'Telefacts Special': Marc Dutroux spreekt opnieuw na bijna 20 jaar

Net nu Marc Dutroux, 's lands bekendste seriemoordenaar, een aanvraag heeft lopen om vervroegd vrij te kunnen komen, laat hij opnieuw van zich horen.
Drie gerechtspsychiaters maken op dit moment, op vraag van de advocaat van Marc Dutroux, een nieuw psychiatrisch rapport op. Daarbij gaan ze na of Marc Dutroux na 23 jaar celstraf veranderd is en tot schuldinzicht is gekomen.
In een speciale uitzending van 'Telefacts' waar maanden aan gewerkt is en die vanavond, dinsdag 12 mei om 21.40 uur, wordt uitgezonden, blijkt dat Marc Dutroux nog steeds zijn onschuld uitschreeuwt. Dat blijkt uit nieuw en uniek videomateriaal waarin Marc Dutroux te zien en te horen is. 'Telefacts' onderzoekt wat de uitspraken van Marc Dutroux betekenen voor zijn vraag om vervroegd vrij te komen.
'Telefacts'-reporter Thomas Van Hemeledonck: 'We hebben de video's in handen gekregen, en hebben de afweging gemaakt of we ze ook zouden brengen. Uiteindelijk vinden we dat we ze moeten uitzenden omdat ze cruciaal zijn voor de vraag of Marc Dutroux vervroegd kan en mag vrijkomen. Zijn uitspraken zeggen veel over wie hij nog steeds is na 23 jaar opsluiting en of hij al dan niet schuldinzicht heeft gekregen. We kaderen zijn uitspraken ook telkens goed door experts aan het woord te laten. Uit respect voor de slachtoffers, hebben wij hen al snel gecontacteerd en geconfronteerd met de beelden. Zij waren ook meteen bereid om daarop te reageren.'
Onder meer Ronny Baudewyn (ex-advocaat van Marc Dutroux) en Stéphane Goux (assisenvoorzitter ten tijde van het proces Marc Dutroux) reageren in 'Telefacts' op de uitspraken van Marc Dutroux. Gerechtspsychiater Hans Hellebuyck schat de kansen van Marc Dutroux na deze uitspraken nog kleiner in: 'Als Dutroux écht wil vrijkomen, dan schiet hij zichzelf hiermee wel in de voet.'
De slachtoffers van Marc Dutroux reageren ontzet in 'Telefacts'. 'Het doet pijn om dit te horen', zeggen de ouders van An Marchal, die in 1995 vermoord werd door Marc Dutroux. 'Hij klaagt over wat ze zijn kinderen en zijn vrouw hebben aangedaan. Sorry, maar wat heeft hij òns aangedaan?' Ook de ouders van Eefje Lambrecks konden de uitspraken van Marc Dutroux bekijken en reageren in 'Telefacts'.
De redactie van 'Telefacts' confronteerde ook de huidige advocaat van Marc Dutroux met zijn uitspraken. Hij wenste niet te reageren, maar neemt akte van wat Marc Dutroux zegt.
'Telefacts Special', dinsdag 12 mei om 21.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BNNVARA zoekt singles voor nieuw liefdesavontuur in 'First Dates Beach Club'
- Kijkcijfers: maandag 18 mei 2026
- Margriet Hermans zet punt achter carrière na diagnose van zeldzame kanker
- Fantastische Europa League-finale voor heel Nederland gratis te zien bij Ziggo Sport
- Musical Awards Gala 2026 woensdag op NPO 1
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- De jury van 'Huis Gemaakt' is streng in Langdorp: 'Boring as hell'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De Anderlechtse Haard
- Slachtoffers, familie en speciale eenheden blikken voor het eerst terug op 'Die ochtend in Ede'
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie'
Kijktip van de dag

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































