'Telefacts' dinsdag over burenruzies en marketing

maandag 10 februari 2014

We worden steeds intoleranter in onze relatie met de buurman: één op drie Vlamingen schiet niet op met de buren, een kwart heeft zelfs een ernstig conflict.

Volgens oud-vrederechter Jan Nolf kennen we onze buren nog nauwelijks en maken we daardoor meer ruzie: 'Onbekend maakt onbemind', aldus Nolf.


Vorige week haalde zo'n burenruzie in Maasmechelen het nieuws: een man had zijn buurvrouw met prikkeldraad van de wereld afgesneden. Telefacts gaat ter plaatse kijken of er ondertussen al sprake van toenadering is.

De absurde ruzie is lang geen alleenstaand geval. Tien procent van de dossiers op het vredegerecht zijn burenconflicten. En dat is maar het topje van de ijsberg. Hierdoor werden bemiddelaars in het leven geroepen, die voor beterschap moeten zorgen. Zo was Renaat Schoukens tien jaar geleden de eerste burenbemiddelaar van Vlaanderen en zijn er ondertussen in elke provincie vrijwilligers die ruzies proberen op te lossen door te praten. 'Wij spreken ons niet uit over gelijk of ongeluk. We proberen ervoor te zorgen dat de mensen samen een oplossing vinden', aldus Schoukens.

Marketing zit tussen de oren
Kopen we in de supermarkt enkel wat we lekker vinden of waar we de grootste korting op krijgen? Of hebben marketeers andere methodes om ons te overtuigen hun product te kopen? Telefacts toont dat onze hersenen tijdens het shoppen constant impulsen krijgen, zonder dat we dat zelf weten. Marketing - en zeker neuromarketing – zit blijkbaar tussen de oren.

Ons brein wordt tijdens het winkelen constant gestimuleerd. We worden geprikkeld door foto’s, door letters en zelfs door geuren. Grote bedrijven werken met hersenscans om ons brein beter te lezen. Door onze hersenreactie te analyseren, weten ze perfect wat we willen. En kunnen ze ons overtuigen om voor hun product te kiezen.

'Telefacts', dinsdag 11 februari om 21.45 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ruben Nicolai met 'Ik Weet Er Alles Van' op VTM

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).

'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    Gloria mundi
    23:17
    Eurodreams
  • 19:45
    Sporza: EK Atletiek 2026
    22:55
    Io capitano
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:00
    Telefacts Zomer
    22:50
    Chicago P.D.
  • 22:05
    Will Trent
    23:00
    9-1-1: Lone Star
  • 22:25
    Chaos Walking
    00:15
    S.W.A.T.
  • 22:15
    Ozark Law
    23:00
    Night Coppers
  • 22:25
    ER
    23:55
    Suits
  • 22:25
    Cheers
    22:50
    Chez Bompa Lawijt
  • 21:40
    Blind Gekocht NL
    23:00
    Blind Gekocht
  • 22:40
    Friends
    23:40
    Modern Family
  • 22:15
    Leverage: Redemption
    23:15
    NCIS: Los Angeles
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 22:20
    Without a Trace
    23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:33
    Z-Beurs
    22:46
    Z-Food
  • 22:35
    De perfecte tuin
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:25
    Foodies & The City
    23:00
    Lekker Messy
  • 21:55
    Grantchester
    23:50
    Harry Wild
  • 21:50
    Prison Break
    22:45
    Below Deck Mediterranean
  • 22:15
    Goedenavond Nederland
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    Het Uur van de Wolf
    00:25
    Pauscast
  • 19:50
    NOS Sport: EK Atletiek 2026
    23:20
    Yorkshire Air 999