Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022
Foto: Canvas - © VRT 2020

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' (VTM GO+)

De zestienjarige Ellen worstelt met zichzelf en loopt weg van huis, vastbesloten om te verdwijnen. Haar ouders blijven wanhopig achter. De Cel Vermiste Personen start een zware zoektocht: hoe vind je iemand die niet gevonden wil worden?

'Goens docu: Cel Vermiste Personen ', om 22.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    WinWin
  • 18:10
    Earth
    19:05
    The Future of Nature
  • 18:45
    #LikeMe
    19:10
    De regels van Floor
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:00
    Blind Getrouwd UK
    20:35
    The Hunting Party
  • 18:45
    Community
    19:15
    The Simpsons
  • 18:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:10
    ER
    19:05
    24
  • 19:00
    De keuken van Sofie
    19:20
    David
  • 18:55
    Kamp Jeroom
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 18:45
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 18:40
    Storage Wars
    19:40
    Most Outrageous Crimes
  • 18:10
    Love It or List It UK
    19:10
    Lang Leve de Liefde
  • 18:35
    Accident, Suicide, or Murder
    19:30
    Snapped
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:47
    Het appartement
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 18:30
    Chris Cooks Cymru
    19:05
    Het Weekmenu
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Expeditie Nederland
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    Daten in het Dorp op Texel