Sekspoppen en poppers in 'Club Flo'

woensdag 9 december 2020

Seks met poppen, wat is het effect van poppers en bestaat er zoiets als een perfecte leeftijd om ontmaagd te worden? Jitske Van de Veire praat erover met Flo Windey op donderdag 10 december op VTM 2.

Flo gaat langs bij de West-Vlaamse Rica: zij runt een erotische boetiek en verkoopt en verhuurt er o.a. sekspoppen die gemaakt zijn uit silicone. Een skelet zorgt ervoor dat de pop in verschillende standen kan gezet worden. Rica heeft vijf poppen in de verhuur: de roodharige Olivia en Ann, de donkerharige Vicky, de blonde Betty, en Tina, de vrouw met een kleurtje. Het valt Rica op dat de exotische Tina het minst gekozen wordt omwille van haar kleurtje. Flo begrijpt het niet: 'Racisme tussen de poppen?! Ocharme, dat is een keischone pop, ik zou wél kiezen voor Tina!' VUB professor An Jacobs legt uit dat het mogelijk is een relatie te hebben met een pop of met gelijk welk ander object. 'Het is een alternatief want het is om allerlei redenen niet voor iedereen in de maatschappij mogelijk om seksualiteit te beleven zoals je wil. En dan kan zo’n pop een oplossing zijn.'



Dominique Vandijck werkt voor het antigifcentrum en is te gast bij Flo. Hij verklaart wat poppers zijn: 'Poppers worden al meer dan 100 jaar gebruikt. Initieel was het een medisch hulpmiddel bij slagaderverkalking en een beginnend hartinfarct. Ze hebben oa invloed op de sluitspieren en dat verklaart waarom het vaak gebruikt wordt bij anale seks.' De 'roes' in het hoofd wordt dan weer veroorzaakt door het openzetten van de bloedvaten waardoor de bloeddruk  gevaarlijk laag kan dalen en het hart veel sneller gaat kloppen.

Ook genderdysforie (het gevoel dat je genderidentiteit niet overeenkomt met je lichaam) komt aan bod in een sterke getuigenis van de 29-jarige Sem. Emiel, die zich identificeert als non-binair, geeft tips over het gebruik van gender neutrale voornaamwoorden.

Jitske Van de Veire is woordvoerder van Wel Jong, Niet Hetero. Ze postte onlangs op Instagram dat ze op haar 21ste ontmaagd werd. Dit lokte enorm veel reacties uit. Blijkt dat er op de ontmaagdingsleeftijd toch wel een taboe heerst.

Deze aflevering is ook te (her)bekijken op VTM GO.

'Club Flo', donderdag 10 december om 21.45 uur bij VTM 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gala van de Gouden K's 2025' (Ketnet)

De Ketnetters hebben gestemd: welke artiesten, songs, socialmediasterren en programma's waren het afgelopen jaar het populairst en mogen een van de acht Gouden K's mee naar huis nemen? Je ontdekt wie wint tijdens een legendarische show vol muziek, bekende gezichten en verrassingen in een uitverkochte ING Arena. De genomineerde programma's in de categorie 'Ketnet fictie' zijn 'Diede-Skate', 'De regels van Floor', 'Waiko', '#LikeMe' en 'United'.

'Het Gala van de Gouden K's 2025', om 20.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    Een Echte Job
    06:20
    Kabouter Plop
  • 20:00
    Darts
    01:50
    Geen uitzending
  • 22:55
    Wild Things
    00:50
    Yellowjackets
  • 22:35
    Coriolanus
    00:55
    Xena: Warrior Princess
  • 23:00
    ER
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:15
    The Golden Girls
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:35
    Oep z'n bakkes
  • 00:15
    Playing Nice
    01:25
    FBI
  • 22:35
    Kong: Skull Island
    02:10
    See
  • 00:40
    The Real Housewives of Amsterdam
    01:00
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 00:30
    Family Law
    00:20
    C.S.I. New York
  • 00:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:49
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:40
    Toasted on wheels!
    01:15
    Puur Oosters
  • 00:10
    Silent Witness
    01:00
    Harry Wild
  • 23:20
    The Predator
    01:00
    The Resident
  • 00:10
    Ik vertrek XL
    01:35
    NOS Journaal Laat
  • 00:35
    De Nachtzoen
    01:35
    Café Kockelmann
  • 00:35
    Fight the Power: How Hip-Hop Changed the World
    06:30
    Clangers