Temperatuur stijgt in 'Flikken BXL': 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten'

woensdag 14 april 2021

In aflevering 5 van 'Flikken BXL', op donderdag 15 april om 21.40 uur bij VTM, zit reporter Karel Lattrez in het spoor van de Brusselse politie tijdens de oudejaarsnacht van 2020. Al jaren loopt de feestnacht uit de hand in de hoofdstad en komt het dikwijls tot rellen tussen jongeren en de politie.

Hoofdinspecteur Kjell en zijn team worden van de ene interventie naar de andere gestuurd: er worden tientallen vuilnisbakken in brand gestoken, de patrouille wordt beschoten met vuurwerkpijlen en er komt een dringende oproep binnen over een bestelwagen die in lichterlaaie staat. 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten, op die manier de hulpdiensten te lokken en ons vervolgens te bekogelen wanneer we ter plaatse komen', vertelt hoofdinspecteur Kjell.



Verder gaat 'Flikken BXL' op patrouille met het daklozenteam van de Brusselse politie. Zij hebben de nobele taak om daklozen te helpen weg te geraken van de straat. Dat zijn in Brussel naar schatting zo'n 4400 mensen. Inspecteur Chris en zijn team worden daarbij al te vaak geconfronteerd met bedelbendes uit Roemenië: 'Ze komen hier meestal zes weken bedelen, dikwijls met hun kinderen erbij. Eén dag bedelen in een drukke winkelstraat levert hen gemakkelijk 150 euro op. Na zes weken hebben ze dan een paar duizend euro bijeengeraapt waarmee ze in Roemenië hun huisjes verbouwen', vertelt Chris. Bovendien blijkt dat die gezinnen vaak met hun kinderen op straat leven en slapen en dikwijls niet willen overnachten bij daklozenorganisaties. Al zijn er ook organisaties die zich inzetten om daklozen te steunen, zo maakt de kijker kennis met David van de organisatie 'Brothers of Solidarity'. Elke week delen ze op zondag 100 warme maaltijden uit aan daklozen.

'Flikken BXL', donderdag 15 april, om 21.40 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Home sweet home: Vlamingen in Amerika' (VRT 1)

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.

'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:40
    Time: out
    22:10
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Italië voorbij de droom
    22:05
    The Bibi Files
  • 20:00
    Sporza: WK Wielrennen
    23:25
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    Alloo bij de Wegpolitie
    22:30
    Chicago P.D.
  • 21:40
    De Inspecteurs
    22:40
    Ik Vertrek
  • 20:35
    Oblivion
    22:55
    Hitman
  • 20:35
    Fallen
    22:25
    Foute Vrienden
  • 20:35
    The Nine Kittens of Christmas
    22:15
    Baby, It's Cold Inside
  • 21:35
    De Bunker
    22:40
    Cheers
  • 21:50
    Zeg Eens Euh
    22:45
    Kamp Jeroom
  • 21:30
    Doc
    22:25
    Friends
  • 20:35
    Concussion
    22:55
    The Ark
  • 21:50
    Komen Eten
    22:40
    Huizenjagers
  • 21:30
    World's Most Evil Killers
  • 21:49
    Z-Beurs
    22:02
    Z-Nieuws
  • 21:55
    Zo doe je het!
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:40
    De Zomerkeuken
    22:15
    BBQ Vanavond?!
  • 21:55
    Agatha Christie's Marple
  • 21:30
    Costiera
    22:25
    Hudson & Rex
  • 21:30
    De slimste mens
    22:20
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    In de Buurt
  • 20:40
    NOS Voetbal: UEFA Nations League
    22:50
    NOS Voetbal