'Telefacts': geen weg terug voor Anuna De Wever

'Ik moet mijn kamer niet meer opruimen van mijn moeder. Die vindt het belangrijker dat ik de planeet opruim.' Anuna De Wever is natuurlijk al lang geen gewone tiener van 17 meer.
Dat stelt reportagemaakster Cathérine Moerkerke vast die het meisje wekenlang heeft kunnen volgen. Tijdens de marsen, de bijeenkomsten met Youth for Climate, maar ook gewoon thuis bij haar drie zussen, bij zwemlessen voor kinderen en achter de schoolbanken. Ze vertelt over haar geaardheid en de kritiek die ze krijgt omdat ze zich als genderneutraal ziet.
Anuna: 'Volgens een internationaal onderzoek krijg ik de meeste haat, nog meer dan Greta. En blijkbaar gaat 80 procent van de haat over mijn gender. Heel spijtig dat mensen zich daarmee bezighouden, maar it is what it is.'
Het portret van Cathérine maakt duidelijk dat het geen toeval is dat Anuna in ons land – en zeker in Vlaanderen – het absolute boegbeeld van Youth for Climate werd. Anuna: 'Ik ben een dromer, ik denk gewoon heel vaak dat onrealistische dingen heel haalbaar zijn.'
Anuna, no way back toont de vastberadenheid van een meisje van 17 om de wereld te veranderen. Maar ook de onzekerheden, de ontgoochelingen die gepaard gaan met het wakker worden uit een naïviteit. Na een telefoontje van CD&V-voorzitter Wouter Beke barst ze in tranen uit. De grondwet wordt niet veranderd om klimaatwetten mogelijk te maken.
Anuna: 'Ik weet niet of het uiteindelijk vergeefse moeite zal geweest zijn of niet, maar ik heb tenminste geprobeerd.'
Cathérine polst ook naar Anuna's toekomst, nu ze haar plannen om rechten te studeren heeft opgegeven. En ze confronteert haar met de commentaar op haar verre reizen. 'Die ga ik blijven doen', zegt ze vastberaden. 'Ik vind het belangrijk om een stuk van de wereld te zien. In het najaar wil ik opnieuw naar Amerika. Niet meer met het vliegtuig, maar met de boot.'
'Telefacts', woensdag 15 mei om 23.15 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Verrassing! Patrick Van Der Vorst mengt zich opnieuw onder de 'Stukken Van Mensen'-dealers
- Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO'
- NTR presenteert de eerste ramadanserie voor de hele familie 'All You Can Eid'
- NTR viert ramadan met verhalen die verbinden
- Ruben Van Gucht, Metejoor, Astrid Coppens, Toby Alderweireld openen hun deuren voor nieuw seizoen 'Komen Eten'
- Minister Femke Wiersma bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- 'Kassa' vergelijkt bloemenprijzen
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' belt zaterdag met Frans Kalf
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
Multimedia SPOTLIGHT
-
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden!
Kijktip van de dag

In ZOO Planckendael begint de lente met de terugkeer van de ooievaars. Ooievaar Flint bouwt zijn eerste nest, terwijl neushoorn Karamat hoogzwanger is. Ook sneeuwluipaard Diem lijkt drachtig, wat belangrijk is voor het voortbestaan van de soort.
'Het echte leven in de ZOO', om 19.55 uur op VTM.



































