Slachtoffer aanslagen 22 maart getuigt in 'Flikken BXL': 'Ik slik nog altijd meer dan 15 pillen per dag'

Donderdag gaat reporter Karel Lattrez langs bij Orphée in 'Flikken BXL'. Zij is kapster in Elsene en vooral fiere Brusselaar: 'Mensen die elders wonen verklaren me gek wanneer ik hen vertel dat ik al 30 jaar in Brussel woon. Ze denken dat het hier bijzonder onveilig is maar dat is hoegenaamd niet zo.'
Nochtans draagt ze een zware last. Op 22 maart 2016 werd ze slachtoffer van de aanslagen in Brussel. Ze zat in het metrostel waarop één van de terroristen zichzelf liet opblazen. 'Ik slik nog altijd meer dan 15 pillen per dag, vooral tegen de pijn. Ik zat op 5 meter van de terrorist', zegt ze. Ondanks haar liefde voor de grootstad heeft Orphée beslist om te verhuizen naar de rand rond Brussel, op zoek naar rust.
Verder volgt 'Flikken BXL' een aangrijpend verhoor van een cannabisdealer, een jonge twintiger. Wijkrechercheurs Kris en Frank hebben de jongeman op heterdaad betrapt. 'Ik heb niet voor dit leven gekozen', verklaart hij al snikkend tijdens zijn verhoor. Rechercheur Frank werkt al 34 jaar bij de Brusselse politie, vooral in drugszaken. Doorgaans arresteert hij zware criminelen of hardnekkige dealers die uit zijn op het grote geld, maar deze keer zegt zijn buikgevoel iets anders: 'Voor sommige mensen is drugs dealen een manier om te overleven, daar ben ik van overtuigd', vertelt Frank. 'Ik praat het absoluut niet goed maar als je op straat leeft en je hebt niets, wat ga je dan doen?'
Het contrast met de arrestatie van een groep cannabisdealers door het team van rechercheurs Kim en Radek is groot. Ze zijn met vijf, allemaal rond de twintig en dealen zowaar voor het huis van één van hen. Wanneer het team hen op heterdaad kan betrappen, doet de moeder haar beklag. Over het optreden van de politie, niet over haar zoon. 'Dat is de omgekeerde wereld. Ze kon het niet begrijpen dat we hem hebben opgepakt', vertellen de rechercheurs.
'Flikken BXL', donderdag 6 mei om 21.45 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Deze bekende Vlamingen wagen zich aan de Atlantische Oceaan in het vierde seizoen 'Over de Oceaan'
- 'Alles in orde!' met Danira Boukhriss Terkessidis nieuw op VRT 1
- Maandag start Malou Petter als nieuwe presentatrice van 'EenVandaag'
- 'Karrewiet' en Pommelien Thijs grote winnaars op het 'Gala van de Gouden K’s 2025'
- Deze kinderen maken het verschil: dit zijn de nominaties voor de KRO-NCRV's Lief gebaar Award
- Dit zijn de kandidaten voor de vijfde week van ‘De Dag van Vandaag’
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In februari bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- Nieuwe series, films en padel bij CANAL+ en CANAL+ Action in februari
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Belgian Music Matters: DAAN, Portland, High Hi, ‘t Hof van Commerce en Das Pop kapen de avond van Willy
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de kantine van FC Aalsmeer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Aan De Slag!' wint Gouden RadioRing 2025
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

Het konvooi start in Hasselt met de families Badi, Torfs, Torrekens en Lammertyn. Op weg naar Duitsland worden ze geconfronteerd met warme vlaai, een pijnlijke talentenjacht en een eerste afscheid.
'Konvooi', om 20.00 uur op Play.



































