Steven Van Herreweghe gamet met grootste Atari-joystick ter wereld in 'De Schuur van Scheire'

dinsdag 14 april 2015

Voor Steven Van Herreweghe gaat in 'De schuur van Scheire' een jongensdroom in vervulling. Kurt Beheydt heeft speciaal voor Steven de grootste Atari-controller ter wereld gebouwd: een levensgrote joystick die Steven terugkatapulteert naar zijn jeugd.

Het is de laatste aflevering van De schuur van Scheire en dus ook de laatste kans om topscorer Ruth Beeckmans te kloppen in het Schuur-gametoernooi. Steven Van Herreweghe 'bestijgt' de levensgrote Atari-joystick en waagt zijn kans in het spel Galaga. 'Da's echt terug naar de jaren tachtig. Hele avonden aan de joystick snokken en dan schieten. Het komt allemaal terugr', grapt Steven.


Kurt Beheydt demonstreert ook de eigen 3D-printer van De schuur. Hij toont wat je er allemaal mee kunt maken, zoals tussenstukjes om verschillende speelgoedsets met elkaar te verbinden bijvoorbeeld. Lego, Knex, Noppers: de mogelijkheden zijn schier oneindig.

Henk Rijckaert bouwt de allereerste stoommachine van Hero van Alexandrië na, en test die meteen ook uit in de keuken van Jeroen Zeus in Griekse tijd.

Henk en Lieven zijn bezeten van het wetenschappelijk verantwoorde speelgoed 'de jojo’. Voor 'De schuur van Scheire' kruipen ze allebei in een grote graafmachine om met een megajojo te spelen.

En 'De schuur van Scheire' maakt een Rube Goldbergmachine met een hele hoop van de bouwsels die ze in de afgelopen tien weken hebben gemaakt of uitgelegd. De origineelste manier om terug te blikken op tien weken 'De schuur van Scheire' op Eén.

'De schuur van Scheire', woensdag 15 april om 21.05 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Hoe denk je dat de wereld én je eigen leven eruit zullen zien over vijf jaar? Een prikkelende vraag die Wim De Vilder in 2020 stelde aan negen bekende en interessante landgenoten. In deze aflevering blikken Maaike Cafmeyer, Karl Vannieuwkerke en Marc Van Ranst terug op hun uitspraken van toen.

'Over 5 Jaar', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: Eindejaar
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    De Warmste Week
  • 10:50
    Edmond & Lucy
    07:00
    Sam & Julia
  • 09:40
    Geen uitzending
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:00
    My Kitchen Rules
    02:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:45
    Parks and Recreation
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:55
    A December Bride
    06:45
    A Joyous Christmas
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 10:45
    Coroner
    06:35
    New Amsterdam
  • 10:15
    NCIS: Los Angeles
    06:25
    Blue Bloods
  • 10:25
    Coupled Up for Christmas
    11:35
    Christmas in My Heart
  • 10:45
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:45
    Roger
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 10:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
    06:45
    Het feestmenu van ..
  • 10:05
    Death in Paradise
    07:00
    McDonald and Dodds
  • 10:45
    American Pickers
    12:55
    Storage Wars
  • 10:50
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 10:45
    Noord-Zuid-Oost-West
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:45
    Tip de Muis
    10:20
    Nelli en Nora