Sonic Highways van Foo Fighters bij OP12 en Canvas

zondag 19 oktober 2014

Sonic Highways is een reeks muzikale documentaires van HBO waarin Dave Grohl van Foo Fighters op zoek gaat naar het muzikale erfgoed en de culturele context van de acht Amerikaanse steden waarin de band hun nieuwe, gelijknamige album hebben opgenomen.

Het gaat meer bepaald over Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, New Orleans, Washington D.C. en New York. De reeks gaat vandaag in wereldpremière bij HBO en is bij OP12 te zien vanaf maandag 20 oktober om 22.45 uur en op Canvas vanaf zondag 26 oktober om 21.35 uur.


Dave Grohl besloot Sonic Highways te maken na het succes van zijn documentaire Sound City, over de gelijknamige studio in Los Angeles. Hij werd daarbij geïnspireerd door het feit dat Foo Fighters hun nieuwe album opnamen in acht verschillende steden, verspreid over heel de Verenigde Staten. 'Na Sound City realiseerde ik me dat de combinatie van muziek en documentaires goed werkt omdat de verhalen de songs achtergrond en diepgang geven, wat de emotionele connectie sterker maakt. Dus dacht ik: ik ga dat nog eens doen, maar in plaats van een studio binnen te wandelen en het verhaal ervan te vertellen, ga ik door Amerika reizen en dát verhaal te vertellen'.

Tegelijk volgt de reeks de totstandkoming van 'Sonic Highways', het achtste album van Foo Fighters. De afleveringen spelen zich af in de acht steden waar Foo Fighters de plaat opnamen. Dat gebeurde in studio’s als Electrical Audio in Chicago, Rancho de Luna in Californië en Inner Ear Studios in Washington DC. Elke aflevering bevat interviews met artiesten die in die studio’s hebben opgenomen, onder meer Ian MacKaye van Minor Threat en Fugazi, Paul Stanley van Kiss, Joe Walsh van The Eagles, Nancy Wilson van Heart, Rick Nielsen van Cheap Trick, Zac Brown en Gary Clark, Jr.

De band probeerde de vibe van de steden ook telkens te vangen in een nummer. 'Sonic Highways' is zo de soundtrack geworden van de specifieke culturele en muzikale geschiedenis van die acht steden, én van heel Amerika, van de blues tot hiphop en punk.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Axel vormt een duo met actrice Sandrine André, terwijl Jacques samen met acteur Roel Vanderstukken probeert de beste verborgen parels voor een prikje op de kop te tikken. Ze trekken daarvoor naar een van de grootste antiek- en brocantemarkten van Europa.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Man bijt hond
    13:55
    Thuis
  • 09:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:35
    Buddybot
    13:45
    De WieWats
  • 13:30
    Het Weer (middag)
    13:40
    Familie
  • 13:35
    MasterChef Australië - Back to Win
    14:30
    Urk!
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:40
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:05
    All New Traffic Cops
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 12:55
    De Tafel van Gert
    14:05
    Tussen 4 Buren
  • 13:30
    CSI: Miami
    14:25
    Wild Cards
  • 13:15
    The First 48
    14:10
    Seal Team
  • 12:50
    Botched
    13:40
    The Art of Making Cocktails
  • 13:30
    Fear Thy Neighbour
    14:25
    Snapped
  • 13:29
    Herhalingslus
    17:00
    Z-Extra
  • 13:24
    Het appartement
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:10
    Toasted!
    13:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 12:45
    Death in Paradise
    13:55
    Agatha Christie: Murder is Easy
  • 13:10
    Cougar Town
    14:05
    NCIS
  • 13:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 13:20
    Pointer
    13:55
    40 dagen van je leven: Klaas en Anita gaan vasten
  • 13:30
    Kindertijd
    13:37
    Zin in Zappelin