Tom Waes op zoek naar mooie plekken en straffe verhalen in het nieuwe 'Reizen Waes: Nederland'

zondag 12 december 2021

Na 'Reizen Waes: Vlaanderen' blijft avonturier Tom Waes nog even dicht bij huis. Zes afleveringen lang trekt hij door het meest exotische land van Europa: Nederland. Jawel, in 'Reizen Waes: Nederland' doorkruist Tom vanaf 13 december ons buurland op zijn eigen unieke stijl.

Mooie plekken, intrigerende figuren en straffe verhalen vindt hij verrassend genoeg dicht bij huis. Want naast klompen, kaas, windmolens en tulpen valt er in Nederland best nog wat meer te ontdekken. Van baanbrekende onderzoeken en nutteloze uitvindingen, over illegale kaas en Molukse papeda, tot een fietsfanfare en een echte BN-safari. Tom reist door Nederland met de auto, de botsauto, de powerboat, de skûtje, de parachute en… te voet. Een onvergetelijke reis, op Nederlandse bodem. Door de ogen van Tom Waes.


Tom Waes: 'Ik ben echt enorm verrast geweest door ons buurland. Het is er exotischer dan je denkt. En … Nederlanders zijn heel open. Steek er een halve euro in en ze blijven praten. En ze houden die halve euro natuurlijk (lacht). Het is zo vreemd dat je hetzelfde woordenboek deelt en toch compleet anders bent. Dat levert grappige situaties op, maar zeker ook bewondering. En er zijn echt prachtige plekken te ontdekken en er is heel wat te beleven. Van droogvallen op het wad over waterskiën in het landelijke Oosten tot skutjesilen in de Alde Faenen.'

Aflevering 1 - Onder de rivieren (13/12)
In de eerste aflevering reist Tom van Zeeland door Noord-Brabant, om te eindigen in Limburg. Een trip door de provincies ‘onder de rivieren’. Ook al liggen die nog dicht bij België, het voelt toch al als het exotische buitenland.

Tom bewondert de trots van Zeeland op zijn eigen manier, want hij trekt de Oosterscheldekering in. En hij gaat op de koffie bij de 94-jarige Betsie. Zij maakte de Watersnoodramp van '53 mee en duikt met Tom het verleden in. In Noord-Brabant trekt Tom met de drugspolitie op pad, hij overnacht er op een unieke plek in het Biesbosch-park en hij leert Emile kennen, uitvinder van nutteloze uitvindingen. Tom eindigt zijn reis in het Limburgse dorpje Simpelveld. Daar huist de International Butler Academy. Is er een butler aan Tom verloren gegaan?

'Reizen Waes: Nederland', vanaf 13 december elke maandag om 20.40 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.

'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Sporza: Brabantse Pijl
    17:40
    Clips
  • 09:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah danst
  • 15:10
    The Good Doctor
    16:00
    America's Funniest Home Videos
  • 14:45
    Urk!
    15:40
    Een Eigen Huis
  • 15:00
    The Goldbergs
    15:25
    A Knight's Tale
  • 14:50
    Police Interceptors
    16:30
    Cheers
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 15:05
    Geen uitzending
    15:40
    Joe
  • 14:20
    Bake Off Vlaanderen
    15:25
    De Tafel van Gert
  • 14:40
    Watson
    16:20
    This Is Us
  • 13:10
    Sherlock Holmes: A Game of Shadows
    15:20
    Doom Patrol
  • 14:50
    Sportfood
    15:15
    Paris in Love
  • 14:50
    Snapped
    15:35
    Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:57
    Mijn tuin
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:50
    Vlaamse Klassiekers
    15:35
    Open Vuur
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Hudson & Rex
  • 14:50
    Rivals
    16:00
    Prison Break
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:00
    Jongstof
    15:30
    VPRO Tegenlicht
  • 15:10
    Zo is Joey!
    15:20
    Masha en de Beer