Sidi Larbi Cherkaoui sluit dit seizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' af

vrijdag 16 december 2022
Foto: Canvas - © VRT 2020

Als kind kijkt hij op naar Michael Jackson en Madonna, nu werkt hij zelf met de grootsten der aarde. Beyonce en Lady Gaga hebben al gedanst op choreografieën van Sidi Larbi Cherkaoui.

Hij begint bij het VTM show ballet, danst bij Margriet Hermans en Jo Valley. En in discotheken.


Hij studeert een jaar talen, maar trekt dan voluit de kaart van het dansen. Larbi begint bij P.A.R.T.S., de dansschool van Anne Teresa De Keersmaeker. Daar wordt hij al snel weggeplukt door Alain Platel voor een wereldtournee met ‘Les Ballets C de la B’. Het officiële begin van de carrière van Cherkaoui. Na twee jaar als danser, maakt hij zijn eerste voorstelling als choreograaf.

De lijst van vedetten waar hij ondertussen mee samenwerkt, is indrukwekkend en zijn prijzenkast rijkelijk gevuld. Hij richt Eastman op, zijn eigen gezelschap waarmee hij prachtige voorstellingen maakt met invloeden uit de hele wereld. Larbi wil grenzen doen vervagen in zijn werk. Japan in het bijzonder is een land dat veel invloed heeft op hem.

In 2015 wordt Cherkaoui ‘artistiek leider ballet’ van Opera Ballet Vlaanderen. Zeven jaar lang bewandelt hij een pad naar een moderner ballet. Dat zorgt geregeld voor botsingen en frictie met de klassiekere strekking binnen het Ballet, maar het opent ook nieuwe deuren. Sinds deze zomer is hij artistiek directeur van de balletafdeling van Le Grand Théatre de Genève. Maar veelgevraagd over de hele wereld deelt hij zijn leven op in tijdzones, zodat hij overal kan werken.

Thomas is vereerd dat er alweer een ster van wereldformaat naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wil komen en meer dan nieuwsgierig naar welke beelden en verhalen Sidi larbi Charkaoui meebrengt!

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 17 december om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:20
    The Gymnasts
    01:13
    Het weer
  • 23:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    So You Think You Can Dance
    01:00
    Chicago Fire
  • 00:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    01:15
    Geen uitzending
  • 23:10
    Basic Instinct
    01:30
    How I Met Your Mother
  • 00:10
    All New Traffic Cops
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:15
    Suits
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:25
    SOS Piet
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:05
    RAUW: Nick Bril
    01:20
    Vik & Gert
  • 00:10
    Fire Country
    01:10
    This Is Us
  • 22:50
    Space Jam: A New Legacy
    01:05
    Blue Bloods
  • 00:25
    Interior Design Masters
    01:40
    911 Crisis Center
  • 00:25
    The Rookie
    01:10
    FBI: International
  • 00:19
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:50
    De perfecte tuin
    01:49
    Mijn tuin
  • 00:30
    Vanavond bij ons
    01:10
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 00:55
    The Marlow Murder Club
    01:45
    Outrageous
  • 00:50
    Scrubs
    01:15
    American Housewife
  • 00:40
    NOS Journaal Laat
    01:05
    EenVandaag
  • 00:45
    De Nachtzoen
    01:00
    Nieuwsuur
  • 00:05
    Carrie op Vrijdag
    01:00
    First Dates