Slachtoffer aanslagen 22 maart getuigt in 'Flikken BXL': 'Ik slik nog altijd meer dan 15 pillen per dag'

woensdag 5 mei 2021

Donderdag gaat reporter Karel Lattrez langs bij Orphée in 'Flikken BXL'. Zij is kapster in Elsene en vooral fiere Brusselaar: 'Mensen die elders wonen verklaren me gek wanneer ik hen vertel dat ik al 30 jaar in Brussel woon. Ze denken dat het hier bijzonder onveilig is maar dat is hoegenaamd niet zo.'

Nochtans draagt ze een zware last. Op 22 maart 2016 werd ze slachtoffer van de aanslagen in Brussel. Ze zat in het metrostel waarop één van de terroristen zichzelf liet opblazen. 'Ik slik nog altijd meer dan 15 pillen per dag, vooral tegen de pijn. Ik zat op 5 meter van de terrorist', zegt ze. Ondanks haar liefde voor de grootstad heeft Orphée beslist om te verhuizen naar de rand rond Brussel, op zoek naar rust.



Verder volgt 'Flikken BXL' een aangrijpend verhoor van een cannabisdealer, een jonge twintiger. Wijkrechercheurs Kris en Frank hebben de jongeman op heterdaad betrapt. 'Ik heb niet voor dit leven gekozen', verklaart hij al snikkend tijdens zijn verhoor. Rechercheur Frank werkt al 34 jaar bij de Brusselse politie, vooral in drugszaken. Doorgaans arresteert hij zware criminelen of hardnekkige dealers die uit zijn op het grote geld, maar deze keer zegt zijn buikgevoel iets anders: 'Voor sommige mensen is drugs dealen een manier om te overleven, daar ben ik van overtuigd', vertelt Frank. 'Ik praat het absoluut niet goed maar als je op straat leeft en je hebt niets, wat ga je dan doen?'

Het contrast met de arrestatie van een groep cannabisdealers door het team van rechercheurs Kim en Radek is groot. Ze zijn met vijf, allemaal rond de twintig en dealen zowaar voor het huis van één van hen. Wanneer het team hen op heterdaad kan betrappen, doet de moeder haar beklag. Over het optreden van de politie, niet over haar zoon. 'Dat is de omgekeerde wereld. Ze kon het niet begrijpen dat we hem hebben opgepakt', vertellen de rechercheurs.

'Flikken BXL', donderdag 6 mei om 21.45 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 10:20
    Sarah danst
    05:25
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    01:25
    NYPD Blue
  • 01:55
    Geen uitzending
    09:55
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:10
    Mistletoe Match
    05:45
    Entertaining Christmas
  • 10:00
    Joe
    01:35
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:50
    Castle
    02:05
    How to Get Away With Murder
  • 10:10
    Storage Wars
    02:00
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 10:15
    Love It or List It UK
    02:00
    A Place in the Sun
  • 09:35
    Chasing A Killer
    02:15
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:13
    Hobbyklus
    00:00
    Oh What A Night
  • 10:10
    Lekker Messy
    02:05
    Meat Timon
  • 10:10
    Murdoch Mysteries
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 09:50
    Below Deck Down Under
    02:10
    NCIS
  • 10:15
    Nederland in Beweging
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:15
    Nurdys
    02:45
    Eva