'Telefacts Special': Marc Dutroux spreekt opnieuw na bijna 20 jaar

Net nu Marc Dutroux, 's lands bekendste seriemoordenaar, een aanvraag heeft lopen om vervroegd vrij te kunnen komen, laat hij opnieuw van zich horen.
Drie gerechtspsychiaters maken op dit moment, op vraag van de advocaat van Marc Dutroux, een nieuw psychiatrisch rapport op. Daarbij gaan ze na of Marc Dutroux na 23 jaar celstraf veranderd is en tot schuldinzicht is gekomen.
In een speciale uitzending van 'Telefacts' waar maanden aan gewerkt is en die vanavond, dinsdag 12 mei om 21.40 uur, wordt uitgezonden, blijkt dat Marc Dutroux nog steeds zijn onschuld uitschreeuwt. Dat blijkt uit nieuw en uniek videomateriaal waarin Marc Dutroux te zien en te horen is. 'Telefacts' onderzoekt wat de uitspraken van Marc Dutroux betekenen voor zijn vraag om vervroegd vrij te komen.
'Telefacts'-reporter Thomas Van Hemeledonck: 'We hebben de video's in handen gekregen, en hebben de afweging gemaakt of we ze ook zouden brengen. Uiteindelijk vinden we dat we ze moeten uitzenden omdat ze cruciaal zijn voor de vraag of Marc Dutroux vervroegd kan en mag vrijkomen. Zijn uitspraken zeggen veel over wie hij nog steeds is na 23 jaar opsluiting en of hij al dan niet schuldinzicht heeft gekregen. We kaderen zijn uitspraken ook telkens goed door experts aan het woord te laten. Uit respect voor de slachtoffers, hebben wij hen al snel gecontacteerd en geconfronteerd met de beelden. Zij waren ook meteen bereid om daarop te reageren.'
Onder meer Ronny Baudewyn (ex-advocaat van Marc Dutroux) en Stéphane Goux (assisenvoorzitter ten tijde van het proces Marc Dutroux) reageren in 'Telefacts' op de uitspraken van Marc Dutroux. Gerechtspsychiater Hans Hellebuyck schat de kansen van Marc Dutroux na deze uitspraken nog kleiner in: 'Als Dutroux écht wil vrijkomen, dan schiet hij zichzelf hiermee wel in de voet.'
De slachtoffers van Marc Dutroux reageren ontzet in 'Telefacts'. 'Het doet pijn om dit te horen', zeggen de ouders van An Marchal, die in 1995 vermoord werd door Marc Dutroux. 'Hij klaagt over wat ze zijn kinderen en zijn vrouw hebben aangedaan. Sorry, maar wat heeft hij òns aangedaan?' Ook de ouders van Eefje Lambrecks konden de uitspraken van Marc Dutroux bekijken en reageren in 'Telefacts'.
De redactie van 'Telefacts' confronteerde ook de huidige advocaat van Marc Dutroux met zijn uitspraken. Hij wenste niet te reageren, maar neemt akte van wat Marc Dutroux zegt.
'Telefacts Special', dinsdag 12 mei om 21.40 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Een clubhuis vóór kerst: De Warmste Week wil al 1 van de 216 projecten samen realiseren
- 'On ira tous au paradis': Lidewij Nuitten volgt 11 jaar lang een Brussels gezin
- ‘Is ’t gelukt?’: Ward Lemmelijn en Bart Cannaerts falen, Fien Germijns haalt het op het nippertje
- 'De Verraders': Kürt Rogiers verraden door zijn eigen kompanen: 'Nu hoop ik dat de bondgenoten winnen'
- Emmy-winnaar 'KABAM!' terug met nieuwe avonturen over grote en kleine angsten
- D-Day lonkt in 'Mijn Restaurant': Thaise ribbetjes zorgen voor discussie in Halle
- Repetitie tijdens halve finale van 'Got Talent' loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama
- Dinsdag in 'Focus': waarom drinken we steeds vaker alcoholvrij?
- 'Dwars door de Pyreneeën' door Catalonië naar de zee
- Deze onderwerpen behandelt 'Radar' maandag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'In the End' van Linkin Park twee jaar op rij op nummer 1 in de '500 van de jaren nul'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' duikt weer in de rijke Nederlandse muziekgeschiedenis
Multimedia SPOTLIGHT
-
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Viktor Verhulst (31) sterft na een val uit Nachtwacht-Flyer in Plopsaland. Bockie wil weten wat het allerlaatste is wat Vik wil eten voor zijn dood.
'Salut en de Kost', om 22.30 uur op Play.




































