Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022
Foto: Canvas - © VRT 2020

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.

'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    De jaren 90 voor tieners
    21:50
    Eviva España
  • 20:35
    Van der Valk
    22:05
    The Last King of Scotland
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:45
    K3 Originals: De Reünie
    21:55
    Happy Hour
  • 20:35
    Mission: Impossible -- Fallout
    23:20
    The Hunt for Red October
  • 20:35
    Inferno
    22:55
    U-Turn
  • 20:35
    Freaky
    22:30
    Acceleration
  • 20:50
    Mayans M.C.
    23:00
    ER
  • 20:35
    Benidorm
    22:05
    Cheers
  • 20:35
    Jade en de Belgen
    21:15
    The Idea of You
  • 20:35
    The Rookie
    22:25
    NCIS: Origins
  • 20:35
    Police Academy 5: Assignment Miami Beach
    22:10
    Rambo: First Blood Part II
  • 20:35
    Kopen Of Slopen?
    21:45
    Luxe Listings Sydney
  • 20:30
    The Hunt for Peter Tobin
    22:45
    Without a Trace
  • 20:57
    Z-Nieuws
    21:08
    Z-Beurs
  • 20:51
    De perfecte werkplaats
    21:00
    Evergreen Friday
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:05
    Wordt aangekondigd
  • 20:05
    The Chelsea Detective
    21:00
    The Hairdresser Mysteries
  • 20:35
    Scandal
    22:25
    Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
  • 20:35
    De Bauers, een nieuwe fase
    21:15
    AVROTROS Triviant
  • 20:25
    NPO Doc: De non en de wegwerpkinderen
    21:35
    Vuurtorenverhalen
  • 20:20
    Reizen Waes: terug naar Oekraïne
    21:10
    De Witte Man