'Telefacts' dinsdag over burenruzies en marketing

maandag 10 februari 2014

We worden steeds intoleranter in onze relatie met de buurman: één op drie Vlamingen schiet niet op met de buren, een kwart heeft zelfs een ernstig conflict.

Volgens oud-vrederechter Jan Nolf kennen we onze buren nog nauwelijks en maken we daardoor meer ruzie: 'Onbekend maakt onbemind', aldus Nolf.


Vorige week haalde zo'n burenruzie in Maasmechelen het nieuws: een man had zijn buurvrouw met prikkeldraad van de wereld afgesneden. Telefacts gaat ter plaatse kijken of er ondertussen al sprake van toenadering is.

De absurde ruzie is lang geen alleenstaand geval. Tien procent van de dossiers op het vredegerecht zijn burenconflicten. En dat is maar het topje van de ijsberg. Hierdoor werden bemiddelaars in het leven geroepen, die voor beterschap moeten zorgen. Zo was Renaat Schoukens tien jaar geleden de eerste burenbemiddelaar van Vlaanderen en zijn er ondertussen in elke provincie vrijwilligers die ruzies proberen op te lossen door te praten. 'Wij spreken ons niet uit over gelijk of ongeluk. We proberen ervoor te zorgen dat de mensen samen een oplossing vinden', aldus Schoukens.

Marketing zit tussen de oren
Kopen we in de supermarkt enkel wat we lekker vinden of waar we de grootste korting op krijgen? Of hebben marketeers andere methodes om ons te overtuigen hun product te kopen? Telefacts toont dat onze hersenen tijdens het shoppen constant impulsen krijgen, zonder dat we dat zelf weten. Marketing - en zeker neuromarketing – zit blijkbaar tussen de oren.

Ons brein wordt tijdens het winkelen constant gestimuleerd. We worden geprikkeld door foto’s, door letters en zelfs door geuren. Grote bedrijven werken met hersenscans om ons brein beter te lezen. Door onze hersenreactie te analyseren, weten ze perfect wat we willen. En kunnen ze ons overtuigen om voor hun product te kiezen.

'Telefacts', dinsdag 11 februari om 21.45 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'I Can See Your Voice' (VTM)

Wie krijgt de eer om met Dana Winner 'One Moment in Time' te zingen? Eddy en Karla, twee Limburgse padelvrienden, beslissen. In vijf rondes ontdekken ze wie van zeven performers echt kan zingen en wie maar doet alsof.

'I Can See Your Voice', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Vive le vélo
    21:55
    Eviva Espana
  • 20:35
    Monsieur Spade
    22:15
    Living
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Tien Om Te Zien
    22:00
    I Can See Your Voice
  • 20:30
    John Wick: Chapter 2
    22:45
    The Last Stand
  • 20:30
    A Simple Favor
    22:40
    Bean
  • 20:35
    Ghostbusters II
    22:30
    Barb Wire
  • 20:35
    Based On A True Story
    23:05
    ER
  • 21:05
    Benidorm
    22:05
    Airwolf
  • 20:35
    Four Weddings and a Funeral
    22:55
    De douane in actie
  • 20:35
    Elsbeth
    22:30
    NCIS: Origins
  • 20:35
    Lethal Weapon 3
    22:45
    Superman Returns
  • 20:35
    Kopen Of Slopen?
    21:50
    Luxe Listings Sydney
  • 20:30
    My Boyfriend, My Rapist: The Secret Footage
    22:30
    Without a Trace
  • 21:08
    Z-Beurs
    21:21
    Trends Talk
  • 21:14
    De perfecte badkamer
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Lekker Messy - Weekmenu
    22:15
    Meat Timon
  • 21:00
    Harry Wild
    21:50
    McDonald and Dodds
  • 20:35
    Scandal
    22:25
    I, Robot
  • 20:35
    Muziekfeest op het plein
    21:30
    MAX Muziekspecial
  • 21:05
    Patience
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:20
    De slimste mens België
    21:35
    Sluipschutters