Temperatuur stijgt in 'Flikken BXL': 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten'

woensdag 14 april 2021

In aflevering 5 van 'Flikken BXL', op donderdag 15 april om 21.40 uur bij VTM, zit reporter Karel Lattrez in het spoor van de Brusselse politie tijdens de oudejaarsnacht van 2020. Al jaren loopt de feestnacht uit de hand in de hoofdstad en komt het dikwijls tot rellen tussen jongeren en de politie.

Hoofdinspecteur Kjell en zijn team worden van de ene interventie naar de andere gestuurd: er worden tientallen vuilnisbakken in brand gestoken, de patrouille wordt beschoten met vuurwerkpijlen en er komt een dringende oproep binnen over een bestelwagen die in lichterlaaie staat. 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten, op die manier de hulpdiensten te lokken en ons vervolgens te bekogelen wanneer we ter plaatse komen', vertelt hoofdinspecteur Kjell.



Verder gaat 'Flikken BXL' op patrouille met het daklozenteam van de Brusselse politie. Zij hebben de nobele taak om daklozen te helpen weg te geraken van de straat. Dat zijn in Brussel naar schatting zo'n 4400 mensen. Inspecteur Chris en zijn team worden daarbij al te vaak geconfronteerd met bedelbendes uit Roemenië: 'Ze komen hier meestal zes weken bedelen, dikwijls met hun kinderen erbij. Eén dag bedelen in een drukke winkelstraat levert hen gemakkelijk 150 euro op. Na zes weken hebben ze dan een paar duizend euro bijeengeraapt waarmee ze in Roemenië hun huisjes verbouwen', vertelt Chris. Bovendien blijkt dat die gezinnen vaak met hun kinderen op straat leven en slapen en dikwijls niet willen overnachten bij daklozenorganisaties. Al zijn er ook organisaties die zich inzetten om daklozen te steunen, zo maakt de kijker kennis met David van de organisatie 'Brothers of Solidarity'. Elke week delen ze op zondag 100 warme maaltijden uit aan daklozen.

'Flikken BXL', donderdag 15 april, om 21.40 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:00
    Blind getrouwd: Australië
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:50
    Mayans M.C.
    01:20
    How I Met Your Mother
  • 01:00
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 00:50
    Fire Country
    01:55
    This Is Us
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 00:40
    Interior Design Masters
    02:00
    911 Crisis Center
  • 00:55
    FBI: International
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:57
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 01:12
    Het zelfbouwhuis
    01:32
    Hallo Roger
  • 00:55
    Meat Timon
    01:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 00:35
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 00:55
    American Housewife
    01:45
    Below Deck Mediterranean
  • 01:15
    EenVandaag
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:25
    Ongehoord Nieuws
  • 01:00
    De Grannies van Amsterdam
    02:35
    Parels voor de zwijnen