'Taboe' zondag met Mensen op de vlucht

Philippe brengt deze week in 'Taboe' tijd door met vijf mensen op de vlucht: Sareh, Said, Hadwan, Ise en Shakera. Vijf mensen die hun leven totaal hebben omgegooid en alles achterlieten, in een wanhopige poging om een veilige plek te vinden.
Bij de eerste activiteit laat Philippe zich rondvaren door Hadwan en Ise, Shakera wordt al snel ‘tante Shakera’ en de groep leert Said soldaatjes met een zachtgekookt eitje eten. Ze trotseren een ijsbad, spelen cricket en genieten samen van hun vakantie in Gulpen-Wittem.
De gasten:
Shakera (57) komt uit Afghanistan en is van opleiding ingenieur-architect. Toen ze afstudeerde, droegen vrouwen in Afghanistan nog korte rokjes en korte mouwen. Met de komst van de Taliban, begin jaren 90, veranderde alles. Haar man had een hoge functie in het leger en moest onderduiken. Shakera besloot om te vluchten met haar kinderen en na een lange tocht kwamen ze in België terecht. Ze heeft moeten knokken om in België alle kansen te kunnen krijgen en nu, 29 jaar later, woont ze samen met haar man in Edegem, is ze oma geworden en werkt ze als architect.
Ise (26) komt uit Somalië en woont nu bijna 10 jaar in België. Wanneer Ise 16 is, krijgt hij van een terreurgroep de opdracht om zijn oom, die bij de overheid werkt, te vermoorden. Zijn oom helpt hem om het land te verlaten en Ise vertrekt zonder afscheid te kunnen nemen van zijn familie. Ondertussen heeft Ise zijn draai gevonden in België, maar het gemis van zijn mama blijft.
Hadwan (36) komt uit Syrië, heeft een vrouw, 2 kinderen en woont nu 10 jaar in België. In 2014 beslist Hadwan om Syrië te verlaten omwille van de oorlog. Hadwan maakte de oversteek in een rubberboot. Zijn tocht was een traumatische ervaring, hij voelde niets meer toen hij in België aankwam. Om met zijn trauma om te gaan, stortte hij zich op zijn lessen Nederlands.
Said (30) werkte in het Afghaanse leger maar toen de Taliban achter hem aankwam, moest hij Afghanistan verlaten. Hij kwam helemaal alleen in België terecht en de eerste jaren waren heel zwaar voor hem. Zonder vrienden en familie was het moeilijk om zijn draai te vinden.
Sareh (41) komt uit Iran. Sinds de Iraanse Revolutie van 1979 hebben vrouwen bijna geen vrijheiden meer in Iran. Sarehs zus was journaliste en dat werd steeds gevaarlijker. Toen haar zus besloot te vluchten, ging Sareh met haar mee. Ze was 18 en besefte amper wat er gebeurde. Het gemis van haar moeder was verschrikkelijk maar de veiligheid en vrijheid die ze in België voelt, zou ze met niets willen ruilen.
'Taboe', zondag 9 februari om 20.00 uur op VRT 1 en op VRT MAX.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wendy van Dijk presenteert nieuw seizoen van 'So You Think You Can Dance'
- Jet de Nijs, Edino van Dorsten en Numidia te gast in 'Carrie op Vrijdag'
- 'Bargain Block: New Orleans' vanaf zaterdag op HGTV
- Maak kennis met de jury van 'So You Think You Can Dance'
- Telenet pompt 45 miljoen euro extra in Play Media
- 'Meldpunt Actueel' over verwarring aan het sterfbed
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- Els van Doesburg over haar liefde voor Peter De Roover in 'Maison Verhulst'
- 'Zembla' donderdag over internationale zaadhandel
- Limburgse kasteelheer raakt verzeild in drugsdossier door verhuur duivenhok
- 538 Koningsdag keert terug naar Breda met meer dan 30 artiesten
- Radiozender JOE eert voetbalhistorie met unieke 'Legend-badge' tijdens PSV - Feyenoord
- Ja, poit! De Jordy kaapt wekelijks digitale themazender Q-Foute Radio met zijn 'Happy Hour'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Hengelo
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.
'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.



































