Temperatuur stijgt in 'Flikken BXL': 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten'

woensdag 14 april 2021

In aflevering 5 van 'Flikken BXL', op donderdag 15 april om 21.40 uur bij VTM, zit reporter Karel Lattrez in het spoor van de Brusselse politie tijdens de oudejaarsnacht van 2020. Al jaren loopt de feestnacht uit de hand in de hoofdstad en komt het dikwijls tot rellen tussen jongeren en de politie.

Hoofdinspecteur Kjell en zijn team worden van de ene interventie naar de andere gestuurd: er worden tientallen vuilnisbakken in brand gestoken, de patrouille wordt beschoten met vuurwerkpijlen en er komt een dringende oproep binnen over een bestelwagen die in lichterlaaie staat. 'Het is voor sommigen een sport geworden om brand te stichten, op die manier de hulpdiensten te lokken en ons vervolgens te bekogelen wanneer we ter plaatse komen', vertelt hoofdinspecteur Kjell.



Verder gaat 'Flikken BXL' op patrouille met het daklozenteam van de Brusselse politie. Zij hebben de nobele taak om daklozen te helpen weg te geraken van de straat. Dat zijn in Brussel naar schatting zo'n 4400 mensen. Inspecteur Chris en zijn team worden daarbij al te vaak geconfronteerd met bedelbendes uit Roemenië: 'Ze komen hier meestal zes weken bedelen, dikwijls met hun kinderen erbij. Eén dag bedelen in een drukke winkelstraat levert hen gemakkelijk 150 euro op. Na zes weken hebben ze dan een paar duizend euro bijeengeraapt waarmee ze in Roemenië hun huisjes verbouwen', vertelt Chris. Bovendien blijkt dat die gezinnen vaak met hun kinderen op straat leven en slapen en dikwijls niet willen overnachten bij daklozenorganisaties. Al zijn er ook organisaties die zich inzetten om daklozen te steunen, zo maakt de kijker kennis met David van de organisatie 'Brothers of Solidarity'. Elke week delen ze op zondag 100 warme maaltijden uit aan daklozen.

'Flikken BXL', donderdag 15 april, om 21.40 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sergio in Italië: Marco 2026' (VTM GO+)

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.

'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:00
    Mr. Magoo
    06:05
    Ninja Express
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 06:05
    Bumba
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:15
    Kabouter Plop
  • 03:20
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:30
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:30
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    Two and a Half Men
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:20
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:05
    Shades of Blue
  • 04:11
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:58
    Het appartement
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:30
    De Eregast
    02:20
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:00
    Mrs Sidhu Investigates
    03:05
    Douglas is Cancelled
  • 06:00
    Grey's Anatomy
  • 05:55
    Nederland in Beweging
    02:05
    WNL op Zondag
  • 01:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:09
    Bo Beer
    02:05
    NOS Studio Voetbal