Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Jeroen van het FAVV controleert een buurtwinkel, terwijl Peter en Kimberley schepen inspecteren die op Franse wateren onder Belgische vlag varen. Suzanne en Istvan van Natuur en Bos onderzoeken een bouwwerf waar nesten van een oeverzwaluw zijn ontdekt.

'De Inspecteurs', om 21.40 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    VRT NWS Villa Politica
    02:05
    Journaallus
  • 00:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    Kotmadam Sergeant
    01:05
    NYPD Blue
  • 00:00
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
    01:20
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 00:55
    The Big Bang Theory
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:55
    Caught on Dashcam
    02:00
    Geen uitzending
  • 23:50
    Five Gold Rings
    01:30
    Joe
  • 00:45
    Binnenstebuiten
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:55
    Zeg Eens Euh
    01:35
    De Tafel van Gert
  • 00:15
    Superman & Lois
    01:10
    How to Get Away With Murder
  • 00:25
    Oep z'n bakkes
  • 00:30
    Masterchef New Zealand
    01:45
    A Place in the Sun
  • 00:35
    Cold Case
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:22
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:41
    Kan ik het ook?
    00:56
    Tooldokter
  • 00:50
    Vanavond bij ons
    01:30
    Puur Oosters - Japans
  • 00:40
    Miss Scarlet and the Duke
    01:25
    London Kills
  • 00:20
    Make You Laugh Out Loud
    02:00
    Below Deck Down Under
  • 00:55
    Pauw & De Wit
    01:45
    EenVandaag
  • 00:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:50
    Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg
    01:45
    De sleutel van Pete