Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Een accordeonensemble verrast de jury met een gedurfde keuze. Een jonge illusionist zet alles op alles met een persoonlijke act. Louis en Seppe raken iedereen met een intense choreografie. Collective X knalt het podium af met bakken energie. Grote dromen botsen op keiharde keuzes. Wie verovert een plek in de volgende ronde?

'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Vele hemels boven de zevende
    22:45
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Midsomer Murders
    23:00
    The Night Caller
  • 22:15
    VRT NWS journaal met VGT
    23:00
    Time: out
  • 22:35
    Happy Hour
    23:25
    Mijn Restaurant
  • 22:25
    Regi in het Sportpaleis: Regi vs. Milk Inc
    00:50
    Mr. Frank Visser: hoe is het nu met?
  • 20:35
    Once Upon a Time... In Hollywood
    23:35
    The Outfit
  • 22:35
    American Pie 2
    00:35
    Police Interceptors
  • 22:15
    The Town Christmas Forgot
    23:55
    Lucky Christmas
  • 22:40
    Slisse & Cesar
    23:10
    'Allo 'Allo!
  • 20:35
    The Apprentice
    22:55
    Nonkels
  • 22:30
    NCIS: Sydney
    00:25
    Superman & Lois
  • 22:20
    RoboCop
    00:25
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 21:55
    Kopen Of Slopen?
    00:35
    Love It or List It
  • 22:25
    Without a Trace
    23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:43
    Business Branding
    22:47
    Z-Nieuws
  • 22:31
    De perfecte oprit
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:10
    Indian Summer
    23:00
    Winterse Kost
  • 21:55
    McDonald and Dodds
    23:45
    Vienna Blood
  • 22:25
    NCIS
    00:10
    NCIS: Los Angeles
  • 22:15
    Keuringsdienst van Waarde
    22:50
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 22:35
    Stand van Nederland: Generatie Next
    23:05
    Crime: Grace
  • 22:30
    Sluipschutters
    23:05
    Een huis vol