Sergio Herman en Ella Leyers leren elkaar kennen in Zweeds Lapland

In 'Sergio Over De Grens' leren Sergio Herman en actrice Ella Leyers elkaar, de wondermooie natuur en de unieke culinaire hoogstandjes van Zweeds Lapland kennen. Het land staat bekend om haar intense smaaksensaties als witvis, rendiervlees en verschillende soorten bessen.
De trip wordt meteen stevig op gang getrokken wanneer Sergio en Ella de beruchte stinkende, gefermenteerde haring, beter bekend als Surströmming, gaan proeven op de manier zoals de echte Zweden dat doen. Terwijl Sergio kotsneigingen krijgt bij het openen van het blikje vis, snapt Ella het probleem niet: 'Je bent een softie, Herman', lacht Ella. 'Ik vind het echt lekker!' Meteen heeft de chef het grootste respect voor de dappere actrice.
Sergio en Ella komen ogen tekort wanneer ze de uitgestrekte bossen en rivieren van Lapland ontdekken en hun tent opslaan in de wijde natuur. Doorheen de reis wordt er heel wat afgelachen maar tijdens het sobere diner aan het water krijgt Sergio ook een andere kant van Ella te zien wanneer ze openhartig vertelt over haar liefdesleven: 'Misschien ben ik te veel bezig met iemand te zoeken die alles is. Mijn vriendinnen zeggen dat ook: wat jij wil is buitenaards. Ik wil eigenlijk iemand die op dezelfde manier naar mij kijkt als mijn moeder en mijn vader dat naar elkaar doen. Een relatie is zoals het spelletje Mario Bros. Je krijgt drie levens, maar die zijn ook nodig voor als het moeilijk wordt.'
Al heel zijn leven lang wil Sergio de befaamde ‘gele bosbramen’ or 'cloudberries' proeven, die alleen maar in het Hoge Noorden groeien. Dat is hem nog nooit gelukt, tot nu. In het dorpje Jokkmokk neemt lokale inwoonster Eva het duo mee naar een geheime locatie waar de besjes groeien. 'Dit zijn de besjes waar ik dus al een jaar op zit te wachten, eindelijk is het zover. Ik vind het super lekker, dit smaakt naar pure confituur', klinkt Sergio enthousiast. Al is Ella het daar niet mee eens: 'Ik vind de zoektocht naar de bessen wel leuk maar dat je niet aan je vrienden mag vertellen waar je ze kan plukken, snap ik niet. Ze smaken naar vis', lacht Ella. Smaken verschillen duidelijk.
'Sergio Over De Grens', dinsdag 1 februari om 20.35 uur op VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wetsvoorstel voor hervorming landelijke publieke omroep ingediend
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk jagen bn'ers de stuipen op het lijf in nieuw Zapp-programma 'Gillen & Schrikken'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- 'AVROTROS Klassiek' presenteert: Ivan Petrenko
- Arnout en co zetten koers naar de top van de Tourmalet
- Opdracht met een geurtje aan zorgt voor kokhalzen in 'Kamp Jeroom': 'Degoutant!'
- Dit is de 'Dagelijkse Kost' van deze week!
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2
Kijktip van de dag

De zoektocht naar het vijfde schild gaat volop verder. Blijft Ruben zwijgen om Marc-Marie te beschermen? Ruben heeft alleszins een heel eigen tactiek om de verraders te ontmaskeren en dat leidt tot verhitte discussies.
'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.



































