Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022
Foto: Canvas - © VRT 2020

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:35
    Het weer
  • 19:10
    The Tower
    20:00
    VRT NWS Update
  • 19:20
    Helden
    19:30
    De regels van Floor
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    23:00
    Freelancers
  • 18:40
    Addams Family Values
    20:25
    The Man From Toronto
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 19:00
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 19:00
    Ramona
    20:00
    Nonkel Jef
  • 18:25
    Huizenjagers
    20:25
    Blind Gekocht NL
  • 18:30
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 19:05
    Two and a Half Men
    20:25
    The Revenant
  • 18:50
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 18:45
    World's Most Evil Killers
  • 19:17
    Alle Zaken op een Rijtje
    19:36
    Video Experience Day 2026
  • 19:19
    Zo doe je het!
    19:33
    Terras met tegeldragers
  • 19:05
    Guillaume's Paris
  • 18:10
    McDonald and Dodds
    20:00
    Silent Witness
  • 19:00
    Law & Order: Organized Crime
    20:00
    Win Win
  • 19:10
    Het echte leven in de dierentuin
    20:05
    NOS WK Avond
  • 19:00
    Woonkoorts
    19:45
    Nu te Zien!
  • 19:20
    Bommetje!
    19:45
    Zapp Recordbrekers