'Telefacts': mijn eerste week op kleuterinternaat

dinsdag 27 november 2007

"Mama, mama. Ik wil mijn mama !" Esra is amper 3 jaar en zit sinds vorige week op internaat. Haar eerste avond op het internaat is zonder twijfel de moeilijkste avond uit haar jonge leven. "Maar er is momenteel geen andere oplossing", zegt Sandra -de moeder van Esra. "Ik en mijn man werken allebei fulltime en we kloppen lange dagen. Met als resultaat dat Esra te weinig structuur krijgt thuis."

T


elefacts volgt Esra tijdens haar eerste week. Evi en Angelique zijn de twee opvoeders die instaan voor de kleuters. Zij zijn er, in tegenstelling tot de ouders, constant. Troost bieden is één van hun taken. Vooral vanavond. "We kunnen de mama natuurlijk niet vervangen. Dat proberen we ook niet. Ik probeer nu enkel om Esra te kalmeren, zodat ze de slaap kan vatten. Want als ze morgen moe is, dan zal ze sowieso nog meer naar haar mama verlangen. Dat is zo als kindjes moe zijn."  

Evi slaagt in haar opzet: een half uur later slaapt de kleuter als een roos. De volgende ochtend, echter, mag ze opnieuw troost bieden … Terwijl de andere kleuters zich gedisciplineerd wassen en aankleden staat Esra er wat beduusd bij. "Dat loopt wel los", verzekert de opvoedster ons. "Het is allemaal heel erg nieuw voor haar moet je weten."

In het internaat in Ledeberg zitten naast Esra nog 12 andere kleuters. De redenen voor hun verblijf hier zijn volgens de directie uiteenlopend: "Veel van de kinderen komen uit gescheiden gezinnen. Een andere grote groep zijn de kinderen van zelfstandigen. Iets wat je wel altijd terughoort, is dat ouders benadrukken dat ze het beste wensen voor hun kind. En dan is dit vaak de beste oplossing." Volgens het Ministerie van Onderwijs zaten er vorig schooljaar zo'n 140 kleuters op internaat. En dat aantal stijgt, elk jaar. "Het is een trend aan het worden ja", klinkt het in Ledeberg.  

'Telefacts', woensdag 28 november om 22.10 uur bij VTM.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.

'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:40
    Lost luggage
    23:31
    Keno
  • 22:35
    Black sands
    00:12
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:30
    So You Think You Can Dance
    00:30
    The Good Doctor
  • 23:05
    Hitman
    00:45
    Geen uitzending
  • 22:10
    The Boy Next Door
    23:50
    The Big Bang Theory
  • 22:35
    You Don't Mess With the Zohan
  • 22:40
    ER
    00:15
    Suits
  • 23:20
    Nonkel Jef
    23:50
    Pa heeft een lief
  • 23:05
    Watson
    00:45
    Vik & Gert
  • 22:30
    FBI: International
    00:20
    So Help Me Todd
  • 23:00
    Copshop
    01:05
    Blood & Treasure
  • 22:40
    Kinderen kopen een huis
    23:35
    A Place in the Sun
  • 23:05
    CSI: Miami
    00:00
    The Rookie
  • 23:21
    Trends Talk
    23:57
    Z-Nieuws
  • 23:16
    Hallo Roger
    23:55
    5-voor-12
  • 23:20
    Chris Cooks Cymru
    23:50
    Becoming Meewis
  • 21:50
    Murder in Provence
    23:40
    Harry Wild
  • 23:20
    Flightplan
    01:05
    Scrubs
  • 23:15
    Een vergetelijk mooie reis
    00:05
    NOS Journaal Laat
  • 23:00
    Ridley
    00:30
    De Nachtzoen
  • 22:05
    Eefje de Visser live at Best Kept Secret
    23:40
    Louis Theroux: A Place for Paedophiles