Slachtoffer aanslagen 22 maart getuigt in 'Flikken BXL': 'Ik slik nog altijd meer dan 15 pillen per dag'

Donderdag gaat reporter Karel Lattrez langs bij Orphée in 'Flikken BXL'. Zij is kapster in Elsene en vooral fiere Brusselaar: 'Mensen die elders wonen verklaren me gek wanneer ik hen vertel dat ik al 30 jaar in Brussel woon. Ze denken dat het hier bijzonder onveilig is maar dat is hoegenaamd niet zo.'
Nochtans draagt ze een zware last. Op 22 maart 2016 werd ze slachtoffer van de aanslagen in Brussel. Ze zat in het metrostel waarop één van de terroristen zichzelf liet opblazen. 'Ik slik nog altijd meer dan 15 pillen per dag, vooral tegen de pijn. Ik zat op 5 meter van de terrorist', zegt ze. Ondanks haar liefde voor de grootstad heeft Orphée beslist om te verhuizen naar de rand rond Brussel, op zoek naar rust.
Verder volgt 'Flikken BXL' een aangrijpend verhoor van een cannabisdealer, een jonge twintiger. Wijkrechercheurs Kris en Frank hebben de jongeman op heterdaad betrapt. 'Ik heb niet voor dit leven gekozen', verklaart hij al snikkend tijdens zijn verhoor. Rechercheur Frank werkt al 34 jaar bij de Brusselse politie, vooral in drugszaken. Doorgaans arresteert hij zware criminelen of hardnekkige dealers die uit zijn op het grote geld, maar deze keer zegt zijn buikgevoel iets anders: 'Voor sommige mensen is drugs dealen een manier om te overleven, daar ben ik van overtuigd', vertelt Frank. 'Ik praat het absoluut niet goed maar als je op straat leeft en je hebt niets, wat ga je dan doen?'
Het contrast met de arrestatie van een groep cannabisdealers door het team van rechercheurs Kim en Radek is groot. Ze zijn met vijf, allemaal rond de twintig en dealen zowaar voor het huis van één van hen. Wanneer het team hen op heterdaad kan betrappen, doet de moeder haar beklag. Over het optreden van de politie, niet over haar zoon. 'Dat is de omgekeerde wereld. Ze kon het niet begrijpen dat we hem hebben opgepakt', vertellen de rechercheurs.
'Flikken BXL', donderdag 6 mei om 21.45 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Tom van 't Einde ('EenVandaag') stapt over naar RTL
- Kirsten Westrik gaat naar NET5
- AVROTROS viert WorldPride aan de kade, op tv, radio en online
- Tv-kok uit 'Restaurant Misverstand' zwaar onder vuur: ex-medewerkers beschuldigen Seppe Nobels van wanpraktijken
- Romina Van Camp neemt afscheid van VTM NIEUWS: verschil in visie ligt aan basis van vertrek
- Zomer bij de regionale publieke omroepen: dit staat er op het programma
- Volg de Tour de France 2026 bij de NOS
- Nieuwe onthullingen in de tweede aflevering van 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In juli bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- 'Dijkstra en Evenblij ter Plekke' komt zondag vanuit Roerdalen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ruben Van Gucht trapt nieuwe seizoen af van 'Tess on the Beach': 'Als je dat wilt weten, zul je met mij moeten daten'
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Van Admiral Freebee tot Sons: Willy palmt deze zomer opnieuw M Leuven in
Multimedia SPOTLIGHT
-
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO
Kijktip van de dag

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?
'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.



































