Staf Coppens met klein hartje naar Rio De Janeiro

vrijdag 10 mei 2013

Vorige zaterdag zag dierenliefhebbend Vlaanderen hoe de enorme fascinatie voor wild life van Staf Coppens en zijn teamleden hen voor het eerst buiten de landsgrenzen leidde.

Ook in de elfde aflevering zoekt het 'Wild van Dieren'-team andere oorden op. Dit keer nemen Staf en zijn gepassioneerde dierenvrienden de kijker mee naar de wondere wereld van de exotische wilde dieren op het Zuid-Amerikaanse continent.


Ditmaal zijn het fotograaf-bioloog Frank en alternatieve safariman Koen die Staf meenemen. Dolenthousiast trekken de drie mannen naar het bruisende Rio de Janeiro in Brazilië: het walhalla van elke dierenliefhebber. In een ver verleden was deze miljoenenstad nog Atlantisch regenwoud. Vandaag doet het Wild van Dieren-team de test: Hoeveel jungle blijft er nog over in de dolle drukte van deze frivole stad? Staf is er al snel van overtuigd dat de wilde dieren in alle kleuren, maten en vormen er alleszins behoorlijk hun best doen.

Tot voor kort linkte Staf Rio de Janeiro niet eens aan wild life: 'Brazilië heb ik altijd gassocieerd met wilde dieren, maar Rio de Janeiro eigenlijk niet. En toch zijn wij er heen gegaan op zoek naar wild life, elk op onze eigen manier.' De weg die Staf in Rio bewandelt, is onder meer die richting de kaaimannen. Hij kreeg van Koen de opdracht om een close up te maken van deze gevaarlijke krokodil. Uiteraard neemt Staf zijn opdracht ernstig en dus waagt hij, weliswaar met een klein hartje, zijn kans.

Ondertussen leeft Koen zich uit op het beroemdste strand ter wereld: Copa Cabana. Tijdens zijn alternatieve safari vindt hij er naast de gekende zeester ook een zeekomkommer, een beestje dat ondanks zijn naam noch aan een dier, noch aan een komkommer doet denken…

Frank zoekt en vindt intussen wild dierenspektakel in insectenformaat in Rio. Het duurt echter niet lang vooraleer hij de drukke stad laat voor wat ze is. Hij wacht niet  langer op zijn teamgenoten en reist al alleen verder naar het Amazonewoud. Het lijkt Franks natuurlijke habitat wel: 'De Amazone is voor mij de meest geliefkoosde plek op aarde. Nergens vind je zoveel verschillende diersoorten als hier.' Van de eindeloze hoeveelheid exotische dieren die er leven, brengt hij een selectie in beeld met zijn magische macrolens.

'Wild van Dieren', zaterdag 11 mei om 19.45 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.

'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 12:25
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:20
    Een Eigen Huis
    13:00
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:25
    Bel-Air
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:50
    Baywatch Hawaii
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 12:35
    Huizenjagers
    13:25
    De Tafel van Tine
  • 12:15
    FBI
    13:00
    NCIS
  • 12:20
    Borderforce USA: The Bridges
    13:15
    Blood & Treasure
  • 12:50
    Chateau Meiland
    13:35
    Botched
  • 12:45
    Natural Born Killer
    13:40
    Fear Thy Roommate
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:35
    Diy on wheels
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:40
    Peppe's Toscane
  • 12:25
    The Good Ship Murder
    13:15
    The Doctor Blake Mysteries
  • 12:35
    Scrubs
    13:00
    Cougar Town
  • 12:35
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:40
    Nu te Zien!
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:55
    Masha's sprookjes