Staf Coppens met klein hartje naar Rio De Janeiro

Vorige zaterdag zag dierenliefhebbend Vlaanderen hoe de enorme fascinatie voor wild life van Staf Coppens en zijn teamleden hen voor het eerst buiten de landsgrenzen leidde.
Ook in de elfde aflevering zoekt het 'Wild van Dieren'-team andere oorden op. Dit keer nemen Staf en zijn gepassioneerde dierenvrienden de kijker mee naar de wondere wereld van de exotische wilde dieren op het Zuid-Amerikaanse continent.
Ditmaal zijn het fotograaf-bioloog Frank en alternatieve safariman Koen die Staf meenemen. Dolenthousiast trekken de drie mannen naar het bruisende Rio de Janeiro in Brazilië: het walhalla van elke dierenliefhebber. In een ver verleden was deze miljoenenstad nog Atlantisch regenwoud. Vandaag doet het Wild van Dieren-team de test: Hoeveel jungle blijft er nog over in de dolle drukte van deze frivole stad? Staf is er al snel van overtuigd dat de wilde dieren in alle kleuren, maten en vormen er alleszins behoorlijk hun best doen.
Tot voor kort linkte Staf Rio de Janeiro niet eens aan wild life: 'Brazilië heb ik altijd gassocieerd met wilde dieren, maar Rio de Janeiro eigenlijk niet. En toch zijn wij er heen gegaan op zoek naar wild life, elk op onze eigen manier.' De weg die Staf in Rio bewandelt, is onder meer die richting de kaaimannen. Hij kreeg van Koen de opdracht om een close up te maken van deze gevaarlijke krokodil. Uiteraard neemt Staf zijn opdracht ernstig en dus waagt hij, weliswaar met een klein hartje, zijn kans.
Ondertussen leeft Koen zich uit op het beroemdste strand ter wereld: Copa Cabana. Tijdens zijn alternatieve safari vindt hij er naast de gekende zeester ook een zeekomkommer, een beestje dat ondanks zijn naam noch aan een dier, noch aan een komkommer doet denken…
Frank zoekt en vindt intussen wild dierenspektakel in insectenformaat in Rio. Het duurt echter niet lang vooraleer hij de drukke stad laat voor wat ze is. Hij wacht niet langer op zijn teamgenoten en reist al alleen verder naar het Amazonewoud. Het lijkt Franks natuurlijke habitat wel: 'De Amazone is voor mij de meest geliefkoosde plek op aarde. Nergens vind je zoveel verschillende diersoorten als hier.' Van de eindeloze hoeveelheid exotische dieren die er leven, brengt hij een selectie in beeld met zijn magische macrolens.
'Wild van Dieren', zaterdag 11 mei om 19.45 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn alle winnaars van De Ensors 2026
- 'Proefkonijnen' wint Zapp Award Favoriete Zapp Programma 2026
- 'Met het Mes op Tafel' keert terug na de Olympische Spelen
- VRT 1 toont eerste beelden van 'De Twaalf - De Botoxmoorden'
- Ruben Van Gucht laat het tempo los in 'De Columbus'
- 'Het triumviraat moet doorbroken worden': Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X'
- Konvooiers stevig op de proef gesteld met 'schimmelteenwijn': 'Ik heb schrik dat ze bloed gaan kotsen'
- Dit eet je deze week met 'Dagelijkse Kost'!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio-dj’s Tom & Joe terug met eigen show op Qmusic
- Rosie Stuart, TROY en WASTE zijn de winnaars van De Nieuwe Lichting 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job'
Kijktip van de dag

Vince en Sergio proberen wanhopig hun geheim te verbergen. Ondertussen bereiden Zoë en haar vrienden een gevaarlijke deal voor. Daarbovenop komt Gerrit gevaarlijk in de buurt van de waarheid.
'Badgast', om 21.00 uur op VRT 1.




































