Tom Waes sluit zijn reis door Nederland af op de Wadden

zondag 16 januari 2022
Foto: TVvisie - © Roger Mortelmans 2017

In de laatste aflevering van 'Reizen Waes: Nederland' hopt Tom de Waddeneilanden af, iets wat niet vaak gedaan wordt. Starten doet hij op het grootste Waddeneiland: Texel.

14.000 inwoners telt het eiland en … even veel schapen. Tom gaat op bezoek bij schapenboer Jan-Willem Bakker en proeft van zijn illegale, groene kaas. Parachutespringen doet Tom ook, onder begeleiding van levende legende Jan Boyen Rienks. Die sprong als negenjarige als jongste ooit uit een vliegtuig. Veel slaap krijgt Tom niet op Texel, want hij staat in het holst van de nacht op om vogels te spotten op de Big Day, samen met Team Tureluurs.


Van Texel reist Tom naar Vlieland, waar hij samen met het Nederlandse leger Cornfield Range bewaakt. Dat is een groot stuk natuur en strand waar verschillende landen bommen leren droppen en schietoefeningen doen. Kapitein Debbie geeft Tom een unieke kijk op de Vliehors. Overnachten doet Tom op een schip en zo maakt hij een van zijn dromen waar: droogvallen op de Wadden. Eeuwe Kooi neemt Tom mee en bezorgt hem een onvergetelijke ochtend.

Op Terschelling heeft Tom een bijzondere gids geregeld - iemand die Terschelling de mooiste plek ter wereld noemt. Goede vriend Frank Lammers stond erop om Tom zijn eiland te laten zien. Van de Brandaris over blokarten tot afsluiten in duikclub Ecuador. Een dag waarvan Tom even moest bekomen.

Tom eindigt zijn reis op Schiermonnikoog. Daar leert hij sliksleeën, een oeroud gebruik dat vroeger de vissers tot bij hun fuiken hielp maar nu een gewone sport is. Nu ja, gewoon… door de modder is het best een intense sport. En de ideale manier om de trip door Nederland te eindigen.

'Reizen Waes: Nederland', vanaf 13 december elke maandag om 20.40 uur op Eén.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.

'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Reizen Waes: de bucketlist
    21:35
    Eyecatchers
  • 20:55
    Once Upon a Time in Space
    21:50
    Plan 75
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:30
    Met Vier in Bed
    21:15
    Ze Zeggen Dat
  • 20:25
    Mission: Impossible Rogue Nation
    22:50
    Knowing
  • 20:30
    Erin Brockovich
    22:50
    The Irrational
  • 20:35
    Sharknado 2: The Second One
    22:20
    Jaws 2
  • 20:50
    Grosse Pointe Garden Society
    22:30
    ER
  • 20:35
    Rupel
    22:25
    Cheers
  • 20:35
    Komen Eten bij Nonkels
    21:40
    Celebrity Klopjacht
  • 20:35
    Pam & Tommy
    22:30
    Friends
  • 20:35
    Under Siege 2: Dark Territory
    22:35
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Death of the Party
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:09
    Z-Beurs
    21:22
    20 jaar POM
  • 21:12
    Leven als vakman
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 21:05
    Foodies & The City
    21:40
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    Hope Street
    22:00
    Luther
  • 20:35
    Nine Perfect Strangers
    21:35
    White Collar
  • 20:35
    We zijn er Bijna!
    21:25
    Bij Van Duin op de Achterbank
  • 21:05
    Nu te Zien!
    21:20
    Natuur in de Cariben
  • 20:25
    De slimste mens België
    21:35
    Wildlife