport is. Nu ja, gewoon… door de modder is het best een intense sport. En de ideale manier om de trip door Nederland te eindigen.

'Reizen Waes: Nederland', vanaf 13 december elke maandag om 20.40 uur op Eén.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Journaallus
    01:00
    Het weer (laat)
  • 22:55
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Gooische Vrouwen
    01:25
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 01:25
    Geen uitzending
    00:55
    The Big Bang Theory
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:30
    Police Interceptors
  • 00:55
    Joe
    06:00
    Love You Like Christmas
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:55
    De Tafel van Ruben
    02:15
    Geen uitzending
  • 01:05
    NCIS: Hawaii
    01:30
    Fire Country
  • 01:05
    See No Evil
    01:40
    Pawn Stars
  • 00:40
    Masterchef USA
    01:55
    A Place in the Sun
  • 00:55
    Cold Case
    02:35
    Geen uitzending
  • 00:47
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:24
    De perfecte energieoplossing
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:20
    Winterse Kost
    01:30
    Winters Grillen
  • 00:50
    Miss Scarlet
    01:35
    Emma
  • 01:00
    NCIS: Los Angeles
    01:35
    NCIS
  • 01:10
    Pauw & De Wit
    01:55
    EenVandaag
  • 01:05
    Nieuwsuur
    01:15
    Ongehoord Nieuws
  • 01:25
    De Narsisters
    01:35
    Hard