Sekspoppen en poppers in 'Club Flo'

woensdag 9 december 2020

Seks met poppen, wat is het effect van poppers en bestaat er zoiets als een perfecte leeftijd om ontmaagd te worden? Jitske Van de Veire praat erover met Flo Windey op donderdag 10 december op VTM 2.

Flo gaat langs bij de West-Vlaamse Rica: zij runt een erotische boetiek en verkoopt en verhuurt er o.a. sekspoppen die gemaakt zijn uit silicone. Een skelet zorgt ervoor dat de pop in verschillende standen kan gezet worden. Rica heeft vijf poppen in de verhuur: de roodharige Olivia en Ann, de donkerharige Vicky, de blonde Betty, en Tina, de vrouw met een kleurtje. Het valt Rica op dat de exotische Tina het minst gekozen wordt omwille van haar kleurtje. Flo begrijpt het niet: 'Racisme tussen de poppen?! Ocharme, dat is een keischone pop, ik zou wél kiezen voor Tina!' VUB professor An Jacobs legt uit dat het mogelijk is een relatie te hebben met een pop of met gelijk welk ander object. 'Het is een alternatief want het is om allerlei redenen niet voor iedereen in de maatschappij mogelijk om seksualiteit te beleven zoals je wil. En dan kan zo’n pop een oplossing zijn.'



Dominique Vandijck werkt voor het antigifcentrum en is te gast bij Flo. Hij verklaart wat poppers zijn: 'Poppers worden al meer dan 100 jaar gebruikt. Initieel was het een medisch hulpmiddel bij slagaderverkalking en een beginnend hartinfarct. Ze hebben oa invloed op de sluitspieren en dat verklaart waarom het vaak gebruikt wordt bij anale seks.' De 'roes' in het hoofd wordt dan weer veroorzaakt door het openzetten van de bloedvaten waardoor de bloeddruk  gevaarlijk laag kan dalen en het hart veel sneller gaat kloppen.

Ook genderdysforie (het gevoel dat je genderidentiteit niet overeenkomt met je lichaam) komt aan bod in een sterke getuigenis van de 29-jarige Sem. Emiel, die zich identificeert als non-binair, geeft tips over het gebruik van gender neutrale voornaamwoorden.

Jitske Van de Veire is woordvoerder van Wel Jong, Niet Hetero. Ze postte onlangs op Instagram dat ze op haar 21ste ontmaagd werd. Dit lokte enorm veel reacties uit. Blijkt dat er op de ontmaagdingsleeftijd toch wel een taboe heerst.

Deze aflevering is ook te (her)bekijken op VTM GO.

'Club Flo', donderdag 10 december om 21.45 uur bij VTM 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' (VTM)

Een verrassende wending: een geheim recensentenduo krijgt een belangrijk aandeel in de wedstrijd. Terwijl de duo's hun juryscores verwerken en de takeaway voorbereiden, bezoeken de geheime recensenten onopgemerkt al twee restaurants.

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:30
    Thuis
    21:00
    Het Huis
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    On ira tous au paradis
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    Mijn Restaurant
    21:55
    Alloo bij de Wegpolitie
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:20
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    De Bende van Jan De Lichte
    22:30
    Snowpiercer
  • 20:35
    Face/Off
    23:10
    Special Ops: True
  • 20:35
    A Joyous Christmas
    22:00
    A Novel Noel
  • 20:35
    Gilliams & De Bie
    22:40
    Cheers
  • 20:00
    De Tafel van Ruben
    21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 20:35
    Murdaugh: Death in the Family
    22:40
    Friends
  • 20:35
    Blade Runner
    22:45
    Twisted Metal
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:50
    Komen Eten
  • 20:30
    24 Hours in Police Custody
    21:30
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:51
    De Verenigde Status van Amerika
  • 20:27
    Bouwjournaal
    20:55
    Mannenverzorging
  • 20:40
    Winterse Kost
    20:55
    Foodies & The City
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Signora Volpe
  • 20:35
    White Collar
    21:30
    Chucky
  • 20:30
    Floortje over de oceaan
    21:20
    De slimste mens
  • 20:25
    WHAM! 10 Days in China
    21:15
    Nu te Zien!
  • 20:30
    Dropout Resort
    21:25
    De Uitsmijters