Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022
Foto: Canvas - © VRT 2020

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Vluchtgedrag op het openbaar vervoer van Rotterdam zorgt voor verwondingen, een dakloze man misdraagt zich in Amsterdam Centraal Station en in Leiden denkt een foutparkeerder ertussenuit te kunnen knijpen.

'Overtreders', om 20.30 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:20
    Fugitive: The Mystery of the Crypto Queen
    19:10
    Belgen in oorlog: Korea
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Home Sweet Rome!
  • 18:15
    De kotmadam
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:20
    Home and Away
    18:50
    Blind getrouwd: Australië
  • 18:40
    Home Economics
    19:05
    The Simpsons
  • 18:00
    Top 20 Funniest
    20:35
    Mercury Rising
  • 18:25
    ER
    19:15
    S.W.A.T.
  • 18:20
    Nonkel Jef
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:55
    Het Blok
    18:50
    De Container Cup
  • 18:05
    Fire Country
    18:55
    The Rookie
  • 18:15
    3rd Rock From the Sun
    18:45
    Storage Wars
  • 18:25
    Sort Your Life Out
    19:30
    The Block Australia
  • 17:15
    Abducted: The Mary Stauffer Story: Extras
    18:50
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:33
    Zo doe je het!
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:20
    De Zomerkeuken
    18:50
    Comfort Food
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:25
    EenVandaag
    19:00
    Floortje naar het einde van de wereld
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    Van boerenkool tot kurkuma
  • 18:20
    Waku Waku
    18:45
    Het Klokhuis