'Telefacts': mijn eerste week op kleuterinternaat

"Mama, mama. Ik wil mijn mama !" Esra is amper 3 jaar en zit sinds vorige week op internaat. Haar eerste avond op het internaat is zonder twijfel de moeilijkste avond uit haar jonge leven. "Maar er is momenteel geen andere oplossing", zegt Sandra -de moeder van Esra. "Ik en mijn man werken allebei fulltime en we kloppen lange dagen. Met als resultaat dat Esra te weinig structuur krijgt thuis."
T
elefacts volgt Esra tijdens haar eerste week. Evi en Angelique zijn de twee opvoeders die instaan voor de kleuters. Zij zijn er, in tegenstelling tot de ouders, constant. Troost bieden is één van hun taken. Vooral vanavond. "We kunnen de mama natuurlijk niet vervangen. Dat proberen we ook niet. Ik probeer nu enkel om Esra te kalmeren, zodat ze de slaap kan vatten. Want als ze morgen moe is, dan zal ze sowieso nog meer naar haar mama verlangen. Dat is zo als kindjes moe zijn."
Evi slaagt in haar opzet: een half uur later slaapt de kleuter als een roos. De volgende ochtend, echter, mag ze opnieuw troost bieden … Terwijl de andere kleuters zich gedisciplineerd wassen en aankleden staat Esra er wat beduusd bij. "Dat loopt wel los", verzekert de opvoedster ons. "Het is allemaal heel erg nieuw voor haar moet je weten."
In het internaat in Ledeberg zitten naast Esra nog 12 andere kleuters. De redenen voor hun verblijf hier zijn volgens de directie uiteenlopend: "Veel van de kinderen komen uit gescheiden gezinnen. Een andere grote groep zijn de kinderen van zelfstandigen. Iets wat je wel altijd terughoort, is dat ouders benadrukken dat ze het beste wensen voor hun kind. En dan is dit vaak de beste oplossing." Volgens het Ministerie van Onderwijs zaten er vorig schooljaar zo'n 140 kleuters op internaat. En dat aantal stijgt, elk jaar. "Het is een trend aan het worden ja", klinkt het in Ledeberg.
'Telefacts', woensdag 28 november om 22.10 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Die moet ik in mijn team hebben': Coach Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen'
- Studio 100 hoopt nieuw tijdelijk theater te bouwen in Hofstade
- Dan keert 'Blind Gekocht' terug op Play
- Floortje Dessing vraagt aandacht voor uitbuiting wilde dieren voor vermaak toeristen
- 'Een Vergetelijk Mooie Reis': Paul de Leeuw reist met mensen met dementie naar Benidorm
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Waar mag ik je voor wakker maken?
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Manon
- Politie toont verdachte explosie Atrium in 'Opsporing Verzocht'
- Toby Alderweireld gaat culinaire strijd aan met drie West-Vlamingen in 'Komen Eten'
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
- Qmusic-dj’s Mattie & Marieke gaan de strijd aan met de zomertijd
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+
Kijktip van de dag

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.
'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.
































