'Telefacts Zomer' logeert in het Savoy Hotel

woensdag 21 augustus 2019

Het vijfsterrenhotel Savoy in het hartje van de Londense wijk West End, is al 130 jaar een begrip. 'Telefacts Zomer' neemt op donderdag 22 augustus een kijkje achter de weelderige foyer en ziet dat er aan elk detail wordt gedacht.

Voor een nachtje in de mooiste kamer, de Royal Suite, betaal je maar liefst 15.800 euro. Voor die prijs krijg je er wel een Rolls-Royce met chauffeur bij. Het hotel telt negen verdiepingen en 267 kamers en suites. Toen het in 1889 openging, was het Savoy al van alle luxe voorzien. Het was het eerste hotel in de Britse hoofdstad waarvan elke kamer een eigen badkamer had, inclusief warm en koud water.


Vanuit de foyer kun je verder lopen naar het kroonjuweel van het hotel: de American Bar. In 2018 werd de bar van het Savoy officieel erkend als de beste ter wereld. De tradities en invloeden van deze bar zijn tot op vandaag behouden gebleven. Historica Annie Gray: 'De bar heeft de drinkcultuur veranderd. Vroeger dronk je niet voor het eten. In het Savoy kreeg je eerst een cocktail aangeboden en zo is het aperitief ontstaan.'

Veel beroemdheden logeerden of woonden in het hotel. In maart 1893 nam de extravagante schrijver Oscar Wilde zijn intrek in kamer 362. Die kamer werd het decor voor het grootste schandaal uit de Victoriaanse periode, nadat uitlekte dat Wilde er affaires met - vaak jonge - mannen op na hield in het Savoy. Matthew Sweet: 'In het Savoy doen brave mensen stoute dingen. Dingen die je thuis niet zou doen.' Buitensporige feestjes, extravagante evenementen en een eindeloze stroom gasten. Het Savoy heeft het allemaal.

'Telefacts Zomer', donderdag 22 augustus om 22.55 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - finalisten (VTM)

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.

'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Clips
  • 16:30
    De Zevende Dag
    17:30
    The Man Who Stole The Scream
  • 17:00
    3Hz
    17:25
    GameKeepers
  • 16:45
    Medisch Centrum West
    17:45
    Heel Mijn Hart
  • 16:45
    My Kitchen Rules
    18:10
    De Planckaerts
  • 15:10
    Philadelphia
    17:15
    9-1-1
  • 16:55
    Stargate SG-1
    17:50
    All New Traffic Cops
  • 16:45
    Suits
    17:35
    ER
  • 16:45
    Wat nu weer?
    17:20
    SOS Piet
  • 16:20
    Oogappels
    17:25
    Huizenjagers
  • 17:00
    Manifest
    17:55
    Fire Country
  • 17:05
    Two and a Half Men
    17:35
    3rd Rock From the Sun
  • 16:50
    Interior Design Masters
    18:00
    Hello Goodbye
  • 16:30
    TMZ Investigates: The Reiner Murders: What Really Happened
    17:20
    The Real Serpent: Investigating A Serial Killer
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 17:05
    Publireportage
    17:55
    Sixties To Six
  • 16:55
    Vanavond bij ons
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 16:05
    The Doctor Blake Mysteries
    17:10
    Death in Paradise
  • 16:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:10
    Een jaar in de Alpen
  • 17:00
    Big Little Journeys
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:00
    De Zoo
    17:10
    Lucas etc.