Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op het sterfbed van zijn vader krijgt Placide Smellekens de raad om snel te trouwen en kinderen te krijgen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan voor Placide, aangezien hij niet moeders mooiste is en enkel op beeldschone vrouwen valt. Wanneer Placide toevallig op de reclameadvertentie voor een modebedrijf belandt, ontstaat er een hype rond zijn persoon. Hij krijgt een contract aangeboden en wordt verliefd op Sarah, de knappe secretaresse. Met de hulp van zijn broer Azère zet Placide alles op alles om haar hart te veroveren.

'Koko Flanel', film uit 1990 met oa. Urbanus, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Sander tegen de tijd
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:25
    Blind getrouwd
    01:30
    NYPD Blue
  • 01:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:45
    The Big Bang Theory
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:50
    Police Interceptors
    01:40
    Geen uitzending
  • 23:45
    Ghosts of Christmas Always
    01:15
    Joe
  • 00:45
    Binnenstebuiten
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:45
    De Tafel van Tine
    03:05
    Geen uitzending
  • 00:30
    NCIS: Hawaii
    01:30
    Fire Country
  • 00:20
    Hawaii Five-0
    01:20
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 00:50
    Masterchef USA
    01:50
    A Place in the Sun
  • 00:40
    Cold Case
    02:35
    Geen uitzending
  • 00:47
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:01
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:35
    Meat Timon
    01:15
    Winterse Kost
  • 00:40
    Emma
    02:35
    Death in Paradise
  • 00:10
    NCIS: Los Angeles
    02:05
    NCIS
  • 00:35
    NOS Journaal Laat
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 00:35
    Nieuwsuur
    01:15
    Ongehoord Nieuws
  • 00:35
    Bij ons op de Wallen
    01:30
    Hard