Sean Dhondt houdt het niet droog bij beklijvende cover van The Starlings

Op maandag 11 mei is het in 'Liefde voor Muziek' aan de ruwe bolster met het peperkoeken hart van het gezelschap om zijn songs uit te lenen aan zijn collega-artiesten.
De voorbije weken verraste Sean Dhondt zelf telkens met een unieke sound en gaf hij elke song een heel eigen invulling. In zijn eigen aflevering laat hij zich meeslepen door de bewerkingen van zijn collega’s. En die roepen heel wat emoties bij hem op.
Sean Dhondt is naast Qmusic-dj en presentator bij VTM ook bezeten door muziek. Hij werd bekend als zingende drummer van de poppunkgroep Nailpin, die tal van festivalweides deed vollopen met hun stevig gitaarwerk en zelfs in Japan tourde. Dat hij tot zijn 10de een 'gabber' was, kon dan ook niemand vermoeden. In 2014 gooide Sean het over een andere boeg met Manoeuvres, waarvan hij zowel de leadzanger als de songschrijver was. Twee verschillende repertoires dus, waarmee de artiesten hun ding kunnen doen.
'Ik vind het fijn dat ik langer heb moeten wachten om mijn muzikale 'cadeaukes' uit te pakken', vertelt Sean in 'Liefde voor Muziek'. 'Ik had dat als kind al. Dat uitgestelde genot, het verlangen en het wachten: ik ben daar goed in.' Wie niet moet wachten, is Regi. Hij koos voor misschien wel dé grootste Nailpin-hit: They Don’t Know. De gitaren en drums heeft hij omgewisseld voor een breekbare versie die door OT wordt gezongen. 'Een beetje indian summer in Ibiza', reageert Karen. Karen zelf koos ook een nummer van Nailpin: It’s Alright. Daar maakt ze naar goede gewoonte een hele eigen versie van met de titel Ken Ik Jou.
Dat Sean ooit het voorprogramma deed van Bon Jovi kan uiteraard op veel bewondering rekenen van Gene Thomas. Voor 'Gene Machine' zelf was de keuze deze keer meteen duidelijk. Hij koos voor The Ending, uit de symbolische laatste plaat van Nailpin. 'Ik heb er iets helemaal anders van gemaakt', kondigt hij aan. Na Gene zit één van zijn collega’s heel zenuwachtig heen en weer te schuiven in zijn zetel. André Hazes brengt dé radiohit van Manoeuvres, die Sean speciaal schreef voor zijn grote liefde Allison: My Love. 'Ik schreef het voor Karen', lacht André. Waarom hij zo zenuwachtig is? 'Ik vind dit heel eng, de manier waarop jij zingt is ongelofelijk bijzonder. Je maakt zoveel sprongetjes in je zinnen, terwijl bij mij alles heel recht en lekker simpel is. Ik heb dit wel 8 keer moeten repeteren.'
Tom Dice wint er geen doekjes om dat hij een grote fan is van Nailpin. Toch koos hij samen met Kato voor And We Keep Waiting van Manoeuvres. 'De melodie sprak me meteen aan', vertelt Kato. 'We hebben er wel een dreiging in gestoken.' Die dreiging en het vleugje Nick Cave dat ze hebben toegevoegd, zorgen voor een onversneden kippenvelmoment waarbij Sean het niet droog kan houden. Ook Peter Vanlaet raakt Sean met zijn cover. Hij kende de songs van Nailpin niet, maar werd naar eigen zeggen meteen 'zwaar fan'. 'Ik heb een plaat van jou ontdekt en die is als de menukaart in mijn favoriete restaurant: ik kon niet kiezen. En wat doe je dan? Je pakt het eerste gerecht op de kaart.' Zijn keuze voor There Goes Another Heart, dat hij ontdoet van alle gierende gitaren, verrast Sean compleet.
Op het einde van de avond is het volgens Regi aan 'de man die van 87 miljoen verschillende muziekgenres en bands houdt' om één nummer te kiezen voor een tribute. Daarvoor zocht Sean raad bij zijn mama. 'Toen ik 2 jaar was, kwam de film The Jewel Of The Nile uit. Als klein mannetje stond ik altijd voor de tv mee te dansen met de soundtrack: When The Going Gets Tough van Billy Ocean.' Genoeg redenen om zijn kindertijd te herbeleven met een eigen versie.
'Liefde Voor Muziek', maandag 11 mei om 20.35 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk vanaf maandag 'House Hunters: Amazing Water Homes' op HGTV
- Deze bekende Vlamingen wagen zich aan de Atlantische Oceaan in het vierde seizoen 'Over de Oceaan'
- 'Alles in orde!' met Danira Boukhriss Terkessidis nieuw op VRT 1
- Maandag start Malou Petter als nieuwe presentatrice van 'EenVandaag'
- 'Karrewiet' en Pommelien Thijs grote winnaars op het 'Gala van de Gouden K’s 2025'
- Volg de Olympische Winterspelen bij de NOS
- Comedy Central in februari is de plek waar de winter grappig wordt
- Februari staat in het teken van actie en humor op Cartoonito
- Valentijn vieren tijdens een maand vol liefde op Cartoon Network
- Dit zijn de kandidaten voor de vijfde week van ‘De Dag van Vandaag’
- Belgian Music Matters: DAAN, Portland, High Hi, ‘t Hof van Commerce en Das Pop kapen de avond van Willy
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de kantine van FC Aalsmeer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Aan De Slag!' wint Gouden RadioRing 2025
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.
'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.



































