'Taboe' zondag met Mensen op de vlucht

Philippe brengt deze week in 'Taboe' tijd door met vijf mensen op de vlucht: Sareh, Said, Hadwan, Ise en Shakera. Vijf mensen die hun leven totaal hebben omgegooid en alles achterlieten, in een wanhopige poging om een veilige plek te vinden.
Bij de eerste activiteit laat Philippe zich rondvaren door Hadwan en Ise, Shakera wordt al snel ‘tante Shakera’ en de groep leert Said soldaatjes met een zachtgekookt eitje eten. Ze trotseren een ijsbad, spelen cricket en genieten samen van hun vakantie in Gulpen-Wittem.
De gasten:
Shakera (57) komt uit Afghanistan en is van opleiding ingenieur-architect. Toen ze afstudeerde, droegen vrouwen in Afghanistan nog korte rokjes en korte mouwen. Met de komst van de Taliban, begin jaren 90, veranderde alles. Haar man had een hoge functie in het leger en moest onderduiken. Shakera besloot om te vluchten met haar kinderen en na een lange tocht kwamen ze in België terecht. Ze heeft moeten knokken om in België alle kansen te kunnen krijgen en nu, 29 jaar later, woont ze samen met haar man in Edegem, is ze oma geworden en werkt ze als architect.
Ise (26) komt uit Somalië en woont nu bijna 10 jaar in België. Wanneer Ise 16 is, krijgt hij van een terreurgroep de opdracht om zijn oom, die bij de overheid werkt, te vermoorden. Zijn oom helpt hem om het land te verlaten en Ise vertrekt zonder afscheid te kunnen nemen van zijn familie. Ondertussen heeft Ise zijn draai gevonden in België, maar het gemis van zijn mama blijft.
Hadwan (36) komt uit Syrië, heeft een vrouw, 2 kinderen en woont nu 10 jaar in België. In 2014 beslist Hadwan om Syrië te verlaten omwille van de oorlog. Hadwan maakte de oversteek in een rubberboot. Zijn tocht was een traumatische ervaring, hij voelde niets meer toen hij in België aankwam. Om met zijn trauma om te gaan, stortte hij zich op zijn lessen Nederlands.
Said (30) werkte in het Afghaanse leger maar toen de Taliban achter hem aankwam, moest hij Afghanistan verlaten. Hij kwam helemaal alleen in België terecht en de eerste jaren waren heel zwaar voor hem. Zonder vrienden en familie was het moeilijk om zijn draai te vinden.
Sareh (41) komt uit Iran. Sinds de Iraanse Revolutie van 1979 hebben vrouwen bijna geen vrijheiden meer in Iran. Sarehs zus was journaliste en dat werd steeds gevaarlijker. Toen haar zus besloot te vluchten, ging Sareh met haar mee. Ze was 18 en besefte amper wat er gebeurde. Het gemis van haar moeder was verschrikkelijk maar de veiligheid en vrijheid die ze in België voelt, zou ze met niets willen ruilen.
'Taboe', zondag 9 februari om 20.00 uur op VRT 1 en op VRT MAX.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Uitverkochte AFAS Dome-show van Pommelien Thijs zondag op VRT 1 en VRT MAX
- Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis' voor hij zichzelf verliest?
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Team Mathieu ligt volledig uit ‘The Voice’: deze zeven kandidaten gaan door
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz
Kijktip van de dag

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.
'The Floor', om 20.30 uur op VTM.



































