Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022
Foto: Canvas - © VRT 2020

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.

'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Clips
    15:00
    Sporza: Antwerp Port Epic
  • 09:00
    Lentebeelden
    17:35
    Scotland: The New Wild
  • 14:54
    Rintje
    15:00
    Cirkelhoek
  • 14:10
    Wittekerke
    15:15
    The Good Doctor
  • 14:00
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:00
    Urk!
  • 14:15
    Bel-Air
    15:00
    The Goldbergs
  • 14:30
    Police Interceptors
    16:20
    Cheers
  • 09:25
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 14:40
    Two and a Half Men
    15:05
    De Tafel van de Week
  • 14:25
    Where the Crawdads Sing
    16:30
    This Is Us
  • 14:40
    Customer Wars
    17:00
    Two and a Half Men
  • 14:30
    Open Vuur
    15:20
    911 Crisis Center
  • 14:10
    Killer at the Crime Scene
    15:00
    Snapped
  • 13:23
    Herhalingslus
    19:00
    Z-Extra
  • 14:44
    Hobbyklus
    15:00
    Vitamine 55
  • 14:55
    Toasted!
    15:15
    Open Vuur
  • 13:25
    Agatha Christie's Marple
  • 14:15
    NCIS
    15:10
    Law & Order: Organized Crime
  • 14:45
    Viva Classic Live
    16:45
    NOS Sport: Hoofdklasse Hockey Mannen
  • 14:50
    2 Meter Sessies
    15:25
    Op de planken
  • 14:55
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    15:10
    Bollie & Billie