Tom Waes op zoek naar mooie plekken en straffe verhalen in het nieuwe 'Reizen Waes: Nederland'

zondag 12 december 2021

Na 'Reizen Waes: Vlaanderen' blijft avonturier Tom Waes nog even dicht bij huis. Zes afleveringen lang trekt hij door het meest exotische land van Europa: Nederland. Jawel, in 'Reizen Waes: Nederland' doorkruist Tom vanaf 13 december ons buurland op zijn eigen unieke stijl.

Mooie plekken, intrigerende figuren en straffe verhalen vindt hij verrassend genoeg dicht bij huis. Want naast klompen, kaas, windmolens en tulpen valt er in Nederland best nog wat meer te ontdekken. Van baanbrekende onderzoeken en nutteloze uitvindingen, over illegale kaas en Molukse papeda, tot een fietsfanfare en een echte BN-safari. Tom reist door Nederland met de auto, de botsauto, de powerboat, de skûtje, de parachute en… te voet. Een onvergetelijke reis, op Nederlandse bodem. Door de ogen van Tom Waes.


Tom Waes: 'Ik ben echt enorm verrast geweest door ons buurland. Het is er exotischer dan je denkt. En … Nederlanders zijn heel open. Steek er een halve euro in en ze blijven praten. En ze houden die halve euro natuurlijk (lacht). Het is zo vreemd dat je hetzelfde woordenboek deelt en toch compleet anders bent. Dat levert grappige situaties op, maar zeker ook bewondering. En er zijn echt prachtige plekken te ontdekken en er is heel wat te beleven. Van droogvallen op het wad over waterskiën in het landelijke Oosten tot skutjesilen in de Alde Faenen.'

Aflevering 1 - Onder de rivieren (13/12)
In de eerste aflevering reist Tom van Zeeland door Noord-Brabant, om te eindigen in Limburg. Een trip door de provincies ‘onder de rivieren’. Ook al liggen die nog dicht bij België, het voelt toch al als het exotische buitenland.

Tom bewondert de trots van Zeeland op zijn eigen manier, want hij trekt de Oosterscheldekering in. En hij gaat op de koffie bij de 94-jarige Betsie. Zij maakte de Watersnoodramp van '53 mee en duikt met Tom het verleden in. In Noord-Brabant trekt Tom met de drugspolitie op pad, hij overnacht er op een unieke plek in het Biesbosch-park en hij leert Emile kennen, uitvinder van nutteloze uitvindingen. Tom eindigt zijn reis in het Limburgse dorpje Simpelveld. Daar huist de International Butler Academy. Is er een butler aan Tom verloren gegaan?

'Reizen Waes: Nederland', vanaf 13 december elke maandag om 20.40 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.

'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:35
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:10
    Plop & de Peppers
  • 03:10
    Geen uitzending
    01:05
    #TextMeWhenYouGetHome
  • 01:30
    Geen uitzending
    01:25
    American Horror Story: NYC
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:05
    60 Days In
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 04:05
    Geen uitzending
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:00
    Criminal Minds
  • 03:10
    Geen uitzending
    02:00
    The Winter King
  • 02:30
    Geen uitzending
    00:30
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:15
    C.S.I. New York
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:17
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:15
    Becoming Meewis
    02:20
    Bon Appetit
  • 04:15
    Death in Paradise
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 03:40
    Prison Break
    01:40
    NCIS
  • 01:40
    NOS Journaal
    01:35
    MolTalk
  • 01:50
    Nieuwsuur
    01:05
    Dit is de Week
  • 04:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:10
    First Dates