Staf Coppens met klein hartje naar Rio De Janeiro

vrijdag 10 mei 2013

Vorige zaterdag zag dierenliefhebbend Vlaanderen hoe de enorme fascinatie voor wild life van Staf Coppens en zijn teamleden hen voor het eerst buiten de landsgrenzen leidde.

Ook in de elfde aflevering zoekt het 'Wild van Dieren'-team andere oorden op. Dit keer nemen Staf en zijn gepassioneerde dierenvrienden de kijker mee naar de wondere wereld van de exotische wilde dieren op het Zuid-Amerikaanse continent.


Ditmaal zijn het fotograaf-bioloog Frank en alternatieve safariman Koen die Staf meenemen. Dolenthousiast trekken de drie mannen naar het bruisende Rio de Janeiro in Brazilië: het walhalla van elke dierenliefhebber. In een ver verleden was deze miljoenenstad nog Atlantisch regenwoud. Vandaag doet het Wild van Dieren-team de test: Hoeveel jungle blijft er nog over in de dolle drukte van deze frivole stad? Staf is er al snel van overtuigd dat de wilde dieren in alle kleuren, maten en vormen er alleszins behoorlijk hun best doen.

Tot voor kort linkte Staf Rio de Janeiro niet eens aan wild life: 'Brazilië heb ik altijd gassocieerd met wilde dieren, maar Rio de Janeiro eigenlijk niet. En toch zijn wij er heen gegaan op zoek naar wild life, elk op onze eigen manier.' De weg die Staf in Rio bewandelt, is onder meer die richting de kaaimannen. Hij kreeg van Koen de opdracht om een close up te maken van deze gevaarlijke krokodil. Uiteraard neemt Staf zijn opdracht ernstig en dus waagt hij, weliswaar met een klein hartje, zijn kans.

Ondertussen leeft Koen zich uit op het beroemdste strand ter wereld: Copa Cabana. Tijdens zijn alternatieve safari vindt hij er naast de gekende zeester ook een zeekomkommer, een beestje dat ondanks zijn naam noch aan een dier, noch aan een komkommer doet denken…

Frank zoekt en vindt intussen wild dierenspektakel in insectenformaat in Rio. Het duurt echter niet lang vooraleer hij de drukke stad laat voor wat ze is. Hij wacht niet  langer op zijn teamgenoten en reist al alleen verder naar het Amazonewoud. Het lijkt Franks natuurlijke habitat wel: 'De Amazone is voor mij de meest geliefkoosde plek op aarde. Nergens vind je zoveel verschillende diersoorten als hier.' Van de eindeloze hoeveelheid exotische dieren die er leven, brengt hij een selectie in beeld met zijn magische macrolens.

'Wild van Dieren', zaterdag 11 mei om 19.45 uur op VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Anne de Baetzelier, Willy Sommers, Aaron Blommaert, Laura Tesoro 'Tien Om Te Zien' VTM 2025

Presentatoren Anne De Baetzelier, Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert strijken dit jaar neer aan het indrukwekkende Silt in Middelkerke. Vanavond komen o.a. Aaron Blommaert & Zoë Livay, Stan Van Samang, MAKSIM & Babet, K3, Metejoor, Sam Gooris, Bas Serra, Berre, De Romeo's en Niels Destadsbader langs. Belle Perez sluit de avond af met een sprankelend miniconcert.

'Tien om te Zien', om 20.35 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:50
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:18
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Autun, de overblijfselen van het Gallische Rome
  • 16:15
    De Marsupilami's
  • 16:10
    World's Funniest Videos
  • 15:55
    Hell's Kitchen USA
  • 15:10
    Definitely, Maybe
    17:10
    9-1-1
  • 16:00
    Xena: Warrior Princess
    16:55
    Stargate SG-1
  • 15:30
    Matlock
    16:25
    Suits
  • 15:55
    Geen uitzending
    16:25
    Wat nu weer?
  • 16:10
    Lang Leve de Liefde
    16:40
    De Moeite Waard?!
  • 16:00
    Grey's Anatomy
  • 15:40
    Pawn Stars
    16:30
    Two and a Half Men
  • 15:35
    Property Brothers
    16:30
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:19
    Tooldokter
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:50
    De Sterrenkaart
    16:25
    Open Vuur
  • 16:05
    The Doctor Blake Mysteries
    17:10
    Death in Paradise
  • 16:10
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck
  • 13:55
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:15
    Bak mee met MAX
    16:25
    Wildernis onder Water
  • 15:20
    Wow! Een bericht uit de ruimte
    16:50
    Brugklas marathon