Stefan Hertmans in eerste aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 8 oktober 2021

Stefan Hertmans is een van onze meest gekoesterde en gelauwerde schrijvers. Hij debuteerde op zijn dertigste met de roman Ruimte, maar brak door bij het grote publiek in 2013 met de autobiografisch geïnspireerde roman Oorlog en Terpentijn.

Daarin vertelt hij het verhaal van zijn grootvader Urbain. Het boek raakte een gevoelige snaar bij lezers én maakte indruk op tal van literaire jury’s.


Sindsdien volgden de romans De bekeerlinge en De opgang, waarin hij complexe historische en maatschappelijke thema’s combineert met levensechte personages. Natuurlijk is hij meer dan een romancier. In zijn schrijfkamer in de Groene Gordel werkt hij ook aan theaterteksten, verhalen, essays en prachtige poëzie.

Zijn liefde voor taal gaat veel verder dan inkt en papier. Hij geniet ook intens van wat straffe muzikanten vertellen met hun instrumenten. Van de beeldtaal die regisseurs gebruiken om hun verhaal op het witte doek te brengen. En van wat je allemaal kan aflezen uit bepaalde schilderijen, als je maar je tijd neemt.

Vraag je Stefan Hertmans om zijn favoriete beeldfragmenten mee te brengen naar de studio, dan weet je dat muziek niet zal ontbreken. De liefde voor klassieke muziek en opera kreeg hij als kind mee, maar ook jazz heeft een bijzondere plek in zijn hart.

Naast schrijver is Stefan Hertmans ook docent in hart en nieren. Hij gaf jarenlang les aan het Stedelijk Secundair Kunstinstituut Gent, aan het KASK en aan verschillende internationale universiteiten en scholen. Duizenden studenten hingen er aan zijn lippen. Binnenkort is het de beurt aan 'Alleen Elvis'-kijkers.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 9 oktober omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    11:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 10:35
    Ridder Muis
    10:45
    Edmond & Lucy
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Familie
  • 10:25
    MasterChef Australië
    11:30
    Kitchen Nightmares
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:35
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:30
    Stargate SG-1
  • 10:30
    Snowed in for Christmas
    12:10
    A Glenbrooke Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:40
    Lang Leve de Liefde
  • 10:20
    FBI: Most Wanted
    12:10
    NCIS
  • 10:30
    Geen uitzending
    11:30
    The Neighborhood
  • 10:40
    Love It or List It UK
    11:35
    Lang Leve de Liefde
  • 10:15
    The Body..
    12:00
    Killer In Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:35
    Publireportage
    10:55
    Lauwers reisrubriek
  • 10:10
    Indian Summer
    11:00
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 10:10
    Murdoch Mysteries
    11:10
    Death in Paradise
  • 10:40
    Below Deck Down Under
    11:30
    Grey's Anatomy
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    10:45
    NOS Journaal
  • 10:35
    Het Uur van de Wolf: Gene Wilder - Achter de lach
    12:00
    NOS Journaal
  • 10:40
    George & Paul
    10:45
    Bol & Smik