Spannende 68ste editie van de Gouden Schoen woensdag bij VTM

dinsdag 11 januari 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2022

Op woensdag 12 januari verzamelt de fine fleur van het Belgisch voetbal in Antwerpen voor de 68ste uitreiking van de Gouden Schoen 2021. De opvolgers van Lior Refaelov en Tine De Caigny worden bekendgemaakt in een spetterende show bij VTM.

VTM-sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx presenteren de show samen met Gilles De Bilde, die in 1994 zelf met de trofee naar huis ging. Het belooft een van de spannendste edities ooit te worden, want ondanks corona werd 2021 een grand cru voetbaljaar. De titel van Club Brugge, de beker van KRC Genk, het succes van de Rode Duivels in het buitenland, de steile opgang van Union: voor Belgische voetbalfans was 2021 een jaar om duimen en vingers bij af te likken.


Gilles De Bilde vertelt: 'Ik kijk er als ex-winnaar enorm naar uit om de Gouden Schoen te presenteren, dat zal natuurlijk helemaal anders aanvoelen dan in de zaal te zitten. Ik heb genoten van de spanning in de playoffs in het vorige seizoen, waar Genk met Onuachu en Ito als smaakmakers het Club Brugge toch moeilijker heeft gemaakt dan verwacht. Dit seizoen springen Union en vooral zijn aanvallers in het oog, dus dat zijn ook gevaarlijke outsiders voor de Gouden Schoen. Zonder Brugge te vergeten: Vanaken blijft presteren, De Ketelaere bevestigt en Lang blijft onvoorspelbaar. Verder sprongen Nainggolan, Gomez, Tissoudali en Storm er de laatste maanden uit als underdogs. Conclusie: heel spannend en niet echt één superfavoriet!'

'Er is zowel bij de vrouwen als bij de mannen over het hele jaar niet echt een uitgesproken favoriet. Het wordt dus meer dan waarschijnlijk een van de spannendste edities ooit', zegt Lies Vandenberghe. 'Bij de mannen bijvoorbeeld maken onder andere Onuachu, Vanzeir en Deketelaere kans maar geen van die drie komt naar Antwerpen in het besef dat ze gaan winnen.'

Ook Maarten Breckx is enthousiast: 'Het wordt wellicht een voetbalshow met veel emotie en aandacht voor de mensen achter de favorieten. We konden uiteindelijk toch 200 mensen uitnodigen. Dat maakt het misschien iets minder groots dan andere jaren maar wellicht veel menselijker en intiemer.'

Comeback van het jaar
Naast de klassieke bekroningen voor voetballer of coach van het jaar, is er dit jaar een gloednieuwe award: 'comeback van het jaar'. Die wordt uitgereikt aan een voetballer of voetbalster die het afgelopen jaar een straffe terugkeer heeft gemaakt op de Belgische voetbalvelden en na een grote tegenslag strijdlust heeft getoond.

Goal van het jaar
De voetbalredactie van HLN selecteerde de tien mooiste doelpunten van 2021 in de Jupiler Pro League, waarna hun lezers daaruit een top drie distilleerden. Tijdens de liveshow van de Gouden Schoen kunnen alle kijkers kiezen uit die drie goals en stemmen voor hun favoriet. De winnaar wordt aan het einde van de show in de bloemetjes gezet.

De 68ste editie van de Gouden Schoen wordt live uitgezonden vanuit Avenue, de gloednieuwe eventruimte van Antwerp Expo.

'De Gouden Schoen 2021', woensdag 12 januari om 20.35 uur live bij VTM.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.

'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Sporza: Antwerp Port Epic
    17:55
    Clips
  • 09:00
    Lentebeelden
    17:35
    Scotland: The New Wild
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:00
    Sara
  • 15:45
    Een Eigen Huis
    16:35
    Achter gesloten deuren
  • 15:20
    Vertical Limit
    17:25
    9-1-1
  • 15:25
    Police Interceptors
    16:20
    Cheers
  • 09:25
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 15:40
    Joe
    16:10
    Geen uitzending
  • 15:40
    Junior Bake Off Vlaanderen
    16:25
    De Zussen Coorevits
  • 14:25
    Where the Crawdads Sing
    16:30
    This Is Us
  • 15:50
    Customer Wars
    17:00
    Two and a Half Men
  • 15:45
    911 Crisis Center
    16:10
    Property Brothers
  • 15:40
    The First 48
    17:10
    Murders in Paradise: The Byron Bay Killings
  • 13:23
    Herhalingslus
    19:00
    Z-Extra
  • 15:49
    Lifestyle en wonen
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:15
    Open Vuur
    16:00
    Lekker Messy
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    Call the Midwife
  • 15:10
    Law & Order: Organized Crime
    16:05
    White Collar
  • 14:45
    Viva Classic Live
    16:45
    NOS Sport: Hoofdklasse Hockey Mannen
  • 15:25
    Op de planken
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:35
    Flow
    16:50
    Grizzy en de Lemmingen