'Telefacts NU' doorbreekt taboe rond endometriose

'Telefacts NU' vertelt op dinsdag 29 september om 21.55 het verhaal van de 36-jarige Ellen uit Gent in haar strijd tegen endometriose. In ons land lijden meer dan twee miljoen vrouwen aan deze ziekte die nog onbekend, onbesproken en onderschat is.
'De officiële cijfers spreken van 1 op de 10 vrouwen', zegt Professor Christel Meuleman van het UZ Leuven in de reportage, een absolute referentie wat betreft endometriose. 'Uit mijn dertig jaar ervaring weet ik dat dit maar het topje van de ijsberg is. In werkelijkheid treft de ziekte 1 op de drie vrouwen. Dit is dé vijand van de vrouw.' Bovendien is de impact van endometriose niet alleen immens voor vrouwen, maar weegt dit ook zwaar door op het leven van hun partner.
Ellen heeft al tien jaar elke maand erge pijn in haar buik. 'Net als drie op de tien vrouwen krijgt ze al die jaren van gynaecologen te horen dat dit normaal is en nu eenmaal bij ongesteld zijn hoort. Maar dat is het niet. In werkelijkheid heeft Ellen een zware vorm van endometriose, net als heel wat andere vrouwen. Als endometriose niet wordt behandeld, kan het tot onvruchtbaarheid leiden', legt Professor Christel Meuleman uit. Ellen slaagde erin om samen met haar partner Thomas de jarenlange strijd tegen de ziekte zélf in beeld te brengen. 'Taboe in de buik' is hun verhaal, verteld door henzelf. Met deze reportage wil 'Telefacts NU' het taboe rond de ziekte doorbreken.
Ellen: 'Mijn partner en ik hebben deze documentaire niet alleen voor onszelf gemaakt, maar voor al die andere meisjes en vrouwen. Ik hoop echt dat zij veel vroeger geholpen kunnen worden en niet moeten doormaken wat ik heb meegemaakt.'
'Telefacts NU', dinsdag 29 september om 21.55 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Maria vertegenwoordigt Nederland tijdens de internationale finale van het Junior Eurovisie Songfestival
- Hila Noorzai krijgt opnieuw eigen talkshow op NPO 1
- NOS zendt ook de komende vier jaar het Nederlandse schaatsen en shorttrack uit
- Douwe Bob wil 'De Beste Singer-Songwriter van Nederland' terugbrengen
- Talpa haalt Saudi Pro League exclusief naar Nederland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Max wordt beroofd van al zijn bezittingen en kan nog net de stad Bartertown, die gerund wordt door Aunt Entity, bereiken. Hij sluit een deal met Entity en vecht namens haar in de Thunderdome, een kooi waarin gevechten op leven en dood worden gehouden. Entity belazert hem en gooit hem de woestijn in. Met de hulp van een groep kinderen, die hij bij een oase vindt, gaat Max terug naar Bartertown om met Entity af te rekenen.
'Mad Max Beyond Thunderdome', film uit 1985 met oa. Mel Gibson en Tina Turner, om 20.35 uur op Play Actie.



































