Temperatuur stijgt in 'Flikken BXL': 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten'

woensdag 14 april 2021

In aflevering 5 van 'Flikken BXL', op donderdag 15 april om 21.40 uur bij VTM, zit reporter Karel Lattrez in het spoor van de Brusselse politie tijdens de oudejaarsnacht van 2020. Al jaren loopt de feestnacht uit de hand in de hoofdstad en komt het dikwijls tot rellen tussen jongeren en de politie.

Hoofdinspecteur Kjell en zijn team worden van de ene interventie naar de andere gestuurd: er worden tientallen vuilnisbakken in brand gestoken, de patrouille wordt beschoten met vuurwerkpijlen en er komt een dringende oproep binnen over een bestelwagen die in lichterlaaie staat. 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten, op die manier de hulpdiensten te lokken en ons vervolgens te bekogelen wanneer we ter plaatse komen', vertelt hoofdinspecteur Kjell.



Verder gaat 'Flikken BXL' op patrouille met het daklozenteam van de Brusselse politie. Zij hebben de nobele taak om daklozen te helpen weg te geraken van de straat. Dat zijn in Brussel naar schatting zo'n 4400 mensen. Inspecteur Chris en zijn team worden daarbij al te vaak geconfronteerd met bedelbendes uit Roemenië: 'Ze komen hier meestal zes weken bedelen, dikwijls met hun kinderen erbij. Eén dag bedelen in een drukke winkelstraat levert hen gemakkelijk 150 euro op. Na zes weken hebben ze dan een paar duizend euro bijeengeraapt waarmee ze in Roemenië hun huisjes verbouwen', vertelt Chris. Bovendien blijkt dat die gezinnen vaak met hun kinderen op straat leven en slapen en dikwijls niet willen overnachten bij daklozenorganisaties. Al zijn er ook organisaties die zich inzetten om daklozen te steunen, zo maakt de kijker kennis met David van de organisatie 'Brothers of Solidarity'. Elke week delen ze op zondag 100 warme maaltijden uit aan daklozen.

'Flikken BXL', donderdag 15 april, om 21.40 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Een Goed Jaar' (Streamz/VTM)

In een landhuis ontdekken Lenny en Erik per toeval een verborgen kelder van het verzet met wapens en briefpapier voor het maken van valse documenten. Bij het ledigen van een vooroorlogse fles wijn uit de kelder krijgt het duo een wild idee.

'Een Goed Jaar', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:50
    De Columbus
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 22:55
    An American Pastoral
    13:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    14:20
    Sarah zingt
  • 22:55
    Chicago Med
    19:00
    VTM Nieuws
  • 23:10
    Bij ons op de Wallen
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:20
    Magnum P.I.
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:00
    Speed Kills
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:05
    ER
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 23:25
    Nonkel Jef
    10:00
    Joe
  • 23:25
    Dealen Met Coke
    18:15
    De Rechtbank
  • 23:00
    Friends
    18:45
    Family Law
  • 23:25
    See
    18:50
    Bar Rescue
  • 22:30
    Blind Gekocht
    18:45
    Retour Masters
  • 23:20
    C.S.I. New York
    18:35
    Cold Justice
  • 23:27
    Business Branding
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:20
    Tooldokter
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 23:20
    Winterse Kost
    18:40
    Comfort Food
  • 22:55
    Unforgotten
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 23:25
    Hudson & Rex
    18:45
    First Dates Australia
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    19:00
    Een huis vol
  • 22:45
    Advocaat van de onderwereld
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 23:15
    Down The Road
    19:00
    NOS Jeugdjournaal