'Taboe' zondag met Mensen op de vlucht

Philippe brengt deze week in 'Taboe' tijd door met vijf mensen op de vlucht: Sareh, Said, Hadwan, Ise en Shakera. Vijf mensen die hun leven totaal hebben omgegooid en alles achterlieten, in een wanhopige poging om een veilige plek te vinden.
Bij de eerste activiteit laat Philippe zich rondvaren door Hadwan en Ise, Shakera wordt al snel ‘tante Shakera’ en de groep leert Said soldaatjes met een zachtgekookt eitje eten. Ze trotseren een ijsbad, spelen cricket en genieten samen van hun vakantie in Gulpen-Wittem.
De gasten:
Shakera (57) komt uit Afghanistan en is van opleiding ingenieur-architect. Toen ze afstudeerde, droegen vrouwen in Afghanistan nog korte rokjes en korte mouwen. Met de komst van de Taliban, begin jaren 90, veranderde alles. Haar man had een hoge functie in het leger en moest onderduiken. Shakera besloot om te vluchten met haar kinderen en na een lange tocht kwamen ze in België terecht. Ze heeft moeten knokken om in België alle kansen te kunnen krijgen en nu, 29 jaar later, woont ze samen met haar man in Edegem, is ze oma geworden en werkt ze als architect.
Ise (26) komt uit Somalië en woont nu bijna 10 jaar in België. Wanneer Ise 16 is, krijgt hij van een terreurgroep de opdracht om zijn oom, die bij de overheid werkt, te vermoorden. Zijn oom helpt hem om het land te verlaten en Ise vertrekt zonder afscheid te kunnen nemen van zijn familie. Ondertussen heeft Ise zijn draai gevonden in België, maar het gemis van zijn mama blijft.
Hadwan (36) komt uit Syrië, heeft een vrouw, 2 kinderen en woont nu 10 jaar in België. In 2014 beslist Hadwan om Syrië te verlaten omwille van de oorlog. Hadwan maakte de oversteek in een rubberboot. Zijn tocht was een traumatische ervaring, hij voelde niets meer toen hij in België aankwam. Om met zijn trauma om te gaan, stortte hij zich op zijn lessen Nederlands.
Said (30) werkte in het Afghaanse leger maar toen de Taliban achter hem aankwam, moest hij Afghanistan verlaten. Hij kwam helemaal alleen in België terecht en de eerste jaren waren heel zwaar voor hem. Zonder vrienden en familie was het moeilijk om zijn draai te vinden.
Sareh (41) komt uit Iran. Sinds de Iraanse Revolutie van 1979 hebben vrouwen bijna geen vrijheiden meer in Iran. Sarehs zus was journaliste en dat werd steeds gevaarlijker. Toen haar zus besloot te vluchten, ging Sareh met haar mee. Ze was 18 en besefte amper wat er gebeurde. Het gemis van haar moeder was verschrikkelijk maar de veiligheid en vrijheid die ze in België voelt, zou ze met niets willen ruilen.
'Taboe', zondag 9 februari om 20.00 uur op VRT 1 en op VRT MAX.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Nieuwe KRO-NCRV-serie 'De Verloskundigen' volgt geboortezorg van dichtbij
- Kijk de aangrijpende serie 'One Day In My Body' op TLC
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Dit is nieuw bij RTL in juli
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'?
Kijktip van de dag

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.
'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.



































