Sergio Herman en Ella Leyers leren elkaar kennen in Zweeds Lapland

maandag 31 januari 2022

In 'Sergio Over De Grens' leren Sergio Herman en actrice Ella Leyers elkaar, de wondermooie natuur en de unieke culinaire hoogstandjes van Zweeds Lapland kennen. Het land staat bekend om haar intense smaaksensaties als witvis, rendiervlees en verschillende soorten bessen.

De trip wordt meteen stevig op gang getrokken wanneer Sergio en Ella de beruchte stinkende, gefermenteerde haring, beter bekend als Surströmming, gaan proeven op de manier zoals de echte Zweden dat doen. Terwijl Sergio kotsneigingen krijgt bij het openen van het blikje vis, snapt Ella het probleem niet: 'Je bent een softie, Herman', lacht Ella. 'Ik vind het echt lekker!' Meteen heeft de chef het grootste respect voor de dappere actrice.


Sergio en Ella komen ogen tekort wanneer ze de uitgestrekte bossen en rivieren van Lapland ontdekken en hun tent opslaan in de wijde natuur. Doorheen de reis wordt er heel wat afgelachen maar tijdens het sobere diner aan het water krijgt Sergio ook een andere kant van Ella te zien wanneer ze openhartig vertelt over haar liefdesleven: 'Misschien ben ik te veel bezig met iemand te zoeken die alles is. Mijn vriendinnen zeggen dat ook: wat jij wil is buitenaards. Ik wil eigenlijk iemand die op dezelfde manier naar mij kijkt als mijn moeder en mijn vader dat naar elkaar doen. Een relatie is zoals het spelletje Mario Bros. Je krijgt drie levens, maar die zijn ook nodig voor als het moeilijk wordt.'


Al heel zijn leven lang wil Sergio de befaamde ‘gele bosbramen’ or 'cloudberries' proeven, die alleen maar in het Hoge Noorden groeien. Dat is hem nog nooit gelukt, tot nu. In het dorpje Jokkmokk neemt lokale inwoonster Eva het duo mee naar een geheime locatie waar de besjes groeien. 'Dit zijn de besjes waar ik dus al een jaar op zit te wachten, eindelijk is het zover. Ik vind het super lekker, dit smaakt naar pure confituur', klinkt Sergio enthousiast. Al is Ella het daar niet mee eens: 'Ik vind de zoektocht naar de bessen wel leuk maar dat je niet aan je vrienden mag vertellen waar je ze kan plukken, snap ik niet. Ze smaken naar vis', lacht Ella. Smaken verschillen duidelijk.

'Sergio Over De Grens', dinsdag 1 februari om 20.35 uur op VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Salut en de Kost' (Play)

Viktor Verhulst (31) sterft na een val uit Nachtwacht-Flyer in Plopsaland. Bockie wil weten wat het allerlaatste is wat Vik wil eten voor zijn dood.

'Salut en de Kost', om 22.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:30
    Lou
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    01:25
    Het weer
  • 06:30
    Kaatjes Kameraadjes
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:25
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    00:35
    NYPD Blue
  • 01:25
    Geen uitzending
    00:50
    Border Security: Australië
  • 06:00
    Qmusic
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:25
    Police Interceptors
  • 06:15
    Twinkle All the Way
    01:35
    Joe
  • 06:00
    Joe
    00:50
    SOS Piet
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:00
    De Tafel van de Week
  • 05:55
    Grey's Anatomy
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:55
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    Masterchef USA
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:15
    Cold Case
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:18
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:15
    Becoming Meewis
    01:30
    Winterse Kost
  • 06:00
    Ghosts
    01:50
    Ripper Street
  • 06:00
    Below Deck Mediterranean
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:30
    NOS Journaal
    01:10
    NOS Gesprek minister-president met gebarentaal
  • 03:10
    Nieuwsuur
    01:30
    Café Kockelmann
  • 06:32
    Kiri & Lou
    01:45
    Carrie op Vrijdag