'Telefacts': mijn eerste week op kleuterinternaat

"Mama, mama. Ik wil mijn mama !" Esra is amper 3 jaar en zit sinds vorige week op internaat. Haar eerste avond op het internaat is zonder twijfel de moeilijkste avond uit haar jonge leven. "Maar er is momenteel geen andere oplossing", zegt Sandra -de moeder van Esra. "Ik en mijn man werken allebei fulltime en we kloppen lange dagen. Met als resultaat dat Esra te weinig structuur krijgt thuis."
T
elefacts volgt Esra tijdens haar eerste week. Evi en Angelique zijn de twee opvoeders die instaan voor de kleuters. Zij zijn er, in tegenstelling tot de ouders, constant. Troost bieden is één van hun taken. Vooral vanavond. "We kunnen de mama natuurlijk niet vervangen. Dat proberen we ook niet. Ik probeer nu enkel om Esra te kalmeren, zodat ze de slaap kan vatten. Want als ze morgen moe is, dan zal ze sowieso nog meer naar haar mama verlangen. Dat is zo als kindjes moe zijn."
Evi slaagt in haar opzet: een half uur later slaapt de kleuter als een roos. De volgende ochtend, echter, mag ze opnieuw troost bieden … Terwijl de andere kleuters zich gedisciplineerd wassen en aankleden staat Esra er wat beduusd bij. "Dat loopt wel los", verzekert de opvoedster ons. "Het is allemaal heel erg nieuw voor haar moet je weten."
In het internaat in Ledeberg zitten naast Esra nog 12 andere kleuters. De redenen voor hun verblijf hier zijn volgens de directie uiteenlopend: "Veel van de kinderen komen uit gescheiden gezinnen. Een andere grote groep zijn de kinderen van zelfstandigen. Iets wat je wel altijd terughoort, is dat ouders benadrukken dat ze het beste wensen voor hun kind. En dan is dit vaak de beste oplossing." Volgens het Ministerie van Onderwijs zaten er vorig schooljaar zo'n 140 kleuters op internaat. En dat aantal stijgt, elk jaar. "Het is een trend aan het worden ja", klinkt het in Ledeberg.
'Telefacts', woensdag 28 november om 22.10 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'The Auction House: Yorkshire' op Discovery
- 'Met het Mes op Tafel' is terug
- ‘En nu is ze dood.’ van Phara de Aguirre en Nahid Shaikh op VRT Canvas legt de patronen achter femicide bloot
- Oud-VARA-presentator Koos Postema overleden. NTR zendt 'Het Laatste Woord' uit
- Onopgeloste raadsels ontrafeld op Discovery: nieuw seizoen 'Expedition Files' met Josh Gates
- 'Radar' maandag over parkeerklachten, ondoorzichtig biedingsproces en gevoelige productinformatie
- 'Alles in Orde!' gaat de familie Delens helpen
- Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X': halve finalisten krijgen verrassing
- Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap aan 130km/u: 'Blijf van ons ma!'
- Dit zijn de kandidaten van ‘De Dag van Vandaag’ deze week
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- KRO-NCRV's 'Pointer' over de gevaren van AI-chatapps
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- NPO Klassiek geeft startschot voor 'Filmmuziek Top 400': stembus geopend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?'
Kijktip van de dag

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.
'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.
































